Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Błędy w manicure – najgorsze nawyki
Dominika Bryś
Dominika Bryś 27.08.2020 20:55

Błędy w manicure – najgorsze nawyki

błędy w manicure
fot. www.unsplash.com, deanna alys
Błędy w manicure: przycinanie (lub obgryzanie) skórek.
Błędy w manicure: nakładanie zbyt grubych warstw lakieru.
Błędy w manicure: zdzieranie lakieru do paznokci.

Zbyt głębokie ich cięcie niesie ryzyko infekcji. Mają one też wtedy tendencję do łuszczącego się odrastania. Wprowadź do swojej pielęgnacyjnej rutyny olejek do skórek lub płyn zmiękczający i delikatnie odepchnij skórki za pomocą drewnianego patyczka.

Błędy w manicure: nieużywanie bazy.

Kojrzysz brzydkie bąbelki powietrza, które czasami widzisz warstwie lakieru do paznokci? Można je uzyskać, potrząsając butelką lub zbyt szybko wkładając do niej szczoteczkę. Zamiast tego spróbuj przetoczyć butelkę między dłońmi. W ten sposób unikniesz powstania bąbelków.

Czasami łatwiej wydaje się nałożyć jedną grubą warstwę, niż dwie cieńsze. Nic bardziej mylnego. Gruba warstwa schnie znacznie dłużej, ponieważ powłoka zewnętrzna wysycha wcześniej, niż wewnętrzna, co oznacza, że prawdopodobnie zepsujesz swój manicure, dotykając rzeczy.

Wielu z nas posiada różne złe nawyki, niezależnie od tego, czy chodzi o obgryzanie paznokci, zrywanie łuszczącego się lakieru, czy po prostu niedbanie o paznokcie z uwagą, na jaką zasługują. Oto najgorsze błędy w manicure, które mogą zrujnować paznokcie, a nawet uszkodzić je w dłuższej perspektywie. Sprawdź, czy nie praktykujesz któregoś z nich!

Gdy jest zbyt ciepło lub wilgotno, Twój manicure może okazać się nietrwały, schnąć źle, a nawet parować.

Przeciąganie pilnika w tę i z powrotem po krawędziach może spowodować małe rozdarcia i pęknięcia, które z czasem osłabiają paznokcie. Zawsze uważaj, by piłować je w jednym kierunku, aby uzyskać gładsze i bardziej wyrafinowane wykończenie.

Błędy w manicure: nieodpowiednie używanie pilnika do paznokci.
Błędy w manicure: potrząsanie butelką z lakierem.

Lakier przylega do górnej warstwy paznokci, a złuszczający się kosmetyk (nawet jeśli sam się odpryskuje) może uszkodzić ich powierzchnię. Jeśli nie chcesz osłabiać paznokci, używaj zmywacza bez acetonu.

Błędy w manicure: robienie stylizacji w ciepłym lub wilgotnym miejscu.

Baza to więcej, niż tylko przedłużenie trwałości manicure. Nasze paznokcie mają naturalne olejki, które mogą uniemożliwić prawidłowe przyleganie lakieru, dlatego potrzebujemy wcześniejszej aplikacji bazy, aby uszczelnić ich powierzchnię. Zapobiega ona również brudzeniu się paznokci.