Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jakie fryzury pasują do bardzo cienkich włosów? Podpowiadamy, jak dbać o kruche kosmyki
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 12.09.2019 17:18

Jakie fryzury pasują do bardzo cienkich włosów? Podpowiadamy, jak dbać o kruche kosmyki

fryzury do bardzo cienkich włosów
rawpixel.com kwanloy

Fryzury do bardzo cienkich włosów nie muszą oznaczać nudy. Ten typ włosów jest wbrew pozorom bardzo praktyczny i dzięki użyciu odpowiednich kosmetyków, możemy zrobić z nim naprawdę dużo.

Fryzury do bardzo cienkich włosów dają nam dużo możliwości. Na jakie cięcia i koloryzacje postawić? Niech będzie żywo! Nie bójmy się odważnych kolorów, takich jak, chociażby różowy. Na co jeszcze powinnyśmy zwrócić uwagę, gdy jesteśmy posiadaczkami bardzo cienkich włosów? Przeczytajcie.

Jakie fryzury do bardzo cienkich włosów?

Nie ma tu zbyt wiele ograniczeń. Warunek, aby być zadowolonym ze swojej fryzury w wypadku cienkich włosów, jest jednak jeden. Muszą one być odpowiednio zadbane:

– Osobiście lubię bawić się formą oraz strukturą włosów. Każda fryzura musi przede wszystkim podkreślać styl i osobowość klientki. Dla kobiet, których atutem jest kobiecość, proponuje miękkie fale, rozwiane loki oraz delikatne spięcia w formie rozciągniętych warkoczy. Dla kobiety mocnej stylizacje powinny być bardziej wyraziste, z połyskiem. Kompaktowe upięcie, gdzie przy pomocy produktów do stylizacji możemy bawić się trójwymiarowym charakterem fryzur, wykorzystując matowe i błyszczące powierzchnie np. połączenie struktury afro z efektem mokrych fal – mówi ceniony stylista fryzur Paweł Babicz w rozmowie z serwisem polki.pl.

Jak pielęgnować cienkie włosy?

Przede wszystkim należy dodać im objętości. Zadanie to wcale nie należy do najtrudniejszych. Na rynku znaleźć możemy wiele szamponów i odżywek, które dodają naszym włosom objętości. Nie możemy również zapominać o regularnym odżywaniu naszych włosów. Pamiętajmy jednak, że niektóre maski mogą bardzo obciążyć nasze włosy, a to z kolei może przyczynić się do obniżenia naszej samooceny.

Tego przecież nie chcemy. Zabiegi warto przeprowadzać zatem nie częściej niż raz w tygodniu, wtedy osiągniemy zamierzony efekt. Musimy także pamiętać, aby ściśle przestrzegać czasu, jaki producent zaleca do trzymania produktu na głowie. To bardzo ważne!

Raz na pół roku dobrze jest zafundować cienkim włosom specjalną kurację, której zadaniem jest odżywienie włókien włosowych. Dużą popularnością się wszelkiej maści ampułki, które oferuje wiele polskich salonów fryzjerskich. Warto się na nie skusić! Posiadaczki cienkich włosów w dzisiejszych czasach nie mają już powodów do narzekania. Z ich włosami da się zrobić niemal wszystko! Są one również bardzo subtelne i skore do układania.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do bardzo cienkich włosów

Postawmy na długość do ramion. Takie cięcie dodaje naszej twarzy charakteru! Cienkie włosy świetnie się w nim prezentują.

Fryzury do bardzo cienkich włosów

Jasny róż? Dlaczego nie? Posiadaczki cienkich włosów powinny dbać o ich codzienną pielęgnację, wówczas mogą wyglądać dobrze nawet w tak wymagającym kolorze.

Fryzury do bardzo cienkich włosów

Długość do ramion? Powiedzmy jej tak!

Fryzury do bardzo cienkich włosów

Fale dodadzą naszej fryzurze objętości. O to chodzi!

Fryzury do bardzo cienkich włosów

Warkocze? To również dobry sposób na nadanie naszej fryzurze przysłowiowego pazura. Nam się podoba!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do sukienki pod szyję. Fryzury zaskakują!
  2. Fryzury do sukienki bez dekoltu. Idealnej na zimę
  3. Fryzury do sukienki bez ramion? Odsłoń również szyje