Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zwiń ręcznik i połóż pod hotelowymi drzwiami. Banalny trik może nawet uratować życie!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 17.09.2023 14:46

Zwiń ręcznik i połóż pod hotelowymi drzwiami. Banalny trik może nawet uratować życie!

ręczniki w hotelu, pexels
pexels, ręczniki hotelowe

Ręczniki, czy podstawowe środki czystości, to już standard w niemal wszystkich hotelach. Jadąc na miejsce nie musimy martwić się, że o tym zapomnimy, a jeśli spontanicznie chcemy tam przenocować, miejsce zapewni nam dogodne warunki. Niewiele osób wie, że istnieją pewnie sposoby na wykorzystanie hotelowego ręcznika tak, aby zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo. Wystarczy, że zwiniesz go w rulon i wciśniesz pod drzwi. Jak to działa?

Hotelowy ręcznik pod drzwiami. Jakie to ma znaczenie?

W domu, czy mieszkaniu musimy sami pamiętać o takich rzeczach, jak np. zakręcenie gazu. Drzwi wejściowe są natomiast na tyle szczelne, że wszelkie zapachy z sąsiednich mieszkań, czy dym papierosowy nie powinny się przez nie przedzierać i wpływać na nasze zdrowie, czy uczucie komfortu. Niestety, inaczej jest w hotelu.

Drzwi hotelowe zazwyczaj mają na dole szparę. Nie są tak szczelne, jak drzwi wejściowe do mieszkania i zdecydowanie mogą przepuszczać wszelkiego rodzaju zapachy. O ile ewentualny smród, to nieduży problem, który można zgłosić obsłudze, o tyle trujące substancje mogą stanowić poważne zagrożenie. W tym celu warto pomyśleć o zatkaniu potencjalnego miejsca ulatniania się gazu, czy nawet toksyn w przypadku pożaru.

Księżycowe torebki, to must-have na jesień. Kobiety je pokochały! Najtańszą kupisz już za 29,99 zł w Sinsay

Ręcznik pod drzwiami w hotelu uchroni cię od nieprzyjemnych sytuacji

Zdarza się, że jedziemy do hotelu ze względu na delegację służbową. Rozmawiamy na tematy, które są tajemnicą firmy i nie chcemy, aby ktokolwiek z obcych osób wiedział o poufnych informacjach. Ręcznik zwinięty pod drzwiami również wygłuszy pomieszczenie. Sprawi, że dźwięk nie będzie słyszalny na korytarzu. Taki trik może też uchronić cię przed próbą podglądania!

Powieś szklankę na klamce w hotelu. Kolejny lifehack, który ma ogromne znaczenie

Podobnym sposobem, który warto wykorzystać w hotelu, jest powieszenie szklanki za ucho na klamce. Nawet, jeśli zamkniesz drzwi na klucz, ktoś może np. chodzić po klatce i sprawdzać, które pokoje są otwarte, celem obrabowania ich w późniejszym czasie. Złodziej może też po prostu wkraść się do pokoju.

Powieszona na klamce szklanka spadnie i błyskawicznie zwróci twoją uwagę na drzwi. Będziesz mogła szybko zareagować i wystraszyć nieproszonego gościa.