Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Zapomnij o plamach i brudzie na zamszowych botkach. Usuniesz je jednym produktem, który masz już w domu
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 08.12.2023 10:45

Zapomnij o plamach i brudzie na zamszowych botkach. Usuniesz je jednym produktem, który masz już w domu

Zamszowe botki
Jak wyczyścić zamszowe botki? fot. corelens / canva.com

Zamszowe botki królują jesienią i zimą niezmiennie od lat. Choć wyglądają elegancko i stylowo, wiele osób rezygnuje z nich, z powodu obaw o trudne do wyczyszczenia zabrudzenia oraz nieestetyczne wyżłobienia we włosach. Jak sobie z nimi radzić?

Zamszowe buty - hit czy kit?

Zamszowe buty mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Obuwie wykonane z tego materiału ma charakterystyczny wygląd, a króciutkie włoski sprawiają, że ich faktura i odcień mogą ulegać zmianie. Wyglądają niezwykle elegancko, ale tylko wtedy, kiedy dbamy o nie w odpowiedni sposób. 

Zamsz ma również tendencje do łatwych zabrudzeń, które nie zawsze łatwo da się usunąć. Problem ten występuje szczególnie zimą, kiedy na chodnikach i ulicach pojawia się nie tylko piach i błoto, ale przede wszystkim sól, osadzająca się na butach. Usunięcie nieestetycznych plam i zacieków dla wielu wydaje się trudnym zadaniem. 

Jak zaoszczędzić miejsce w szafie? Wykorzystaj worek na śmieci i odkurzacz! Niebywałe, co można z tym zrobić

Obowiązkowy gadżet dla posiadaczy zamszowych butów

Jeśli posiadasz zamszowe buty, obowiązkowy przedmiot, który powinnaś posiadać w domu to specjalna szczotka przeznaczona do tego rodzaju obuwia. Dlaczego jest tak ważna? Otóż większość pyłu, kurzu i zanieczyszczeń można usunąć z zamszu na sucho. Wystarczy wyczesać włoski specjalną szczotką, wykonaną z miękkiego włosia. 

Kiedy pozbędziemy się zabrudzeń, ostatnim etapem jest wyczesanie zamszu i ułożenie włosków w jedną stronę. Zabieg ten sprawi, że buty będą gładkie i w jednolitym kolorze.

Zamszowe buty
Jak wyczyścić zamszowe buty? fot. hanna-aibetova83 / canva.com

Produkt z kosmetyczki idealny do usuwania plam z zamszowych butów

Jeśli buty zamszowe są na tyle brudne, że wyczesanie szczotką nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto sięgnąć po jeden produkt, który zapewne większość pań ma w swojej kosmetyczce. Świetnie sprawdzi się do usunięcia różnego rodzaju zabrudzeń na obuwiu. 

Mowa o płynie micelarnym, który jest popularnym produktem do usuwania makijażu. Okazuje się, że świetne radzi sobie również z usuwaniem plam i brudu z zamszu. Wystarczy nałożyć niewielką ilość na szmatkę i delikatnie wytrzeć w buty. Jeśli włoski pod naciskiem nieco się zdeformują, warto po całym procesie wyczesać je szczotką. 

Zamszowe buty
Jak wyczyścić zamszowe buty? fot. corelens / canva.com