Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Polki nie potrafią myć włosów! Niepoprawnie nakładają szampon i marnują odżywkę
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 10.10.2023 14:43

Polki nie potrafią myć włosów! Niepoprawnie nakładają szampon i marnują odżywkę

jak myć włosy, Pexels
mycie włosów, Pexels

Sposób na piękne włosy? Nie ma jednego! Kobiety nakładają botox, suplementy na włosy, skrzyp, olej kokosowy, ocet jabłkowy, ale nawet te metody nie zawsze zdają egzamin. Wszystko dlatego, że zdaniem ekspertów wiele kobiet po prostu nie potrafi myć włosów! Jak to możliwe? Wskazujemy najczęściej popełniane błędy.

Co na wypadanie włosów? Przede wszystkim zmień technikę mycia

Wypadanie włosów to częsty problem, nie tylko u kobiet w wieku starzenia. Kosmyki osłabiają się zarówno pod wpływem wieku, jak i braku odpowiedniej pielęgnacji, która zaczyna się od… sposobu mycia. Jeśli podczas czyszczenia pasm, odchylasz  je w dół, wówczas cebulki włosa się osłabiają. Odczuwają duży nacisk i szorując włosy, możesz je po prostu powyrywać. Prawidłową postawą podczas mycia włosów powinno być odchylanie ich do tyłu. Dodatkowo, nakładając szampon, wmasuj go dokładnie w skórę głowy, okrężnymi ruchami palców. W ten sposób pobudzisz cebulki do wzrostu. 

Szczególnie jesienią zadbaj o kondycję włosów i paznokci. Poznaj skuteczne metody

Jak myć włosy? Dowiedz się, jak należy nakładać szampon

Jesteśmy pewni, że niemal sto procent osób, zapytanych o to, czy wiedzą, jak prawidłowo aplikować szampon, odpowiedziałoby bez wahania, że tak. Statystyki sporządzone przez ekspertów mówią jednak inaczej! Zdaniem fryzjerek, czy fryzjerów, a także profesjonalnych osób zajmujących się produkcją kosmetyków uważa, że kobiety popełniają bardzo duży błąd. Polega on na tym, że piana z szamponu zostaje wydobyta już na głowie, a nie przed nałożeniem na włosy. W momencie, kiedy tak robimy, szampon traci swoje właściwości, a zanim zdąży odpowiednio się spienić, szybko zostaje spłukany. Ważną rolę odgrywa też woda. Aby skóra głowy była odpowiednio ukrwiona, a włosy pobudzone do wzrostu, woda nie może być ciepła, a letnia.

Dlaczego włosy szybko się przetłuszczają? Odżywka na włosach może wyrządzić szkodę

Nieodpowiednio nakładana odżywka może bezpośrednio przyczynić się, do przetłuszczania się włosów. Chodzi o to, że większość osób nakłada ją na całą długość pasm. W ten sposób niepotrzebnie obciążamy strukturę włosa, który być może wcale jej nie potrzebuje. Zamiast tego, powinniśmy nakładać odżywkę od czubka głowy do połowy długości włosa, lub od połowy do końca. Końcówki najbardziej potrzebują pomocy, a więc drugi wariant jest najkorzystniejszy. Dodatkowo odżywkę należy nakładać pędzlem lub grzebykiem, a nie dłońmi.