Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Po zakupach w sieciówkach koniecznie zrób to z nowymi ubraniami. Dermatolodzy biją na alarm
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 25.08.2023 21:47

Po zakupach w sieciówkach koniecznie zrób to z nowymi ubraniami. Dermatolodzy biją na alarm

kobieta na zakupach
Zrób to koniecznie po zakupach w sieciówkach, fot. Irynakhabliuk / canva.com

Mnóstwo osób decyduje się na kupno ubrań w popularnych sieciówkach. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo marek, które w przystępnych cenach oferują modną odzież. Po zakupie warto jednak odpowiednio postąpić z nowymi ubraniami, dermatolodzy ostrzegają wszystkich klientów.

Po zakupach w sieciówkach koniecznie zrób to z nowymi ubraniami

Mnóstwo kobiet uwielbia zakupy. Chcąc nie wydawać majątku, często decydują się na ubrania dostępne w popularnych sieciówkach. Ich asortyment jest zwykle bardzo szeroki, a co sezon dostępne są nowe kolekcje, wpisujące się w obecnie panujące trendy. 

Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chętnie zaopatruje się w odzież w popularnych sieciówkach. Mało kto jednak zna mroczne sekrety sklepów. Okazuje się bowiem, że bez odpowiedniego działania można sobie zaszkodzić. Dermatolodzy ostrzegają i apelują, co klienci powinni zrobić tuż po zakupach.

Jak się ubrać na koncert na stadionie? Praktyczne wskazówki, które łączą modę i wygodę

Na ubraniach z sieciówek mogą znajdować się chorobotwórcze patogeny

Okazuje się, że absolutną koniecznością jest dokładne wypranie ubrań tuż po zakupie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na odzieży mogą znajdować się chorobotwórcze patogeny, bród, a także środki konserwujące ubrania. Mieszanka tych wszystkich substancji może okazać się niebezpieczna dla zdrowia.

Warto mieć świadomość, że producenci ubrań często stosują różnego typu środki do ubrań, których celem jest nie tylko odporność na wilgoć, pleśń czy grzyby, ale również zachowanie ich dobrego wyglądu, przede wszystkim ograniczając podatność na zagniecenia. W składach owych środków często można spotkać formaldehyd, który może wywoływać zaczerwienienie skóry, a nawet oparzenie chemiczne. Co więcej, po zetknięciu z oczami może spowodować zapalenie spojówek

Należy pamiętać, że ubrania w sklepach są dotykane i mierzone przez wiele osób. Istnieje więc ryzyko, że któraś z osób może cierpieć na choroby skóry, mieć zanieczyszczone dłonie, czy nawet mieć wszy. 

Zakupy w sieciówce
Zakupy w sieciówce, fot. Rachel Claire / Canva.com

Jak ustrzec się przed zagrożeniami?

Portal zdrowie.radiozet.pl powołał się na Donalda Besito, profesora dermatologii z Centrum Medycznego Uniwersytetu Columbia, który twierdzi, że nowe ubrania powinny być koniecznie wyprane, a w niektórych przypadkach dodatkowo wyprasowane. Takie działania mogą uchronić klientów przed grzybicą, świerzbem, wszawicą, reakcjami alergicznymi czy podrażnieniami skóry.

Zakupy w sieciówce
Co robić z ubraniami kupionymi w sieciówkach? fot. Ron Lach / canva.com

Źródło: zdrowie.radiozet.pl

Tagi: Moda triki