Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Opole 2024. Najlepiej i najgorzej ubrani. Paulina Chylewska bezkonkurencyjna, za to Natalia Niemen…
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 03.06.2024 11:07

Opole 2024. Najlepiej i najgorzej ubrani. Paulina Chylewska bezkonkurencyjna, za to Natalia Niemen…

Opole 2024 Najlepiej i najgorzej ubrani
fot. AKPA

Najlepiej i najgorzej ubrane gwiazdy na festiwalu w Opolu. Paulina Chylewska prezentowała się zjawiskowo, za to Natalia Niemen i kilka innych gwiazd już niekoniecznie. Zobaczcie nasz ranking przygotowany we współpracy ze stylistą fryzur gwiazd Antonim Kolbuszem z Ruby Blue.

Co się działo na festiwalu w Opolu 2024?

Festiwal w Opolu w 2024 roku trwał od 31 maja do 2 czerwca. W roli prowadzących pierwszego dnia byli Kayah i Andrzej Piaseczny, którzy także mieli swój muzyczny recital. 

Pierwszego dnia odbyły się koncerty konkursowe – „Premiery” oraz „Debiuty – Niemen symfonicznie”, które wyłoniły laureatów. Po „Premierach” Nagroda Stowarzyszenia ZAiKS za najlepszą muzykę na 61. KFPP powędrowała do Jarosława Chilkiewicza i Piotra Cugowskiego, wyróżnienie za tekst piosenki powędrowało do Józefiny i Skubasa, a Nagrodę Publiczności im. Karola Musioła otrzymali Zabłocki Osobiście & Czesław Mozil za piosenkę „Ławeczka”. Józefina & Skubas wygrali „Premiery” głosami widzów. 

Po fantastycznym występie na koncercie „Debiuty – Niemen symfonicznie” nagroda im. Anny Jantar za zajęcie 1. miejsca w konkursowym koncercie poszła do Norberta Wronki, a nagroda od publiczności - do Alana Cymbalisty, zwycięzcy programu „Szansa na sukces. Opole 2024”. 

Po “Premierach” i “Debiutach” nie zabrakło recitali. Michał Bajor, który debiutował 50 lat temu, dał koncert “Twoje serce do życia wystarczy”. Na scenie towarzyszyły mu Kayah, Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Drugi dzień 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zaczął się rockowym brzmieniem. W koncercie “Super Jedynki” wystąpiły znane polskie zespoły rockowe: Bajm, Big Cyc, Lady Pank, Wilki, Proletaryat, Kobranocka, Kasia Kowalska, Krzysztof Zalewski, Tomek Lipiński, Oddział Zamknięty, Sztywny Pal Azji czy nawet Chłopcy z Placu Broni. 

Prowadzącym drugiego dnia festiwalu był Marcin Daniec. Tym razem festiwal upływał pod hasłem wielkich powrotów powrócił Kabareton, a wraz z nim na scenę powróciły takie kabarety jak: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Nowaki, Kabaret K2, Grupa MoCarta, Zenon Laskowik, Jerzy Kryszak i Zbigniew Zamachowski.

Trzeciego dnia festiwalu odbył się koncert “Zakochani są wśród nas”, na którym artyści śpiewali piosenki Janusza Kondratowicza. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak: Kayah, Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, Staszek Sojka, Roxie Węgiel, Piotr Cugowski, Damian Ukeje, Ewelina Flinta, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Andrzej Lampert, Natalia Przybysz, Kasia Moś, Ania Rusowicz, Bovska, Krzysztof Zalewski, Ania Karwan, Alicja Majewska, Kasia Wilk i Marcin Wyrostek. 

Prowadzącym był Jacek Cygan, a aranżacje muzyczne stworzył Adam Sztaba wraz ze swoją orkiestrą.  

Fryzury gwiazd w Sopocie. Ania Dąbrowska 11/10, za to Kayah i Margaret… Kto pozwolił im tak wyjść na scenę?! Polskie gwiazdy w Cannes. Królowa mogła być tylko jedna. Kto wypadł najsłabiej?

Opole 2024. Fryzury i stylizacje gwiazd

Przez trzy dni 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu podziwialiśmy różnorodne stylizacje gwiazd. Większość sław postawiła na klasykę i stonowane kolory – biel i czerń, ale pojawiły się i stylizacje w energetycznych, wiosenno-letnich barwach. Nie zabrakło też bardziej scenicznych stylizacji pełnych blasku.

Jeśli chodzi o fryzury, to panowały stonowane, naturalne i subtelne, bez większych teatralnych szaleństw na głowie. O ocenę fryzur poprosiliśmy włosowego eksperta stylistę fryzur Antoniego Kolbusza z salonu Ruby Blue.

Ocena fryzur i stylizacji gwiazd z 61. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

Paulina Chylewska:

Fryzura Pauliny Chylewskiej fantastycznie dobrana jest do kształtu twarzy. Przedziałek mocno asymetrycznie z boku idealnie opada na bok tworząc a'la długą grzywkę, która działa jak optyczny kamuflaż dla wysokiego czoła. Koloryzacja wielotonowa w punkt. Oceniam całość 11/10

Stylizacja Pauliny Chylewskiej zachwyciła nas najbardziej. Suknia w stylu YSL we francuskim szyku, a do tego modowy twist w postaci butów z modnym motywem serc. I biżuteria bling bling. Wszystko skomponowane idealnie! Ocena to 11/10!

Średnia ocena 11/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt1_jk_3407.jpg
Paulina Chylewska - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Andrzej Piaseczny:

U Andrzeja Piasecznego grzywka powędrowała lekko na bok, nie jest ułożona jak w Sopocie z precyzją linijki. Tutaj jest klimat ułożenia “bliżej wakacji”. Jestem na tak. Przyznaje 11/10 za ten luz na głowie i całość wkomponowania się ze strojem.

Andrzej Piaseczny i jego niezwykle elegancka stylizacja we francuskim stylu robi na nas wrażenie. Zapięlibyśmy tylko ten guzik u kamizelki, ale i tak jest idealnie! Ocena to 11/10.

Średnia ocena 11/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt1_jk_3288.jpg
Andrzej Piaseczny - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Ania Rusowicz:

Ania Rusowicz piękna naturalna koloryzacja w moim klimacie i fale niczym z filmu ''Aniołki Charliego'' czy wokalistek ''Abby'' doskonale współgra z westernową opalizującą stylizacją. Jestem zachwycony poziomem całości. Przyznaje 10/10. 

Ania Rusowicz w bardzo modowym westernowym wydaniu bling bling. Stylizacja jest w sam raz na scenę, a do tego bardzo w trendach. A ten kapelusz pełen świecidełek jest fantastycznym uzupełnieniem. Ocena 10/10.

Średnia ocena 10/10 pkt.

akpa20240602_opole24_nd2_mp_2908.jpg
Ania Rusowicz - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Kayah:

Kayah w poprzedniej mojej ocenie fryzury z Sopotu dostała 6,5 /10. To ułożenie włosów jest już doskonałe. Wspaniale, że być może przeczytała moją ocenę i tym razem olśniła wszystkich z idealnie wygładzonymi włosami z blaskiem. Stylizacja Bling Bling mocno zdobna i subtelne włosy to duet idealny. Nie mogę dać mniej niż poza skalę 11/10.

Kayah tego festiwalu prezentowała wiele kreacji, ale nie wszystkie były tak udane jak ta nasza ulubiona srebrna. Bling bling w srebrnym wydaniu to coś, co kochamy. A te kozaki są przepiękne i idealnie komponują się ze srebrną sukienką. Wszystko w punkt 10/10.

Średnia ocena 10,5/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_9461.jpg
Kayah - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Kasia Kowalska:

Kasia Kowalska zainspirowała się uczesaniem Ani Dąbrowskiej z Sopotu. Naturalny boho look to strzał w 10. w połączeniu z taką błękitną stylizacją. Takie ułożenie włosów zawsze nadaje świeżości, dziewczęcości i odmładza. Taki look przywołuje nam naszą młodość. Ocena to 10/10!

Kasia Kowalska cała w błękitnym total looku wyglądała zjawiskowo. Choć jeden kolor, to nie ma nudy, bo jest zabawa formą i tkaniną. I jeszcze ten cudowny kwiat 3D. A srebrny akcent w postaci butów to idealne dopełnienie tej stylizacji. Błękitna kreacja jest projektu jednej z najlepszych projektantek polskich Magdy Butrym. Ta stylizacja jest idealna. Ocena to 11/10.

Średnia ocena 10,5/10 pkt.

akpa20240601_opole24_sob2_jk_5941.jpg
Kasia Kowalska - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Norbert Wronka:

Norbert i jego blond loczki. Taka kompozycja kolorystyczna jest zawsze na topie i jest to odważna koloryzacja męska, o którą trzeba specyficznie dbać. Włosy są widać w świetnej kondycji jeśli chodzi o pielęgnacje. Fryzura idealnie jest dobrana do kształtu twarzy. Za tą precyzyjność przyznaje 10/10 pkt.

Norbert Wronka i odważny jak na mężczyznę look. Odważny i przy tym bardzo modowy. To, co nam się podoba, to ta zdobna marynarka, która jest idealna na scenę, a eleganckie, satynowe rękawiczki są tu fajnym dodatkiem. Warto zwrócić uwagę też na buty, które są dobrym, dopełnieniem całego looku. Ocena to 10/10 pkt. 

Średnia ocena 10/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_0300.jpg
Norbert Wronka  - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Aleksandra Kostrzewska:

Aleksandra Kostrzewska, czyli włosy czesane, a jakby nieuczesane. Artystka postawiła na przedziałek z boku, który nie jest monotonny jak często noszony ten pośrodku. Kolor włosów jest ciekawy i pasuje do urody Oli. Prostota w ułożeniu perfekcyjnie współgra z wielkim kwiatem 3D. Ocena to 10/10.

Aleksandra Kostrzewska postawiła na piękną suknię w zielonym odcieniu z ogromnym, zdobnym kwiatem 3D. Suknia projektu Violi Piekut jest bardzo efektowna, a jej kolor idealnie podkreśla urodę Oli. Złota biżuteria pięknie rozświetla twarz i podkreśla piękny blond kolor. Ocena to 10/10. 

Średnia ocena 10/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt1_jk_3907.jpg
Aleksandra Kostrzewska - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Dorota Miśkiewicz:

Dorota Miśkiewicz i jej awangardowy kok. Coś się dzieje, jest niebanalnie, a kreatywnie inaczej niż u wszystkich. Brawo przyznaje 10/10 

Dorota Miśkiewicz i super energetyczna kolorowa błyszcząca sukienka. Sandałki w beżowym kolorze wyciszają stylizację i wydłużają nogi, a ciekawe uczesanie idealnie dopełnia cały look. Ocena 10/10. 

Średnia ocena 10/10 pkt.

akpa20240602_opole24_nd2_mp_2856.jpg
Dorota Miśkiewicz - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Ewelina Flinta:

Ewelina Flinta i prosta geometryczna fryzura z przedziałkiem po boku idealnie współgra z sukienką gdzie kolory również nie są symetrycznie podzielone na pół. Ocena 10/10. 

Ewelina Flinta w dwóch mocnych kolorach. Pomarańcz i róż to dwa najmodniejsze kolory lata. Idealnie pasowały do koloru włosów wokalistki. Złota biżuteria dopełniła kreację, a buty w cielistym kolorze wydłużyły sylwetkę. Wszystko tu się zgadza w tej stylizacji. Ocena 10/10.

Średnia 10/10 pkt.

akpa20240602_opole24_nd2_mp_3035.jpg
Ewelina Flinta  - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Alicja Majewska:

Alicja Majewska i jej ikoniczna już fryzura od lat ta sama. Wokalistka swojej fryzurze wierna jest już od lat i jak widać, na przestrzeni lat wygląda w niej zawsze nadal świetnie. Swoją fryzurę też noszę już 15 lat. Ocena to 10/10.

Alicja Majewska w stonowanych kolorach. Biel i czerń są nieśmiertelne i zawsze tworzą udane połączenie. Przezroczysta koszula przełamuje elegancję całej kreacji i dodaje trochę nonszalancji, nowoczesności, pazura i seksapilu. A przezroczystości w tym sezonie są na topie. Ocena to 10/10. 

Średnia ocena 10/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_0107.jpg
Alicja Majewska - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Marcin Sójka:

Marcin Sójka i klasyczno-nowoczesna forma, czyli wycieniowane boki i dłuższa góra to doskonałe połączenie. Skrócone boki wysmuklają, a dłuższa góra dodatkowo wydłuża twarz. Wielkim atutem jest to, że boki nie są cieniowane od zera. Przyznaję 10/10. Dobrze, że nie ma już fryzury na samuraja. Zmiana na wielki plus!

Marcin Sójka też postawił na biel i czerń, dzięki którym stworzył zgrany look. Czarne buty i białe skarpetki, to modny duet już od kilku sezonów, a ciemne okulary nadają trochę rockowego pazura do tej eleganckiej prostej stylizacji. Ocena to 8/10. 

Średnia ocena 9/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_9340.jpg
Marcin Sójka - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Kuba Badach:

Kuba Badach i jego fryzura na hollywoodzkiego amanta zawsze daje największą klasę u każdego faceta. Jest to wymagająca fryzura jeśli chodzi o codzienne układanie. Zawsze wartą taką mieć, bo dodaje nam atrakcyjności. Oceniam 10/10.

Kuba Badach jak zawsze postawił na elegancję i klasykę, ale tym razem nie do końca nam się to podoba. Granatowy smoking w kratę bardziej kojarzy nam się z korporacją niż sceną. Ocena to 8/10. 

Średnia ocena 9/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt1_jk_4068.jpg
Kuba Badach - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Beata Kozidrak:

Beata Kozidrak postawiła na totalny luz na głowie, w stylizacji trochę się dzieje i czuć rocka. Włosy są ułożone tak, jakby dłoni stylisty tutaj nie było, ale na pewno były. Włosy współgrają ze stylizacją, nie są przesadzone. Ocena 10/10.

Beata Kozidrak cała w czerni w kreacji od projektanta Emila Wieczorka. Podobają nam się te zdobienia w całej stylizacji, łącznie z butami idealnie do niej wkomponowanymi. Jest rockowo, jak powinno być, ale mogło być lepiej… Ocena to 8/10. 

Średnia ocena 9/10 pkt.

akpa20240601_opole24_sob1_mp_2130.jpg
Beata Kozidrak - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Beata Tadla:

Beata Tadla i jej hollywoodzkie fale, a także kontrast kolorystyczny włosów. Dziennikarka postawiła na dużą objętość. Takie wydanie jak najbardziej bardzo jej pasuje. Ocena 8,5/10.

Beata Tadla cała w bieli. Duży plus za buty w cielistym kolorze na platformie, które optycznie wydłużają sylwetkę i dodają wzrostu niskiej dziennikarce. Tego co nam brakuje, to jakiegoś dopełnienia białej kreacji. Piękna wyrazista biżuteria sprawdziłaby się tu idealnie, nawet błyszcząca spinka we włosach byłaby dobrym dopełnieniem. Jest pięknie, ale troszkę nudno. Ocena to 8/10. 

Średnia ocena 8,25/10 pkt.

akpa20240601_opole24_sob2_jk_6172.jpg
Beata Tadla - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Roksana Węgiel:

Roxie Węgiel i jej fryzura dodająca lat. Uczesanie to pasuje do urody i kształtu twarzy Roxie, ale jednocześnie dodaje jej minimum 15 lat, a chyba nie o to chodzi, romantyczne podpięcie włosów w klimacie rococo pasuje do stylizacji. W tak młodym wieku postawiłbym na inne włosy. Ocena 8/10. Tylko dlatego, że fryzura dodaje lat, bo wykonana jest idealnie.

Roxie Węgiel w sukni o pięknym metalicznym kolorze niebieskości. Suknia bardzo sexy, bo i gorset, i dekolt, i przezroczystości, i odsłonięte nogi. Na stopach piękne metaliczne sandałki. Wszystko piękne, ale nie do końca ta stylizacja przypadła nam do gustu. Ocena to 8/10.

Średnia ocena 8/10 pkt. 

akpa20240602_opole24_nd2_mp_3692.jpg
Roxie Węgiel - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Alicja Szemplińska:

Alicja Szemplińska i kontrast w budowaniu fryzury afro. Patrząc z przodu w strefie ciemieniowej przez te drobne warkoczyki, mam wrażenie, jakby gęstości włosów nie było. Natomiast na długości włosów zaczesywanych do tyłu objętości jest bardzo dużo. Fryzura wykonana jest świetnie natomiast mimo wszystko brakuje tu harmonii jeśli chodzi o strefę ciemieniową i potyliczną. Ocena to 7,5/10.

Alicja Szemplińska w oversize'owym garniturze. Ogólnie fajna forma i krój, ale bardzo zniekształca sylwetkę. To, co nam się nie podoba, to też szary mysi, smutny, wręcz depresyjny kolor, jak dla nas totalnie niesceniczny. Plus za ciekawe fajne buty. Ocena to 6/10.  

Średnia ocena 6,75/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_9018.jpg
Alicja Szemplińska - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Józefina:

W stylizacji Józefiny dużo się dzieje, na włosach jest totalny luz. Zaczesane włosów do tyłu z przedziałkiem to super pomysł. choć ja bym postawił na gładkiego kucyka wysokiego wet look. Odwróciłoby to uwagę od nadmiernie zdobnej stylizacji. Przyznaje 8/10. 

Józefina w awangardowej w formie kreacji. Jak dla nas za dużo materiału, a za mało pokazania ładnej sylwetki piosenkarki. Golf i wielka kokarda skracają szyję i optycznie zaburzają proporcje. Trochę jak mnich lub kobieta w przebraniu. Ocena to 5/10. 

Średnia ocena 6,5/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt1_jk_3389.jpg
Józefina - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Tomasz Tylicki:

Tomasz Tylicki i jego fryzura klasyczna ułożona subtelnie i spokojnie. Ułożenie włosów kontrastuje z pomiętym garniturem ze śliskiej tkaniny, którą się trudno prasuje, by nie była zmięta. To mi jedynie przeszkadza. Włosy kontra zmięty garnitur. Większy bałagan na głowie byłby bardziej spójny. Ocenę za kontrast wizualny ubiór i włosy przyznaje 8/10. 

Tomasz Tylicki w pomiętym garniturze nie wyglądał najkorzystniej. Garnitur z mocno mnącego się materiału, nie był najlepszym wyborem na scenę. To, co razi, to ogromna poszetka, która aż krzyczy: zobacz mnie i zdejmij. Ocena to 5/10. 

Średnia ocena 6,5/10 pkt.

akpa20240601_opole24_sob2_jk_6071.jpg
Tomasz Tylicki - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Tatiana Okupnik:

Tatiana Okupnik od dłuższego czasu nosi model fryzury pixy cut tylko bardziej jest to cięższa forma. Dodatkowo czarny kolor idealnie podkreśla rysy twarzy wokalistki. Wyrazisty kształt  fryzury idealnie podkreśla kształt twarzy Tatiany. Atutem jest blask na kruczoczarnych włosach gwiazdy i naturalność formy 7,5/10.

Tatiana Okupnik cała w cekinach i srebrze niczym rycerz w srebrnej zbroi lub syrena z oceanu. Sukienka ładna, ale brakuje tu tego czegoś. Może gdyby dodać jakąś dużą awangardową biżuterię, albo jakiś dodatek z akcentem kolorystycznym, to stylizacja wokalistki nie byłaby nudna i przewidywalna. Po prostu włożona sukienka, ale bez wystylizowania jej. Ocena to 5/10.

Średnia ocena 6,25/10 pkt.

akpa20240531_opole24_pt2_mp_9393.jpg
Tatiana Okupnik - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Kasia Moś:

Kasia Moś i ten piękny zimny niepasujący blond do typu urody wokalistki. Gwiazda wygląda nie korzystnie w tej tonacji, ponieważ wydaje się niewyspana, zmęczona i cera jest lekko ziemista. Być może inny makijaż by tu pomógł. Ułożenie włosów do okoliczności jest idealne, ten odcień włosów i stylizacja w srebrze daje efekt kobiety wody bez wyrazu. Oceniam 7,5/10. 

Kasia Moś w pięknej srebrnej sukni z ozdobnym kwiatem 3D. Jednak ten kolor kreacji bardzo zlewa się z kolorem włosów i wszystko wygląda mdło, blado i nudnie. Przydałby się jakiś mocniejszy kolorowy akcent, np. w postaci biżuterii lub wyrazistszy makijaż. Ocena to 5/10. 

Średnia ocena 6,25/10 pkt.

akpa20240602_opole24_nd2_mp_3164.jpg
Kasia Moś - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA

Natalia Niemen:

U Natalii Niemen na głowie niby gra to ułożenie włosów, choć brakuje mi w nim większej przestrzeni dla tych pasm loków. Mam wrażenie, że trochę są zbyt  przy sobie i za bardzo blisko siebie. Większy luz i jednocześnie rozczesanie byłoby korzystniejsze dla Natalii. Ocena 6/10.

Natalia Niemen w mocno zdobnej marynarko-sukience w kolorze nasyconej czerwieni. Choć lubimy zdobienia, to w tym przypadku nas nie powaliły na kolana. Ocena to 4/10.  

Średnia ocena 5/10 pkt. 

akpa20240531_opole24_pt2_mp_0246.jpg
Natalia Niemen - 61. KFPP Opole 2024 w TVP fot. AKPA