Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jaka depilacja na lato? Sprawdziliśmy, co się sprawdza
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 11.07.2018 13:52

Jaka depilacja na lato? Sprawdziliśmy, co się sprawdza

depilacja na lato
fot. instagram.com / biocorpore.salud / cbellezavillaluro

Depilacja na lato jest niesamowicie istotna. Ważne, aby latem cieszyć się gładką i zdrową skórą. Metod depilacji jest naprawdę wiele, a my postaramy się omówić dla was kilka sposobów, dzięki którym możecie uzyskać piękną i gładką skórę. To, jaką depilację wybierzecie, jest sprawą indywidualną. Warto jednak zapoznać się z metodami, które możecie wykorzystać i które znacznie mogą pomóc wam w pielęgnacji skóry latem. 

Depilacja na lato to temat, który interesuje większość kobiet. Każda chce cieszyć się gładką skórą, jednak jak wiele z nas wie, depilacja bywa problematyczna. Jakie sposoby na skuteczne pozbycie się włosków są warte uwagi?

Salony kosmetyczne, a także produkty drogeryjne pozwalają na wybór odpowiedniej dla każdej kobiety metody. Warto jednak rozważyć, czy lepiej postawić na depilację wykonaną przez specjalistę, która pozwoli pozbyć się problematycznych włosków na dłuższy czas, czy raczej bardziej preferujesz domową pielęgnację, która potrafi być równie skuteczna. Poniżej omówimy kilka sposobów depilacji, które umożliwiają pozbycia się niechcianego owłosienia.

Depilacja na lato: 5 miejsc, które powinnaś wydepilować przed wyjściem na plaże

Zanim przejdziemy do opisów poszczególnych sposobów depilowania ciała, skupimy się na miejscach, z których powinnaś usunąć włoski. Przed wyjściem na plażę warto zadbać o niektóre miejsca, aby cieszyć się piękną, zdrową i przede wszystkim gładką skórą. Jeżeli przez dłuższy czas zastanawiałaś się, które miejsca powinnaś poddać depilacji, my przychodzimy z pomocą i przedstawiamy listę 5 miejsc, które koniecznie powinnaś wydepilować! 😉

Depilacja na lato: Depilacja bikini

Depilacja bikini zajmuje zdecydowanie pierwsze miejsce, ponieważ chyba dla nikogo nie byłby przyjemny widok nadmiernego owłosienia, które ewidentnie wymyka się spod bikini. Warto zadbać o miejsce bikini i postawić na depilację, którą można wykonać na kilka sposobów:

  • klasyczne bikini – tego rodzaju depilacja, polega na usunięciu włosków z pachwin do linii majtek. Ten typ depilacji dobrze sprawdzi się u kobiet, które noszą zabudowane majtki od stroju, przez co nie potrzebują szczególnej depilacji całego bikini. Jest to opcja dla kobiet, które krępuje inny rodzaj depilacji i nie zależy im na szczególnej gładkości skóry w miejscach intymnych.
  • bikini french – jest to zabieg, który jest pomiędzy depilacją klasyczną a brazylijską. Bikini french to prawie całkowita depilacja, jednak na wzgórku łonowym pozostaje paseczek włosów oraz nie wykonuje się depilacji warg sromowych, a także tyłu bikini. Depilacja french sprawdzi się dla kobiet, które rozważają depilację brazylijską, jednak nie do końca są jeszcze do niej przekonane.
  • bikini brazylijskie – to pełna depilacja, która jest najczęściej i najchętniej wykonywana przez wszystkie panie. Idealnie sprawdzi się dla kobiet, które lubią skąpe bikini, ale także preferują gładką skórę w miejscach intymnych, co daje niesamowite poczucie świeżości i jest bardzo higieniczne.
  • depilacja hollywoodzka – to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Polega na usuwaniu owłosienia miejsc intymnych łącznie z pośladkami, przestrzenią między nimi, a także pachwinami, wzgórkiem łonowym oraz wargami sromowymi. Owłosienie usuwane jest całkowicie, a w miejscach intymnych nie pozostają paski lub wzorki tworzone z włosków.

Depilacja na lato: Depilacja nóg

Z pewnością nieestetycznie wyglądają nogi pokryte nadmiernym owłosieniem. Ważne, aby o ich pielęgnację dbać cały rok, jednak okres letni wymaga jeszcze większego zaangażowania. To właśnie w tym czasie najczęściej decydujemy się na zwiewne sukienki odsłaniające nogi oraz krótkie spodenki.

Trzeba przyznać, że nikogo nie zachęcają owłosione nóżki, które kobieta by prezentowała przy kusej spódniczce. Nogi z nadmiernym owłosieniem mogą się kojarzyć z ogólnym zaniedbaniem i nawet jeżeli stylizacja i makijaż będą perfekcyjnie dopasowane, niestety efekt nóg pokrytych włoskami, może zepsuć wszystkie starania.

Depilacja na lato: Depilacja rąk

Jeżeli decydujesz się na depilację nóg, to czemu nie spróbować depilacji rąk? O ręce również warto zadbać, a tym bardziej latem, kiedy są całkowicie odsłonięte. Depilacja rąk jest zazwyczaj całkowicie bezbolesna, a włoski, które odrastają, są dużo jaśniejsze.

Ręce po depilacji są niesamowicie delikatne, a ich gładkość aż zachęca do dotykania. Warto latem depilować także ręce, ponieważ oprócz estetycznego wyglądu możemy się po prostu dobrze czuć z własną skórą, która dzięki gładkości pozwala poczuć się świeżo i elegancko.

Depilacja na lato: Depilacja pach

Depilacja pach nie powinna być stosowana tylko latem, oczywiście zimą także należy dbać o tę okolicę. Latem jednak jest ona zdecydowanie bardziej widoczna, ponieważ często nosimy ubrania na krótki rękaw, ramiączka, czy całkowicie bez ramiączek. Warto więc depilować pachy, aby inni nie musieli podziwiać nieestetycznie wyglądającego owłosienia.

Pachy nie są skomplikowanym miejscem, które wymagałoby przy depilacji niesamowitej precyzji i mogło przysporzyć kłopotów. Warto więc regularnie depilować pachy i cieszyć się gładką skórą. Depilacja pach jest również swego rodzaju dbaniem o higienę osobistą, a co ważniejsze pomaga czuć się świeżo.

Depilacja na lato: Depilacja twarzy

Warto także zdecydować się na depilację twarzy. Depilując twarz, można uzyskać dużo lepszy wygląd skóry, a co więcej, makijaż na twarzy pozbawionej włosków wygląda dużo bardziej estetycznie. Depilacja twarzy może obejmować depilację: brwi, wąsika, policzków, a także brody. Jeżeli jednak nie chcesz depilować twarzy, warto pozbyć się nieestetycznie wyglądających, odrastających włosków na łuku brwiowym, a także wąsika.

  • depilacja brwi – obecnie brwi to jeden z kluczowych elementów makijażu. Kobiety coraz chętniej wypełniają brwi i dbają o ich kształt. Warto, więc zanim pomaluje się brwi, pozbyć się ich w miejscach, gdzie ich wzrost nie jest pożądany, aby brwi wyglądały dobrze już po pomalowaniu.
  • depilacja wąsika – jest to z pewnością miejsce, które może być dla wielu pań kłopotliwe. Wiele kobiet ma ciemną karnację, przez co włoski nad górną wargą są ciemne i nie wyglądają dobrze. Warto się ich pozbyć, ponieważ malując usta, niestety nie będziemy w stanie przyciągnąć wzroku ich pięknym kolorem a nieestetycznym wąsikiem. Co więcej, raczej żaden pan nie będzie czuł przyjemności z całowania pani z wąsem 😉

Depilacja na lato: Depilacja laserowa

Depilacja laserowa szczególnie zalecana jest osobom, które mają problemy z wrastającymi włoskami oraz mocnym podrażnieniem skóry po depilacji. Co prawda depilacja laserowa nie jest tanim sposobem na pozbycie się nadmiernego owłosienia, jednak po kilku zabiegach można cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas.

Depilacja laserowa oprócz tego, że pomaga w walce z owłosieniem, to także leczy skórę. Dzięki tego typu depilacji można pozbyć się owłosienia całkowicie lub prawie całkowicie. Choć aby uzyskać zadowalający efekt, zabieg trzeba powtarzać kilka razy, to trzeba przyznać, że gładka skóra przez kilka lat pozwala zrekompensować koszt zabiegów.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej i na czym polega?

Przed zabiegiem osoba, która zdecydowała się na depilację laserową, proszona jest o wypełnienie ankiety, w której trzeba podać informacje na temat przebytych chorób, ogólnego stanu zdrowia oraz zażywanych do tej pory leków. Po ankiecie wykonywana jest próba laserowa na skórze, aby ocenić, jak zareaguje na tego typu podrażnienie. Jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku, można przystąpić do przeprowadzenia zabiegu. Najczęściej lekarz wykorzystuje do zabiegu laser, którego światło pochłaniane jest przez melaninę, która znajduje się w mieszku włosowym. Dzięki temu ulega zniszczeniu, a wraz z nią zniszczony zostaje mieszek.

Warto zaznaczyć, ze zabieg wykonywany laserem, nie jest zabiegiem jednorazowym i należy powtarzać go kilka razy. Dzieje się tak, ponieważ włosy nie rosną w jednym czasie. Kiedy włos jest w fazie wzrostu, reaguje na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie uśpienia i zawierają zbyt mało melaniny, aby zareagować na laser. Najczęściej zabieg powtarzany jest przez pół roku w odstępach jednego miesiąca, a następnie raz w roku. Istotny jest fakt, że całkowite pozbycie się wszystkich włosów nie jest możliwe, ponieważ po przeprowadzanych zabiegach, część włosów stanie się wyraźnie jaśniejsza, a to uniemożliwi ich usunięcie, ponieważ na laser najlepiej reagują włosy ciemne.

Depilacja na lato: Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową staje się coraz bardziej popularna i wśród kobiet można znaleźć wiele zwolenniczek tej metody. Jest bez wątpienia jednym z najbardziej bezpiecznych sposobów na walkę z niechcianym owłosieniem. Depilacja pastą cukrową jest skuteczna i pozwala cieszyć się gładką skórą nawet przez 3 tygodnie. Ten rodzaj depilacji świetnie sprawdzi się w przypadku alergików oraz u osób zmagających się z żylakami.

Zabieg depilacji pastą cukrową może zostać wykonany na zimno i na ciepło. Najlepiej, aby na pierwszą wizytę wybrać się do salonu, gdzie zabieg zostanie profesjonalnie wykonany. Depilację pastą cukrową można oczywiście wykonać także w zaciszu domowym. Obecnie w drogeriach dostępne są gotowe pasty, które sprzedawane są w formie rolki. Jej wykonanie jest bardzo proste i nie powinno przysporzyć problemów żadnej kobiecie. Pastę zawiniętą w rolkę należy ogrzać przy pomocy kąpieli wodnej, a następnie przejechać rolką po wybranym fragmencie ciała, z którego chce się usunąć owłosienie.

Depilacja na lato: Który sposób jest najlepszy?

Sposobów na depilację jest naprawdę wiele, a panie coraz chętniej poddają się zabiegom depilacji i przykuwają naprawdę dużą uwagę, aby ich ciało było gładkie i zadbane. A jaki sposób depilacji jest najlepszy? Postaramy się przedstawić wam wady i zalety różnych sposobów depilacji, dzięki czemu będziecie w stanie wybrać ten najbardziej odpowiedni dla was.

Depilacja maszynką do golenia

Z pewnością jest to najbardziej popularny sposób usuwania niechcianego owłosienia. Jej plusem jest duża dostępność produktów do wykonania depilacji oraz niski koszt, który trzeba ponieść. Depilacja maszynką jest również bardzo prosta w wykonaniu.

Bez wątpienia minusem jest możliwość wystąpienia uczulenia na preparat, który może być wykorzystywany do golenia. Nieprzyjemne są również podrażnienia oraz zacięcia, do których może dojść podczas używania maszynki przy depilacji.

Depilacja depilatorem elektrycznym

Jest to metoda bardzo bolesna, nawet jeżeli depilator posiada końcówkę chłodzącą. Powoduje także wyraźne podrażnienia skóry, szczególnie w miejscach intymnych.

Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że przy regularnej depilacji, odrastające włoski są zdecydowanie cieńsze i jaśniejsze.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem również wyrywa włoski, przez co jest bolesna. Może powodować także podrażnienia, a wykonując depilację woskiem w domu, można doprowadzić do poważnych poparzeń skóry.

Bez wątpienia plusem depilacji woskiem jest fakt, że gładką skórą można cieszyć się nawet przez kilka tygodni.

Depilacja pastą cukrową

Jest z pewnością najbezpieczniejszą metodą depilacji, ponieważ nie uczula, a także nie podrażnia aż tak mocno skóry. Jest także dużo mniej bolesna niż depilacja depilatorem czy woskiem.

Zdecydowanym minusem depilacji pastą cukrową jest cena, która może być nawet dwa razy droższa niż w przypadku depilacji woskiem.

Depilacja laserowa

Ogromnym plusem depilacji laserowej jest możliwość cieszenia się gładką skórą nawet przez kilka lat. Włoski, które odrastają, są dużo słabsze, cieńsze i jaśniejsze.

Niestety depilacja laserowa jest bardzo kosztowna, a zabiegi trzeba powtarzać kilka razy, aby przyniosły zadowalające efekty. Minusem jest także podrażnienie i opuchlizna, która pojawia się po wykonaniu zabiegu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszystko na temat przedłużania rzęs
  2. Najczęstsze błędy w makijażu. Popełnia je każda z nas
  3. Magda Gessler obchodzi dziś urodziny! Nigdy nie zgadniecie które

Źródła: poradnikzdrowie.pl, kosmetolozki.pl, timeforwax.pl

Powiązane