Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Gładkie, lśniące i sprężyste włosy dzięki jednemu produktowi. Znajdziesz go w swojej lodówce
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 26.10.2023 08:56

Gładkie, lśniące i sprężyste włosy dzięki jednemu produktowi. Znajdziesz go w swojej lodówce

kobieta, włosy
Sposób na gładkie i lśniące włosy, fot. prostock-studio / canva.com

Włosy są naszą wizytówką. Warto o nie dbać, aby były zdrowe, lśniące, dodawały uroku i przy tym nie wymagały szczególnej, wieloetapowej i kosztownej pielęgnacji. Okazuje się, że wiele produktów, które zapewne masz w swoim domu i korzystasz z nich na co dzień, świetnie sprawdzi się do ich wygładzenia i nawilżenia.

Gładkie, lśniące i sprężyste włosy

Mnóstwo kobiet marzy o gęstych, długich, lśniących i zdrowych włosach. Producenci kosmetyków prześcigają się w oferowaniu swoim klientom coraz to nowych produktów, których celem jest zadbanie o kondycje włosa. Nie da się ukryć, że część z nich kosztuje sporo, a niekoniecznie zawsze przynosi oczekiwany efekt.

Warto pamiętać, że na co dzień mamy do czynienia z wieloma naturalnymi produktami, które świetnie sprawdzają się podczas pielęgnacji nie tylko włosów, ale również ciała. Jednym z takich produktów jest mleko, które zapewne wiele z was ma w swojej lodówce.

Najmodniejsze odcienie włosów tej zimy. Podkreślają naturalne piękno i w mig odejmują lat

Pielęgnacyjne właściwości mleka

Już lata temu kobiety stosowały mleko do zabiegów pielęgnacyjnych. Nie tylko dodawało się je do kąpieli, ale również tworzono z niego płukanki na włosy. Mleko działa nawilżająco, łagodząco i odżywczo. Ponadto nabłyszcza, wzmacnia, unosi od nasady, zwiększa objętość włosów, zapobiega rozdwajaniu się końcówek i je uelastycznia. Sprawia, że włosy wyglądają na zdrowe i gęste. 

Ponadto mleko można stosować na włosy w wielu różnych formach. Sprawdzi się nie tylko jako płukanka, ale również dodatek do ulubionej odżywki lub maski. Może być połączone z ulubionym olejem, co zadziała dogłębnie nawilżająco.

Włosy
Gładkie, lśniące i sprężyste włosy dzięki mleku, fot. Alena Ozerova / canva.com

Jak stosować mleko na włosy?

Jeśli zdecydujesz się na płukankę z mleka, poleca się dwie metody jej stosowania. Jedna z nich zakłada, że wystarczy zamoczyć włosy w tłustym mleku, a kolejno spłukać je wodą. Kolejnym sposobem jest rozrobienie mleka z przegotowaną wodą. Wtedy nie ma konieczności, by dodatkowo je spłukiwać. 

Mleko świetnie sprawdzi się również jako odżywka. Wystarczy nałożyć je na włosy, w tym celu świetnie sprawdzi się atomizer, trzymać na włosach kilkanaście minut i następnie spłukać. Mleko można połączyć również z ulubionym olejkiem i nałożyć na kosmyki, jako dodatek do regularnego olejowania.

Włosy
Gładkie, lśniące i sprężyste włosy dzięki mleku, fot. Pamela J Peters / canva.com 
Tagi: Włosy