Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Ten produkt do mycia pędzli i gąbek kosztuje mniej niż 4 zł i działa cuda. Znajdziesz go w każdej drogerii
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 23.08.2023 10:31

Ten produkt do mycia pędzli i gąbek kosztuje mniej niż 4 zł i działa cuda. Znajdziesz go w każdej drogerii

Dmytro Pokulityi/Canva, Mycie pędzli i gąbek do makijażu
Fot. Dmytro Pokulityi/Canva, Mycie pędzli i gąbek do makijażu

Mycie pędzli i gąbek jest bardzo ważne. Wiedzą o tym nie tylko kosmetyczki, ale również większość kobiet. Na włoskach i miękkich powierzchniach odkładają się resztki makijażu, ale również kurz, brud i złuszczona skóra. Nie brzmi to dobrze, a takie środowisko jest wręcz idealne do rozwoju bakterii. Znamy tani produkt, którym bez trudu usuniecie wszystkie zanieczyszczenia z rzeczy do makijażu.

Jak często należy myć pędzle i gąbki do makijażu?

Według dermatologów i kosmetologów pędzle i gąbki, które mają bliski kontakt ze skórą, należy myć po każdy użyciu. Oczywiście jest to mało możliwe, szczególnie jeśli rano w biegu szykujemy się do pracy.

Warto zatem stosować się do zasady, aby czyścić je przynajmniej raz na 2-3 dni. Najlepiej na noc, aby włosie i gąbka mogły spokojnie wyschnąć i rano ponownie nam służyć. Dobrym sposobem jest odciśnięcie nadmiaru wody w ręcznik papierowy.

Ma tak długie paznokcie, że korzysta z nich, jak ze sztućców. Każdy to małe dzieło sztuki

Ten produkt kosztuje tylko 3,50 zł

Na rynku nie brakuje produktów, które przeznaczone się stricte do mycia rzeczy do makijażu. Ich cena jest jednak bardzo wygórowana, co mocno zniechęca do zakupu. Wiele osób wykorzystuje zatem szampony dla dzieci lub żele do higieny intymnej.

Mamy dla was coś lepsze i tańszego. Chodzi o mydło w kostce kultowej niegdyś marki Palmolive. Mowa o podstawowej wersji w kolorze zielonym. Na pewno kojarzysz je z łazienki swojej babci.

Mydło Palmolive
Fot. palmolive.pl, Mydło Palmolive

Jak samodzielnie umyć pędzle i gąbki do makijażu?

Mydło z wyciągiem z oliwek jest tanie. Kosztuje koło 3,50 zł za sztukę i starcza naprawdę na długo. Wystarczy jedynie zmoczyć pędzle i gąbki, a następnie natrzeć je mydłem w kostce. Po wypłukaniu będą perfekcyjnie czyste i świeże. Do tego skutecznie usuwa kolor i ma lekki zapach świeżości.

Mydło po użyciu warto wypłukać i przechowywać w zamkniętej mydelniczce, aby zanieczyszczenia i kurz nie osadzały się na jego powierzchni.

Proste prawda?