Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Uważaj na date stacking, możesz zostać tak potraktowana. Nowy trend w randkach
Martyna Pałka
Martyna Pałka 04.11.2023 07:59

Uważaj na date stacking, możesz zostać tak potraktowana. Nowy trend w randkach

Uważaj na date stacking na randce
Uważaj na date stacking na randce, fot. Canva/nd301

W dzisiejszych czasach randkowanie stało się niemałym problemem dla sporej grupy młodych ludzi. Wszyscy są zmęczeni brakiem dopasowania u drugiej osoby i marnowaniem czasu na relację pozbawioną przyszłości. W związku z tym pewna tiktokerka wpadła na szalony pomysł, którym podzieliła się z internautami.

Problemy z randkowaniem w dzisiejszych czasach

Od jakiegoś czasu mnóstwo młodych osób narzeka na problemy ze znalezieniem swojej drugiej połówki. Najczęściej wynika to z kłopotów z dopasowaniem swojej energii i charakteru, a także brakiem czasu, potrzebą niezależności i swobody oraz brakiem zaangażowania w relację.

Co więcej, bardzo duża liczba par decyduje się na zakończenie swoich nawet kilkuletnich związków, ponieważ stwierdza, że jednak do siebie nie pasują. Później każde z byłych zakochanych narzeka na to, że straciło z tą osobą zbyt wiele czasu. Z pomocą przyszła pewna tiktokerka, która wpadła na “genialny pomysł” związany z randkowaniem.

Te znaki zodiaku znajdą miłość jeszcze w tym roku. Ostatnie miesiące będą przełomowe

Date stacking - uważaj na niebezpieczny trend w randkowaniu

Znana na TikToku dziewczyna o imieniu Paretay podzieliła się z internautami swoim przepisem na sukcesywne randkowanie. Jej zdaniem spędzamy zbyt wiele czasu z nieodpowiednią osobą, przez co nie możemy wykorzystać go na rozmowę z kimś, kto naprawdę do nas pasuje. 

W związku z tym tiktokerka wymyśliła sposób, który pozwoli jej na zaoszczędzenie czasu, przy jednoczesnym poznawaniu nowych osób. Date stacking, który promuje dziewczyna, polega na umówieniu się na kilka spotkań tego samego wieczoru! Paretay przeznaczyła na każdą z randek zaledwie 60 minut. Jej zdaniem jest to odpowiednia ilość czas na poznanie drugiego człowieka i ocenienie, czy jest on warty naszej uwagi.

Date stacking - plusy i minusy nowej metody randkowania

Filmik dziewczyny szybko stał się viralem i coraz więcej osób zaczęło zastanawiać się nad plusami i minusami właśnie takiego randkowania. Pokolenie Z, które ceni sobie szybkość i własną niezależność wydaje się idealnie pasować do tego rodzaju speed datingu.

Nic więc dziwnego, że niektórzy stanęli w obronie tiktokerki i zaznaczyli, że jej metoda randkowania chroni nas przed zmarnowaniem czasu z nieodpowiednią osobą, a przez to przywiązaniem się do niej i jej bliskich. Dodatkowo podnosi to naszą pewność siebie, pozwala lepiej poznać samego siebie i innych ludzi oraz zrozumieć, czego tak naprawdę szukamy u naszego partnera.

Przeciwnicy date stackingu uważają, że takie spotkania są brakiem szacunku dla drugiej strony, a także pokazują, że nie zależy nam tak naprawdę na tym człowieku - traktujemy go jedynie jako rozrywkę na piątkowy wieczór. Ich zdaniem taka forma spotkań wiąże się z kolejnymi niepowodzeniami i zawodami miłosnymi.

Źródło: papilot.pl, vogue.pl

Tagi: Randki