Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Moda > Biegnij do szafy mamy po te kultowe spodnie. Ten materiał pasuje do każdej figury i świetnie ukrywa boczki
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 30.11.2023 14:23

Biegnij do szafy mamy po te kultowe spodnie. Ten materiał pasuje do każdej figury i świetnie ukrywa boczki

Sinitta Leunen/Pexels, Sztruksowe spodnie
Fot. Sinitta Leunen/Pexels, Sztruksowe spodnie

Jeansy, mimo że można je nazwać mianem kultowych, ciężko dopasować do każdej sylwetki. To samo tyczy się spodni wykonanych ze sztywnej tkaniny. Kiedyś często wykorzystywany był jednak materiał, który był elastyczny, elegancki, a także bardzo wygodny. Ponadto świetnie pasuje on do kobiet, które mają różny rozmiar od XS do XXL. Czy wiesz, o jakich spodniach mowa?

Wielki powrót komfortowego materiału

Przez wiele lat na topie były jeasny. W tym zakresie zmieniały się jedynie fasony. Z kolei podczas pandemii koronawirusa, kiedy większość osób stawiała na wygodne looki, do jeansów dołączyły także dresy.

Oczywiście nie można zapomnieć o materiałowych spodniach, które zachowane zostały w szerokim fasonie. Okazuje się, że coraz śmielej dołączają do nich spodnie wykonane ze sztruksu. Ta tkanina cieszyła się dużą sympatią zwłaszcza w latach 90., a teraz wraca i to w niezwykle modowym wymiarze.

Niezawodny sposób na zmechacony sweter. Raz na zawsze zapomnij o nieestetycznych kulkach na materiale

Jak nosić sztruksowe spodnie?

Przez wiele lat spodnie sztruksowe uważane były za szczyt obciachu. Zazwyczaj tak jest, gdy coś wychodzi z mody. Teraz jednak możemy obserwować w sklepach powrót sztruksu i to w różnych modelach. Dużą popularnością cieszą się zarówno wąskie fasony, a także te o prostej i szerokiej nogawce.

Można do nich również dopasować koszule, uważaj jednak, aby były one zachowane w oversizowym klimacie. To jednak nie koniec. Świetnie prezentują się także sztruksowe torby.

Jakie fasony spodni sztruksowych warto mieć w swojej szafie?

Jeśli zdecydujesz się na zakup sztruksowych spodni, z pewnością warto mieć na uwadze, że jest kilka modeli, które pomogą ci stworzyć nietuzinkowe outfity. Zadbaj zatem o zakup szerokich spodni z podwyższonym stanem, rurek, a także dzwonów. To z ich pomocą skompletujesz ciekawe rozwiązania. Ponadto elastyczna tkanina pomoże ci ukryć zbędne kilogramy czy wałeczki.

Z czym jednak łączyć sztruksowe spodnie? Postaw na ciepłe swetry, a także bluzy. Świetnie wyglądają również basicowe koszulki z długim rękawem oraz sztruksowe koszule.

Tagi: spodnie moda