Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Pokazała, jak wykorzystać zbyt ciemny podkład. Przełomowy sposób!
Martyna Pałka
Martyna Pałka 07.12.2023 09:51

Pokazała, jak wykorzystać zbyt ciemny podkład. Przełomowy sposób!

Jak wykorzystać zbyt ciemny podkład
Jak wykorzystać zbyt ciemny podkład, fot. Canva

Źle dobrany podkład to problem wielu kobiet. Czasami poprzez roztargnienie, brak czasu lub zakupy internetowe nie skupimy się dokładnie na odcieniu i w rezultacie lądujemy z kosmetykiem, który jest nieco ciemniejszy od naszej cery. Teraz pewna tiktokerka wyjaśniła, jak można poradzić sobie z tym problemem. 

Problemy z dobraniem odpowiedniego koloru podkładu

Chyba każda kobieta potwierdzi, że dobranie idealnego odcienia podkładu to niejednokrotnie naprawdę ciężkie zadanie. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków, które nie mają szerokiej i różnorodnej gamy kolorystycznej. Często na kłopoty skarżą się również panie o wyjątkowy jasnym odcieniu karnacji, dla których nawet najjaśniejszy dostępny kolor jest zdecydowanie za ciemny.

Często też zdarza się, że po niektóre drogerie lub marki nie pozwalają nam sprawdzić podkładu na swojej skórze, lecz każą bazować jedynie na próbkach lub samym opakowaniu, a to może prowadzić do błędów i zakupu o wiele ciemniejszego podkładu, niż planowałyśmy. Całe szczęście istnieje sposób na poradzenie sobie z tą sytuacją.

Czarny róż daje efekt, o którym nawet nie śniłaś! Ten kosmetyk to prawdziwy hit

Jak dobrać idealny kolor naszego podkładu?

Istnieje wiele metod, które mają pomóc nam dobrać możliwy najlepszy kolor podkładu do naszej cery. Eksperci radzą, aby zawsze wybierać odpowiedni kosmetyk w świetle dziennym, ponieważ to właśnie ono pozwala nam dokładnie zobaczyć, jak ten produkt prezentuje się na naszej skórze.

Ważne jest również zaobserwowanie, co dzieje się z podkładem kilka chwil po jego nałożeniu. Jego kolor delikatnie się wtapia i “znika” z powierzchni naszej skóry, to znak, że ten kolor idealnie pasuje do naszej cery. Warto pamiętać, że niektóre podkłady ulegają utlenieniu i delikatnej zmianie odcieniu po nałożeniu produktu na naszą twarz. Co, jednak gdy niestety zakupimy kosmetyk o nieco ciemniejszym odcieniu?

ZOBACZ TEŻ: Jak poprawnie zdejmować wałki? Ten sposób pozwoli Ci wykonać piękne fale prosto z Hollywood!

Jak poradzić sobie ze zbyt ciemnym odcieniem podkładu?

Pewna tiktokerka postanowiła zdradzić swój sposób na makijaż, do którego wykorzystuje zbyt ciemny odcień podkładu. Dziewczyna zachęca, aby codziennie stosować się do jej metoda, jednak jest to również świetna alternatywa dla osób, które niechcący zakupiły produkt o odcień ciemniejszy od planowanego.

Influencerka wyznała, że kluczem jest połączenie odpowiedniego koloru podkładu i korektora do twarzy. Jeżeli pierwszy z kosmetyków jest zbyt ciemny, ważne, aby korektor był zbyt jasny. Wówczas po nałożeniu podkładu na całość naszej twarzy, drugi z produktów nakładamy jedynie pod oczy, na kości policzkowe oraz niedoskonałości. W ten sposób tworzymy idealny balans, który nie tylko ukrywa źle dobrany odcień naszego podkładu, ale też pięknie podkreśla nasze rysy twarzy.

@xkleoox A takim baaardzo ciemnym możecie sobie konturować buźkę🫶 #makeup #makijaz ♬ Be My Lover (feat. La Bouche) (2023 Mix) - Hypaton & David Guetta
Tagi: kosmetyka