Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jedną z najpoważniejszych chorób można poznać po oczach. Pojawiają się charakterystyczne zmiany
Karina Sulich
Karina Sulich 06.07.2020 19:24

Jedną z najpoważniejszych chorób można poznać po oczach. Pojawiają się charakterystyczne zmiany

choroba
fot. unsplash.com/Amanda Dalbjörn
Choroba może objawiać się w naszych oczach. Jak się okazuje, przy wielu schorzeniach pierwsze alarmujące sygnały pojawiają się właśnie na gałkach ocznych. Jeżeli zobaczymy na nich charakterystyczne, niepokojące zmiany, lepiej czym prędzej udajmy się do specjalisty. Niestety, może być to znak, że mamy naprawdę poważne problemy ze zdrowiem.
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak się okazuje, nie tylko. Wygląd naszych gałek ocznych może wiele zdradzić na temat zdrowia, a bardzo poważna choroba, jaką jest nowotwór, może objawiać się przez charakterystyczne plamki. Sprawdź, co powinno zaalarmować cię, że pora udać się do specjalisty.
Choroba, a oczy
Jak się okazuje, tak poważna choroba, jak czerniak może objawiać się przez nasze oczy, i choć nam może być trudno ją dostrzec, okulista poradzi sobie z tym bez większego problemu – jasno lub ciemnobrązowy guzek zmieniający kształt źrenicy, to bardzo zły sygnał.
Jednak zaalarmować powinny nas również zaburzenia widzenia, pogorszenie ostrości wzroku czy podwójne widzenie. Jak się okazuje, te symptomy mogą wskazywać na guza gruczołu łzowego. Jakie choroby są jeszcze w stanie zdradzić nasze oczy?
  1. Agata Duda i Andrzej Duda zostali przyłapani. Para prezydencka dała się ponieść, podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  3. Marta Manowska wzięła ślub? Zdradził ją jeden szczegół, fani wniebowzięci

Choroba, a zmiany w oku

Rozmazany obraz czy plamki w polu widzenia mogą być objawem cukrzycy, która nieleczona może doprowadzić nawet do utraty wzroku. Jeżeli jednak na naszych oczach dostrzegamy plamki, może świadczyć to o zmianach nerwu wzrokowego, które nierzadko występują u osób ze stwardnieniem rozsianym.

Przez narząd wzroku mogą objawiać się choroby wątroby. W tym przypadku zauważmy zażółcone białka, natomiast uszkodzone naczynia krwionośne w gałce ocznej mogą świadczyć o nadciśnieniu. Jak się okazuje, choroba taka jak chlamydia czy opryszczka narządów płciowych również może objawiać się przez nasze oczy, gdyż bakterie i wirusy mogą wywoływać zapalenie spojówki lub rogówki – podaje portal tipy.interia.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

choroba
fot. unsplash.com/Jordan Whitfield

Groźna choroba jak nowotwór, problemy z ciśnieniem, cukrzyca i inne, mogą objawiać się w naszym narządzie wzorku.

Tagi: choroba oczy