Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Farbowanie włosów bibułą. Nową fryzurę wykonasz już za złotówkę. Ile trzyma się kolor?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 17.09.2023 05:03

Farbowanie włosów bibułą. Nową fryzurę wykonasz już za złotówkę. Ile trzyma się kolor?

Kolorowe włosy
Jak zafarbować włosy bibułą? fot. Erika Mugglin / canva.com

Farbowanie włosów bibułą znane jest od wielu lat. To świetny sposób, by zaszaleć z fryzurą na krótki czas i bez problemu wrócić do naturalnego odcienia. Jak poprawnie farbować włosy bibułą, ile utrzymuje się kolor i czy są jakieś wady tego sposobu?

Farbowanie włosów bibułą nie dla każdego

Jeśli wybierasz się na imprezę tematyczną lub wakacje i chcesz zaszaleć z kolorową fryzurą, warto rozważyć farbowanie bibułą. To sposób, który jest bardzo tani, a bibułę kupisz w każdym sklepie papierniczym za niewielkie pieniądze. W niektórych miejsca rolka bibuły kosztuje zaledwie złotówkę. Ponadto wykonanie farbowania zajmuje bardzo mało czasu. Pigment transferuje się niemalże od razu i nie trzeba czekać, by uzyskać swój wymarzony kolor. 

Farbowanie włosów bibułą nie jest jednak dla każdego. Osoby posiadające ciemne włosy niestety nie mogą liczyć na spektakularne efekty, szczególnie w przypadku jaskrawych i jasnych kolorów bibuły. Kolor najlepiej transferuje się na blondzie. 

Jesienna pielęgnacja włosów. Wystarczy kilka prostych trików, by stały się zdrowe i lśniące

Jak zafarbować włosy bibułą?

Zanim zaczniesz farbować włosy bibułą, warto zabezpieczyć dłonie rękawiczkami oraz miejsce, w którym będziesz to robić. Poleca się ochronić podłogę i ubranie, ponieważ barwnik może trwale zniszczyć materiały. 

Do zmiany koloru włosów potrzebujemy jedynie bibuły pociętej na mniejsze fragmenty i wody. Wystarczy zamoczyć bibułę, a następnie potrzeć nią wybrane pasemka. Jeśli obawiasz się, że kolor może nie przypaść ci do gustu, warto wykonać próbę na niewielkim pasemku. 

Zaletą farbowania włosów bibułą jest możliwość mieszania kolorów i samodzielne uzyskanie wymarzonego odcienia. Nie musimy też całkowicie zmieniać swojej fryzury. Świetnym rozwiązaniem jest farbowanie wybranych pasemek czy samych końcówek.

Jeśli jednak zależy Ci na zafarbowaniu całych włosów, w tym przypadku sprawdzi się zupełnie inny sposób. Wystarczy do miski z wodą włożyć sporą ilość bibuły w naszym ulubionym kolorze, porządnie wycisnąć z niej kolor, a następnie zanurzyć w niej włosy. Tym sposobem unikniemy nierównomiernego krycia, a ponadto zaoszczędzimy sporą ilość czasu. Należy jednak pamiętać, że woda po farbowaniu będzie mieć kolor, dlatego warto odsączyć włosy w stary ręcznik, którego nie będzie nam szkoda. 

Jak długo utrzymuje się kolor?

Najczęściej kolor bibuły utrzymuje się na włosach do jednego mycia. Problem z usunięciem koloru może dotyczyć bardzo jasnych włosów, a szczególnie wysuszonych i zniszczonych, ponieważ te zdecydowanie bardziej absorbują pigmenty. Prościej usuniemy również jasne i pastelowy kolory. Warto użyć do tego szamponu do włosów z nieco silniejszymi detergentami w składzie. 

Tagi: Uroda Włosy
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę