Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Naturalny sposób na farbowanie włosów. Do zmiany koloru potrzebujesz popularnego warzywa, powalający efekt
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 25.11.2023 06:00

Naturalny sposób na farbowanie włosów. Do zmiany koloru potrzebujesz popularnego warzywa, powalający efekt

kolorowe włosy
Naturalny sposób na farbowanie włosów, fot. George Shervashidze / canva.com

Jeśli lubisz eksperymentować z wyglądem i nie obawiasz się mocnych, odważnych kolorów włosów, ten sposób jest dla ciebie. Poznaj w pełni naturalny sposób na farbowanie włosów, których nie niszczy kosmyków i do tego jest niezwykle oryginalny.

Naturalne farbowanie włosów

Jeśli lubisz zmieniać swój wygląd, a w swoim życiu miałaś już wiele kolorów włosów, prawdopodobnie ten sposób jest dla ciebie. Jak wiadomo, wiele owoców, warzyw czy roślin mają w sobie różnego rodzaju barwniki, które mogą posłużyć m.in. do zmiany koloru włosów. 

Jednymi z najpopularniejszych sposobów są płukanki z herbaty, kawy czy soku z cytryny. Brunetki, szatynki oraz rudowłose kobiety często korzystają także z henny, która działa, jak naturalna farba. A co powiecie na buraki?

Farbowanie włosów bibułą. Nową fryzurę wykonasz już za złotówkę. Ile trzyma się kolor?

Farbowanie włosów burakami

Stella Cini jest popularną influencerką, która specjalizuje się w tematyce dotyczącej włosów. Nie tak dawno wypuściła własną kolekcję szczotek do włosów, a także peruk. Na co dzień pokazuje swoim obserwatorom patenty na fryzury, ścinanie włosów, pielęgnację czy zmianę ich koloru. 

Gwiazda internetu w swoim życiu miała na swojej głowie niemalże każdy kolor. Nie obawia się więc eksperymentować, nawet jeśli pomysł na pierwszy rzut oka wydaje się kontrowersyjny. Pewnego razu postanowiła przetestować naturalny sposób farbowania włosów i w tym celu wykorzystała buraki. 

Efekt farbowania włosów burakami

Kobieta zabrała się więc za przygotowanie mieszkanki, co relacjonowała w sieci. Umyła, obrała i ugotowała buraki, a następnie miękkie warzywa zgniotła na papkę. Dodała d nich również buraczany sok. Tak przygotowaną miksturę nałożyła na włosy i pozostawiła na kilka godzin.

Zostawię to przez kilka godzin, bo tak jest napisane w sieci, a potem wrócę i pokażę wam efekty. Sprawdzę, czy faktycznie możecie pofarbować włosy burakiem - powiedziała.

Efekt zaskoczył nie tylko internautów, ale również samą Stellę. Warto jednak zaznaczyć, że kolor uzyskany z buraków zdecydowanie łatwiej chwyci jasne włosy. Osoby o ciemnym odcieniu kosmyków mogą mieć problem z uzyskaniem wymarzonego koloru.

Tagi: Uroda Włosy