Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Fryzury bezpieczne do spania. Dzięki tym sposobom ochronisz kosmyki przed zniszczeniami
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 16.09.2023 17:33

Fryzury bezpieczne do spania. Dzięki tym sposobom ochronisz kosmyki przed zniszczeniami

Śpiąca kobieta
Fryzury do spania, fot. baseimages / canva.com

Rodzaj fryzury do spania może mieć kluczowe znaczenie nie tylko na wygląd włosów po przebudzeniu, ale również na ich niszczenie. W zależności od długości i rodzaju włosów możemy wyróżnić kilka upięć, które zabezpieczą końcówki i zminimalizują ryzyko ich pocierania, elektryzowania i niszczenia.

Dlaczego fryzury do spania są tak ważne?

W trakcie spania często nieświadomie zmieniamy pozycje, a przy tym pocieramy głową i włosami o poduszkę. Ważne jest, aby poszewka, na której śpimy, była gładka, najlepiej jedwabna. Warto także pamiętać, że włosy mokre lub wilgotne są bardziej narażone na zniszczenia, dlatego poleca się spać w suchych włosach. 

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest ich plątanie się. Każde czesanie czy ciągnięcie może negatywnie wpłynąć na ich strukturę, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie upięcie do snu. 

Jesienna pielęgnacja włosów. Wystarczy kilka prostych trików, by stały się zdrowe i lśniące

Fryzury bezpieczne do spania

Fryzury bezpieczne do spania to takie, które minimalizują ryzyko ich plątania się i ciągnięcia. Jeśli więc jesteś posiadaczką długich włosów, warto zapleść je w luźny warkocz, który utrzyma je w jednym miejscu. Należy pamiętać, aby splot był możliwie luźny i w żadnej z pozycji nie naciągał on skóry głowy

Jeśli twoje włosy są długie i nie lubisz ich wiązać, opcjonalnie możesz je rozłożyć na poduszce. Jeżeli zaś jesteś posiadaczką włosów falowanych, idealną fryzurą do spania będzie jeden luźny warkocz lub dwa, w przypadku gęstych włosów

Fryzury do spania
Luźny warkocz, fot. Yan Krukau / canva.com

Fryzura typu ananas najlepszym rozwiązaniem dla loków

Osoby, które posiadają loki, powinny nieco inaczej dbać o swoje włosy podczas snu. Trycholożka poleca im fryzurę typu ananas, czyli upięcie włosów w luźny kucyk. Ważne, aby użyć do tego jedwabnej gumki i wykonać go na czubku głowy.

Świetnym rozwiązanie jest także użycie jedwabnej chusty czy szala, którym zwiąże się włosy na czubku głowy w luźny kok. Materiał ochroni kosmyki przed pocieraniem i sprawi, że przez całą noc będą w jednym miejscu. 

Film instruktażowy o fryzurach bezpiecznych do spania zobaczycie poniżej: