Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Te trzy błędy w codziennej pielęgnacji szkodzą Twojej skórze
Martyna Pałka
Martyna Pałka 01.03.2024 09:07

Te trzy błędy w codziennej pielęgnacji szkodzą Twojej skórze

Te trzy błędy w codziennej pielęgnacji szkodzą Twojej skórze
Te trzy błędy w codziennej pielęgnacji szkodzą Twojej skórze, fot. Canva

Codziennie starasz się o skrupulatną pielęgnację swojej skóry i stosujesz mnóstwo kosmetyków z wysokiej półki, a i tak skarżysz się na problemy z cerą? Okazało się, że nawet najdokładniejsze oczyszczenie i nawilżenie może nie przynosić efektów, jeżeli popełniasz kilka poważnych błędów. Sprawdź, na co trzeba uważać podczas swojej rutynowej pielęgnacji.

Te trzy błędy w rutynowej pielęgnacji cery sprawiają, że nie zauważasz efektów swoich działań

Istnieje kilka kluczowych zasad, bez których codzienna pielęgnacja nie może przynieść Ci oczekiwanych efektów. Niestety, bardzo wiele osób zapomina o tych kwestiach, a to sprawia, że mimo usilnych starań wciąż nie mogą pochwalić się wymarzoną kondycją swojej cery. Jednym z podstawowych błędów, które wciąż powtarza się w codziennej pielęgnacji, jest pomijanie nakładania kremu z filtrem SPF.

Specjaliści od zawsze podkreślają, jak wielkie znaczenie ma ochrona przed promieniowaniem UV i działaniem słońca. Mimo to wiele osób zapomina o nakładaniu filtrów. Dzieje się to zwłaszcza zimą, kiedy temperatura jest o wiele niższa, a my nie odczuwamy tak silnej potrzeby ochrony przed promieniami słonecznymi.

Warto pamiętać, że kremy z filtrem UV mają zbawienny wpływ na naszą cerę i chronią ją przez cały rok - również w pomieszczeniach, do których słońce dostaje się przez okna. Specyfiki z filtrem SPF 30 lub jeszcze lepiej SPF 50 nie tylko tworzą barierę ochronną dla naszej skóry, ale też dogłębnie ją nawilżają oraz łagodzą podrażnienia.

Te perfumy z Zary pachną jak zapach znanej, luksusowej marki Zamiennik kultowego rozświetlacza z Fenty. Kosztuje grosze

O tym nie można zapominać, jeśli chcesz się cieszyć się piękną cerą

Wiele osób popada w złudne wrażenie, że stosowanie wielu kosmetyków naraz sprawia, że kondycja naszej skóry ulega znacznej poprawie, a składniki odżywcze każdego z nich wzajemnie się wzmacniają. Wbrew pozorom używanie nadmiaru specyfików może mieć całkiem odwrotny skutek. 

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest stosowanie zbyt wielu kosmetyków lub też nakładanie ich zbyt często, lub zbyt dużo. Kluczem do sukcesu i osiągnięcia pięknej cery jest zasada: im mniej, tym lepiej, nawet w przypadku bardzo drogich i polecanych specyfików.

Nadmiar kosmetyków może nie tylko ograniczać ich działanie, ale też wysuszać lub nawet podrażniać skórę, co powoduje powstawanie wielu wyprysków i niedoskonałości. Warto więc wybrać po jednym kosmetyku, który pomoże nam dokładnie oczyścić naszą twarz, a także dogłębnie ją nawilżyć. Dobrym krokiem jest też unikanie zbyt intensywnie oczyszczającym produktów, zwłaszcza jeśli nasza skóra tego nie wymaga.

Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas codziennej pielęgnacji twarzy?

Podczas natłoku obowiązków oraz nadmiaru pracy wiele osób zapomina o codziennej pielęgnacji lub też wykonuje ją szybko i niedbale. Może to prowadzić do sytuacji, w których niektóre obszary naszej twarzy zostaną pominięte. Dotyczy to zwłaszcza obszaru wokół oczu, który jest szczególnie narażony na opuchlizny, cienie oraz przesuszenia.

Skóra w okolicach oczu wymaga specjalnej pielęgnacji, w tym zwłaszcza dokładnego nawilżenia i odświeżenia. Dlatego też tak istotne jest, aby w codziennej rutynie nie zapominać o kwasie hialuronowym oraz kremie nawilżającym. Najlepiej sprawdzą się tutaj kosmetyki o naturalnym składzie, które pozbawione są zbędnym ulepszaczy oraz składników zapachowych.

Tagi: cera
Powiązane
KAPiF
Rozpoznajesz, czyje to oczy? Rozwiąż trudny quiz i sprawdź swoją wiedzę