Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Ta cudowna maść pomoże ci pozbyć się kaszaków. Weź 5 zł i biegnij do apteki!
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 25.10.2023 13:39

Ta cudowna maść pomoże ci pozbyć się kaszaków. Weź 5 zł i biegnij do apteki!

Kaszaki, maść ichtiolowa
Sposób na kaszaki, fot. peopleimages / canva.com

Kaszaki to często problem skórny, z którym boryka się ogromna ilość Polaków. Nie wszyscy wiedzą, jak poradzić sobie z podskórnymi grudkami, które nie prezentują się estetycznie. Okazuje się, że w niemalże każdej aptece znajdziesz tanią maść, która świetnie zaradzi kaszakom. 

Czym są kaszaki i jakie są przyczyny ich powstawania?

Kaszaki to zmiany skórne, które pojawią się najczęściej na twarzy, szyi i dekolcie. Niektórzy skarżą się również na ich powstawanie w miejscach intymnych. Mimo że nie jest to poważna zmiana, często wygląda nieestetycznie, szczególnie na twarzy, kiedy nałoży się na nie makijaż. 

Zmiany powstają w warstwie skóry właściwej, w miejscach gruczołów łojowych. Kiedy kanał zostanie zatkany, a sebum i łój nie mogą wyjść na powierzchnię, tworzą się kaszaki. To nic innego jak małe torbiele, wypełnione w środku zrogowaciałym naskórkiem i sebum. 

Wystarczą drobne i wizyta w aptece. Ten produkt ma złoto w składzie i wygładza lepiej niż botoks!

Maść na 5 zł poradzi sobie z kaszakami

W aptekach znajdziemy mnóstwo tanich produktów, maści i kosmetyków, które są niezawodne w przypadku leczenia zmian skórnych. Wszechstronna maść ichtiolowa kosztuje około 5 złotych i jest skuteczna w pozbyciu się kaszaków. 

Maść ichtiolowa jest częstym produktem, po który sięga się w walce z niedoskonałościami. Ma ona właściwości ściągające i przeciwbakteryjne, a także działa przeciwobrzękowo oraz rozgrzewająco. Ponadto wyciąga ropę na wierzch skóry i pomaga zaleczyć stany zapalne. 

Maść ichtiolowa na kaszaki

Maść ichtiolowa ma ciemny, brunatny kolor i dosyć specyficzny zapach, który może przeszkadzać wrażliwym osobom. Ponadto brudzi ubrania, dlatego warto nałożyć ją na jakiś czas i kolejno delikatnie zmyć ze skóry. Należy przy tym uważać, ponieważ produkt trudno zmyć z materiałów. Maść położona na kaszaki sprawnie poradzi sobie w ich usunięciu. 

Wystarczy aplikować ją bezpośrednio na zmianę dwa razy dziennie i trzymać przez kilkanaście minut, a nawet do kilku godzin, jednak warto obserwować skórę, czy nie dochodzi do podrażnienia. Co ważne, maści ichtiolowej nie można nakładać ichtiolu bezpośrednio na otwarte rany ani na błony śluzowe, a jedynie na skórę. 

maść ichtiolowa
Maść ichtiolowa, fot. doz.pl
Tagi: Uroda zdrowie