Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Te kosmetyki nie powinny istnieć. Lepiej je omijaj w drogerii
Anna Koperska-Kolbusz
Anna Koperska-Kolbusz 14.05.2024 17:13

Te kosmetyki nie powinny istnieć. Lepiej je omijaj w drogerii

Jakich kosmetyków nie kupować w drogerii?
fot. mat. pras.

Znane i łatwo dostępne drogeryjne kosmetyki, które nie działają, a nawet bywa, że nie są zdrowe. Jakie? Oto, co lepiej omijać podczas zakupów.

Oferty drogerii. Kosmetyki, które lepiej omijać

W dzisiejszych czasach mamy taki wybór kosmetyków w każdej kategorii, że wchodząc do każdej drogerii, półki niemalże uginają się od ilości oferowanych produktów. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, nad tym, czy rzeczywiście każdy z tych produktów jest bezpieczny? Albo chociaż przydatny?

Wzięliśmy pod lupę skład kilku kosmetyków łatwo dostępnych w sklepach. Niektóre produkty zaskakują składnikami.

Przezroczyste błyszczyki to hit sezonu. Ten za 30 zł powiększa usta Tańsze odpowiedniki Coco Modemoiselle. Co pachnie podobnie?

Jakich kosmetyków lepiej nie kupować?

Podpaski z ekstraktem z rumianka. Jak wiemy, bywa on mocno uczulający. I może nas mocno uczulić w intymnych miejscach. Lepiej nie ryzykować. 

3.png
Podpaski Naturella Ultra 

Elseve Color Vive – ośmiosekundowa odżywka dodająca blasku. Odżywka ta ma na pierwszym miejscu w składzie alkohol i perfumy, dopiero później składniki odżywcze. Taki produkt zamiast blasku sprawi, że nasze włosy będą suche, a nie odpowiednio odżywione, a tego chyba nie chcemy…

4.png
Elseve Color Vive Ośmiosekundowa odżywka dodająca blasku

WS ACADEMY – spray do unoszenia włosów. Kosmetyk ten na pierwszym miejscu w składzie również ma alkohol. Raczej nie uniesie to naszych włosów, a tylko je niepotrzebnie przesuszy. Efekt zapewniany przez producenta osiągniemy tylko przez chwilę.

7.png
WS ACADEMY spray do unoszenia włosów

Kosmetyki, których nie polecamy

Przyśpieszacze opalania. Te kosmetyki przyśpieszają nie tylko opalanie, ale i starzenie naszej skóry. Lepiej być ostrożnym i rozważyć, czy aby na pewno warto po nie sięgać. 

6.png
Przyśpieszacze opalania.

I na koniec nasz faworyt – żele do mycia tatuaży. Takie produkty nie mają w składzie składników chroniących nasze ozdoby. Jedynie posiadają delikatne składy, jakie znajdziemy też w innych żelach pod prysznic, które są o kilka razy tańsze. 

5.png
Żele do mycia tatuaży