Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Weź amol i gałązki z choinki. Po zawinięciu w woreczek oniemiejesz
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 25.02.2024 14:58

Weź amol i gałązki z choinki. Po zawinięciu w woreczek oniemiejesz

Domowe sposoby
Canva/ Weź amol i gałązki z choinki

Macie problem z nieprzyjemnym zapachem w szafie? Przygotowaliśmy dla was domowy sposób na pozbycie się go, a w dodatku ubrania będą pachnieć alpejskimi lasami! Wystarczą tylko dwa składniki.

Nieprzyjemny zapach w szafie

W naszych szafach czasami może pojawić się nieprzyjemny zapach z kilku powodów. Po pierwsze, jeśli ubrania nie są odpowiednio wietrzone przed schowaniem, mogą zatrzymywać wilgoć i nieprzyjemne zapachy. To sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, które dodatkowo wydzielają aromaty. Ponadto, gdy ubrania są przechowywane w zamkniętych przestrzeniach przez dłuższy czas, zaczynają wydzielać zły zapach ze względu na brak cyrkulacji powietrza. 

Do tego należy dołożyć jeszcze nieprawidłowe przechowywanie butów z pominięciem ich wcześniejszego wyczyszczenia. Aby uniknąć tych problemów, ważne jest regularne wietrzenie szaf, przechowywanie ubrań w suchych warunkach oraz dbanie o higienę butów i innych przedmiotów przechowywanych w szafie.

Szafa
(fot. Canva)
Postaw tę roślinę przy komputerze. Od razu poczujesz efekty

Jak pozbyć się złego zapachu w szafie?

Aby zniwelować przykry zapach w szafie, przede wszystkim powinniśmy często ją wietrzyć. Świeże powietrze pomoże usunąć zagrzybienie i odświeżyć szafę. Istnieją też specjalne środki do usuwania zapachów, takie jak spraye do dezodorantów tekstylnych lub odświeżacze powietrza. Można je rozpylić, choć nie należą do najtańszych.

Z pewnością pomoże regularne czyszczenie ubrań, zwłaszcza wewnętrznych powierzchni. Sprzyja to w usunięciu kurzu, grzybów i innych źródeł zapachów. Cedrowe kulki zapachowe są naturalnymi odświeżaczami powietrza i mogą pomóc w usuwaniu nieprzyjemnych aromatów. Mamy dla was także sposób na stworzenie najświeższego zapachu w szafie, czyli powiew lasu. 

las
(fot. Canva)

Domowy sposób na świerkowy zapach

Okres świąteczny już oficjalnie się skończył, ale jeśli choinka nadal stoi w naszych domach, zróbmy z niej użytek. Chodzi przede wszystkim o igły choinkowe, więc sprawdzi się tak naprawdę każde drzewo iglaste, nawet takie, które mamy na własnym podwórku czy działce.

Trik na piękny zapach w szafie polega na tym, by gałązkę iglastą podzielić na mniejsze części. Następnie musimy skroplić je niewielką ilością amolu - wystarczy kilka kropel i wszystko wsypujemy do woreczka, który mocno zawiążemy. Jeśli boimy się plam z amolu, możemy zrobić podstawkę z folii aluminiowej. Tak przygotowany produkt schowamy do szafy, a świerkowy zapach poczujemy już po paru godzinach. Amol wzmocni aromat igieł i pozwoli, by zachował się na dłużej. 

Sprawdźcie poniżej, jak dokładnie przygotować alpejski zapach w szafie: 

Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę