Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Fryzury do pociągłej twarzy. Jak najlepiej podkreślić rysy?
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 18.12.2019 12:00

Fryzury do pociągłej twarzy. Jak najlepiej podkreślić rysy?

fryzury do pociągłej twarzy
instagram.com/margotrobbie/realbarbarapalvin

Fryzury do pociągłej twarzy powinny odrobinę ukryć nasze czoło, ale jednocześnie podkreślić wyjątkowość i piękne rysy naszej buzi. Jak to zrobić? Znamy kilka sposobów!

Fryzury do pociągłej twarzy mogą być naprawdę różnorodne. Jej posiadaczki unikać powinny jedynie typowo chłopięcych fryzur, natomiast to, na jak wiele innych stylizacji włosów mogą sobie one pozwolić, definitywnie rekompensuje ten fakt. Znane osoby o pociągłej buzi to m.in. Jessica Alba czy Megan Fox. Aktorki uznawane są jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie! Niewątpliwie o ich atrakcyjności zadecydował również kształt ich twarzy. Kobiety z owalną twarzą to prawdzie szczęściary.

Jakie fryzury do pociągłej twarzy wybrać?

Kobiety o pociągłej twarzy bardzo dobrze odnajdą się w falach. Wówczas mogą one nosić nawet bardzo długie włosy, a nie będą odczuwały żadnego dyskomfortu. Dlaczego? Fale sprawiają, że pociągła twarz aż tak nie rzuca się w oczy i dodają nam delikatności. Jeżeli wahałyście się, czy zafundować sobie tego typu uczesanie, to przestańcie. Jest dla was stworzone!

Owalna twarz jest niezwykle kobieca i daje duże pole do manewru nie tylko w stylizacji włosów, ale i makijażu. Na co najczęściej skarżą się jej posiadaczki? Niektóre z nich narzekają na zbyt wysokie czoło, które chciałyby przykryć włosami.

Jeżeli zależy na ukryciu kształtu naszej twarzy, należy unikać przede wszystkim koków i wysokich kucyków, tzw. końskich. Jak już wcześniej wspominałyśmy, świetnie sprawdzą się natomiast fale i loki. Nie musicie się ich obawiać.

Jak się czesać przy pociągłej twarzy?

Dla posiadaczek owalnej twarzy idealne będą włosy średnie lub krótkie. Najlepiej dobrze wycieniowane. Jeżeli zdecydujemy się na zmianę naszej fryzury, wybierzmy zaufanego stylistę. To bardzo ważne, aby w salonie fryzjerskim czuć się komfortowo.

Twarz pociągła uznawana jest za najbardziej proporcjonalną i wiele kobiet marzy, aby takową mieć. Jej długość to ok. 1,5 jej szerokości. Wydłużony podbródek i wysokie czoło wymieniane są przez jedne kobiety, jako mankamenty, a przez drugie, jako zalety. Twarz pociągła jest powodem do dumy, nie pozwólmy zatem źle dobranej fryzurze tego zepsuć.

Jak malować owalną buzię? Przy pociągłej twarzy sprawdza się mocna kreska, namalowana za pomocą eyelinera oraz mocno wytuszowane rzęsy. Warto zadbać również o podkreślenie brwi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do pociągłej twarzy

Jeżeli jesteśmy dumne z kształtu naszej buzi, postawmy na koczek! Kilka kosmyków puszczonych luzem doda mu delikatności. Takie uczesanie jest niezwykle szykowne.

Fryzury do pociągłej twarzy

Warkocz pół na pół sprawi, że pociągła twarz będzie wyglądać niezwykle drapieżnie. Taka fryzura dodaje jej charakteru.

Fryzury do pociągłej twarzy

Grzywka, która zasłania część naszej twarzy dodaje nam luzu.

Fryzury do pociągłej twarzy

Fale i loki idealnie pasują do pociągłej twarzy.

fryzury do pociągłej twarzy

Jeżeli decydujemy się na proste włosy, przedziałek dobrze jest umieścić z boku, nie pośrodku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do cienkich i rzadkich włosów? Dodaj sobie objętości
  2. Fryzury do gorsetowej sukienki. Postaw na prostotę
  3. Fryzury do pociągłej twarzy i długiego nosa? Co powinnaś wybrać?