Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Szybkie fryzury na długie włosy. Efektowne upięcia, które wykonasz w mniej niż 10 min!
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 09.09.2023 07:04

Szybkie fryzury na długie włosy. Efektowne upięcia, które wykonasz w mniej niż 10 min!

fot. pexels, fryzury dla długich włosów
pexels, fryzury dla długich włosów

Długie włosy wyglądają pięknie, ale mogą przysporzyć też nieco kłopotów. Ich suszenie i czesanie wymaga czasu, a dodatkowo, należy stosować zabiegi pielęgnacyjne, aby wyglądały pięknie i świeżo. Jeśli masz długie włosy i szukasz fryzur, które wyglądają efektownie i wykonasz je raz-dwa, mamy kilka propozycji. 

Szybkie fryzury na długie włosy? Postaw kucyk w nieco innym wydaniu

Włosy zebrane w kucyk, to fryzura, którą zna każdy. Pasma mogą być zebrane “na gładko”, lub w luźny, swobodny sposób. Kucyk jest fryzurą wygodną, ale raczej nie robi już wrażenia. Jeśli chcesz dać takiej stylizacji zupełnie inny wymiar, połącz go z rozpuszczonymi kosmykami.

Jeśli twoje włosy naturalnie falują się, lub kręcą, jesteś w nieco lepszej sytuacji. Dziewczyny, które mają proste włosy, mogą zyskać nieco czasu, plotąc na noc warkoczyki, dzięki czemu ich włosy będą pięknie falować się rano. Kiedy mają już odpowiednie ułożenie, czas zebrać wierzchnią warstwę i związać mały, niski kucyk. Gotowe!

Ma 7 lat i nosi pełny makijaż. Matka nie widzi w tym nic złego. "Robi go lepiej ode mnie!"

Fryzury dla długich włosów. Bubble pony, to coś zupełnie nowego!

Kucyk kucykowi nie równy. Z pewnością można tak powiedzieć o opisywanych przez nas fryzurach. Tym razem, podpowiadamy, jak ułożyć długie włosy np. na imprezę. Efektowny kucyk uzyskasz w mniej niż 10 minut, a zrobisz to sprawnie z użyciem kilku małych gumek. 

Podobnie, jak we fryzurze wspomnianej wyżej, włosy rozpuszczamy, a z wierzchniej warstwy tworzymy kucyk. Kolejno, bierzemy pasma spod spodu i małymi gumeczkami tworzymy “pęczki”, które luzujemy. W ten sposób powstaje modna fryzura, która nazywa się “bubble pony”

Jak uczesać długie włosy? Postaw na warkoczyki, ale inaczej

Oto kolejna modyfikacja fryzury “z kucykiem”, tym razem, w bardzo dziewczęcym stylu. Włosy nadal są częściowo rozpuszczone, a częściowo związane. Dodatkowo, po obu stronach twarzy zaplecione pozostają dwa, równe warkoczyki. Taka stylizacja włosów będzie wyglądała jeszcze ładniej z grzywką!

Tagi: Fryzury Włosy