Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Czym jest trend doll lashes? Zapomnij o sztucznych rzęsach, ta technika malowania odmieni twoje życie
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 26.06.2023 11:14

Czym jest trend doll lashes? Zapomnij o sztucznych rzęsach, ta technika malowania odmieni twoje życie

malowanie rzęs
fot. Andrea Piacquadio, pexels.com, Malowanie rzęs techniką doll lashes

Doll lashes to oryginalny sposób malowania rzęs, który optycznie powiększa i otwiera oko. W efekcie przypomina makijaż porcelanowej lalki. Ten trend właśnie podbija wybiegi, a wakacyjne imprezy to idealna pora na to, by zaszaleć z wizerunkiem. Wystarczy jeden prosty trick, by uzyskać efekt prosto z okładki.

Doll lashes - odtwórz viralowy makijaż w domu!

Sztuczne rzęsy to już przeżytek. Wcale ich nie potrzebujesz, by uzyskać najbardziej pożądany makijaż sezonu. Jest on banalnie prosty w wykonaniu, a efekt sprawi, że zachwycisz elektryzującym spojrzeniem. Doll lashes podbija wybiegi, z tej techniki na co dzień korzystają modelki i aktorki!

Doll lashes to efekt, który charakteryzuje się długimi, optycznie powiększającymi oko rzęsami. Mogą one sprawiać wrażenie posklejanych, jednak w tym przypadku jest to jak najbardziej pożądany rezultat. Dzięki niemu zrobisz niemałe wrażenie maksymalną objętością i długością, a to wszystko bez użycia sztucznych rzęs!

Madonna wciąż eksperymentuje z twarzą. Na najnowszych zdjęciach wygląda zupełnie inaczej

Doll lashes - zalotka do rzęs, tusz i pęseta to twoi nowi sprzymierzeńcy

Trend na doll lashes został rozpowszechniony w latach 60., głównie za sprawą Twiggy. Swoje magnetyzujące spojrzenie modelka zawdzięczała właśnie tej technice malowania rzęs. Za jej przykładem szły inne modelki, przez co moda na makijaż jak u porcelanowej laleczki szybko weszła na salony. 

Doll lashes jest obecny także i w tym sezonie. Czego potrzebujesz, by go wykonać? Wystarczy dobry tusz do rzęs, który nada twoim rzęsom objętości, do tego przyda się pęseta oraz opcjonalnie zalotka. To wszystko! Ta technika w malowaniu jest nie tylko niezwykle efektowna, ale i niesamowicie prosta. Nie musisz już tracić czasu na przyklejanie sztucznych rzęs.

Jak wykonać doll lashes?

Wykonanie doll lashes zajmie ci dosłownie chwilę. Pierwszym krokiem, który możesz pominąć, jest podkręcenie rzęs zalotką. Możesz również nałożyć bazę pod tusz. Następnie dokładnie pokryj maskarą rzęsy od nasady aż po końce. Powtórz czynność 3-4 razy, by uzyskać efekt maksymalnej objętości. Nie czekając, aż tusz wyschnie, chwyć pęsetę i posklejaj ze sobą kilka kępek rzęs. Zrób to zarówno z górnymi, jak i dolnymi rzęsami. Gotowe!

Makijaż możesz uzupełnić cienką kreską-jaskółką w zewnętrznym kąciku oka, a także obrysowaniem linii wodnej czarną kredką. Ten zabieg sprawi, że twoje oko będzie maksymalnie powiększone i otworzone, zyska również okrągły kształt — niczym u porcelanowej lalki! 

malowanie rzęs
fot. Canva, Malowanie rzęs techniką doll lashes
pęseta
fot. Canva, Malowanie rzęs techniką doll lashes
Tagi: Uroda Makijaż