Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Depilacja bikini w domu – przedstawiamy skuteczne tricki dla gładkiej skóry
Dominika Bryś
Dominika Bryś 24.04.2021 01:49

Depilacja bikini w domu – przedstawiamy skuteczne tricki dla gładkiej skóry

depilacja bikini
fot. hanna postova, www.unsplash.com

Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi podczas golenia włosów łonowych jest używanie niewłaściwej maszynki do golenia. Świeża, ostra żyletka i gęsty żel do golenia zapewnią znacznie wygodniejsze golenie oraz ochronią przed zadraśnięciami, skaleczeniami i podrażnieniami.

Krok trzeci: kup odpowiednią maszynkę

Depilacja bikini w domu – przedstawiamy skuteczne tricki dla gładkiej skóry

Gdy zaczniesz się golić, zawsze pracuj zgodnie ze stroną wzrostu włosa. Wykonywanie tej czynności w przeciwnym kierunku może powodować zaczerwienienie, podrażnienie i wrastanie włosków. Możesz także użyć kremu do golenia, aby maszynka łatwo się przesuwała.

Maszynki do golenia z pojedynczymi ostrzami można wyrzucić po każdym użyciu. Te z wieloma ostrzami można używać kilka razy, chociaż szarpanie, pocieranie lub nacinanie skóry przez ostrze oznacza, że ​​należy je natychmiast wymienić.

Krok czwarty: nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj

Podczas gdy golenie jest najtańszym sposobem na usunięcie włosów z okolic bikini, może być to dość problematyczne i pozostawiać po sobie podrażnienia. Jeżeli chcesz poprawić swój obecny rytuał depilacji w domu, trafiłeś we właściwe miejsce. Jak robić to, by uniknąć podrażnień. Depilacja bikini w domu – przedstawiamy skuteczne tricki dla gładkiej skóry.

Po wyjściu spod prysznica i wytarciu się ręcznikiem, nie zapomnij o swojej okolicy łonowej podczas nakładania balsamu do ciała. Użyj nawilżającego kremu lub balsamu. Polecamy także olej kokosowy, który ma działanie antybakteryjne.

Krok pierwszy: wejdź pod prysznic

Golenie okolicy łonowej nigdy nie powinno być wykonywane, gdy cera jest sucha. Powinno być to ostatnim krokiem rutyny pod prysznicem, ponieważ ciepła woda fantastycznie przygotowuje do tego skórę.

Krok drugi: depiluj się we właściwy sposób

Do czyszczenia tego obszaru używaj delikatnej bawełnianej szmatki lub gąbki i przesuwaj ją okrężnymi ruchami. Może to pomóc delikatnie przygotować i złuszczyć skórę przed goleniem, a nawet„ usunąć” wszelkie wczesne wrastające włoski, które mogą się tam formować.

Jeśli jednak planujesz depilację bikini, postępuj zgodnie z naszym poradnikiem, by wykonać ten zabieg bez skaleczeń i podrażnień.

I nie czekaj, aż żyletka stępi się, zanim ją wyrzucisz. Stare ostrza przenoszą bakterie i zwiększają ryzyko infekcji lub zapalenia mieszków włosowych.

Włosy łonowe tworzą barierę ochronną dla delikatnej skóry pod spodem. Uważa się, że chronią skórę przed patogenami, takimi jak bakterie i wirusy, i chronią cerę przed uszkodzeniami. Tworzą również naturalną ,,poduszkę” dla wrażliwej skóry w okolicy łonowej.

Tagi: