Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Niezawodny sposób na zmechacony sweter. Raz na zawsze zapomnij o nieestetycznych kulkach na materiale
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 28.11.2023 12:04

Niezawodny sposób na zmechacony sweter. Raz na zawsze zapomnij o nieestetycznych kulkach na materiale

sposób na zmechacony sweter
fot. Studio Russia canva.com

Zmechacony sweter wcale nie musi zostać odsunięty w kąt lub wyrzucony. Istnieje prosty sposób, dzięki któremu pozbędziesz się nieestetycznych kulek i odstających nitek. Ta metoda sprawi, że sweter będzie wyglądał jak nowy, a do jej wykonania potrzebujesz jedynie dwóch produktów.

Zmechacony sweter - jak tego uniknąć?

Zmechacenia i zaciągnięcia na swetrach to niekiedy kwestia czasu. Możemy jednak wydłużyć ten okres. Aby możliwie jak najdłużej cieszyć się świetnością ubrań, warto czyścić je i prać zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku swetrów wełnianych poleca się ograniczenie prania i robienie tego tylko i wyłącznie ręcznie. 

Pranie to jednak nie wszystko. Zmechacenia pojawiają się, kiedy materiał ociera się o inny materiał. Wystarczy mieć nieporządek w szafie lub nie zachować odstępu między wieszakami, by przyspieszyć proces mechacenia się ubrań. 

Sposoby na skurczony sweter po praniu. Dzięki domowym sposobom uratujesz swoją garderobę

Niezawodny sposób na zmechacony sweter

Jednym z najpopularniejszych sposobów do usuwanie zmechaceń ze swetrów jest użycie specjalnie do tego przeznaczonej golarki. Jeśli jednak jej nie posiadasz, nie martw się. Wcale nie musisz wydawać pieniędzy, aby odnowić swoje ulubione ubrania. 

Do przygotowania własnej “golarki”, która sprawnie poradzi sobie z materiałowymi supełkami, potrzebne będą ci tylko dwie rzeczy. Nylonowa pończocha lub rajstopy oraz pumeks w kamieniu.

Zmechacony sweter
Sposób ma zmechacony sweter, fot. dimaberlinphotos / canva.com

Pończocha i pumeks na zmechacony sweter

Choć początkowo może wydawać się, że sposób ten nie zda egzaminu - jesteście w błędzie. Warto go przetestować, jednak jeśli robicie to po raz pierwszy, lepiej sięgnąć po sweter, który nie jest waszym ulubionym i wypracować ruch usuwający kuleczki, nieniszczący materiału. 

Wystarczy, że pumeks włożysz do pończochy, a następnie potrzesz nim delikatnie materiał. Kuleczki powinny osadzić się na materiale, a sweter odzyska swoją pierwotną świetność. 

Zmechacony sweter
Sposób na zmechacony sweter, fot. Alena Ozerova / canva.com

źródło: se.pl