Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Jak dopasować doklejane rzęsy do kształtu oka? Ten trik pomoże ci szybko i bezproblemowo nakleić sztuczne rzęsy
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 21.09.2023 17:12

Jak dopasować doklejane rzęsy do kształtu oka? Ten trik pomoże ci szybko i bezproblemowo nakleić sztuczne rzęsy

Diy13/Canva, doklejane rzęsy
Fot. Diy13/Canva, doklejane rzęsy

Zalotne spojrzenie sprawia, że twarz lepiej się prezentuje. Aby uzyskać taki efekt, warto zainwestować w doklejane rzęsy. Nie każde jednak sprawdzą się dla początkujących. Jeśli chcesz samodzielnie przykleić rzęsy, warto dopasować konkretny rodzaj, a także długość, tak aby nasze spojrzenie wręcz magnetyzowało. Oto jak sprytnie i szybko to zrobić.

Doklejane rzęsy: jaki rodzaj wybrać?

W ofercie drogerii i sklepów internetowych dostępnych jest kilka wersji sztucznych rzęs. Różnią się między sobą kształtem, sposobem aplikacji, a także długością. Niektóre można przyczepiać na specjalny klej, inne na magnes, a kolejne na eyliner, który zawiera substancje klejące.

Do tego można dobrać propozycję na pasku, a także w kępkach. Natomiast wersje 1:1 można zrobić u stylistki. Doklejane rzęsy mają także różne długości oraz skręt, który warto dopasować do efektu, jaki chcemy uzyskać. W modzie są aktualnie naturalne looki, zatem lepiej prezentują się rozwiązania zbliżone długością do prawdziwych rzęs.

Kolczyk w pępku: przebieg, gojenie i inne fakty, które musisz wiedzieć, zanim udasz się do piercera

Jaki efekt dają doklejane rzęsy?

Dobrze dopasowane doklejane rzęsy potrafią nie tylko wyeksponować oczy, ale również nadać im wyrazistości. Do tego otwierają je, a co za tym idzie, stają się one większe. Można je stosować jedynie okazjonalnie, na większe wyjścia, a także jako dodatek do codziennego makijażu.

Oczywiście doklejone rzęsy warto dodatkowo pokryć tuszem, aby ładnie się trzymały. Ponadto sprawdź wcześniej, czy klej lub tworzywo, z którego zostały wykonane rzęsy, nie podrażnia twojej skóry.

Jak szybko zamocować doklejane rzęsy?

Jeśli zdecydujesz się na rzęsy na pasku, warto, abyś wiedziała, że mogą okazać się one za duże. Wówczas warto je przyciąć, najlepiej od linii krótkich włosków. Do tego nie zapomnij pokryć powieki eyelinerem. Dzięki temu unikniesz nieestetycznego odcięcia.

Najlepiej jednak sprawdzają się kępki, które można umieścić w dowolnym miejscu. Jeśli chcesz, aby oko miało kształt bardziej koci, zaaplikuj je w zewnętrznym kąciku, z kolei jeżeli zależy ci na okrągłych oczach, rozpocznij naklejane od środka.