Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak rzucić palenie i nie przytyć? Proste tricki
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 24.09.2018 15:21

Jak rzucić palenie i nie przytyć? Proste tricki

Jak rzucić palenie
Fot. unsplash.com @sclensstudio_339

Jak rzucić palenie i zachować nienaganną figurę? Są na to sposoby. Rzucenie nałogu nie musi wiązać się z przybieraniem na wadze. Jeżeli zatem wahacie się nad porzuceniem papierosów w obawie przed dodatkowymi kilogramami – uspokajamy. Nie musicie się tym przejmować, wystarczy stosować się do kilku zaleceń, a zerwanie z nałogiem okaże się prostsze, niż mogłoby się wydawać. Jak to zrobić bezboleśnie?

Myślenie o paleniu papierosów, jako sposobie na utrzymanie szczupłej sylwetki jest po prostu lekkomyślne. Nałóg ten nie tylko powoduje nowotwory i chorobę wieńcową, ale przyczynia się także m.in. do powstania cukrzycy. Nikotyna zabija antyoksydanty w naszym organizmie, których obecność chroni nasz przed wieloma schorzeniami. Bilans zysków i strat, wynikających z niepalenia wydaje się zatem dość jednostronny. Nie warto palić!

Jak rzucić palenie i nie przytyć?

Warto porzucić utopijną wizję, w której po rzuceniu palenia, nie będzie nachodzić nas ochota na dymka. Trzeba zaplanować sobie, co będziemy w takich sytuacjach robić. Możemy postanowić, że gdy najdzie nas chęć na papierosa, zamiast po niego – sięgniemy po kubek gorącej herbaty lub kawy, czy też przejdziemy się na spacer i pogrążymy w rozmyślaniach, dotyczących np. naszych pasji albo planów, dotyczących przyszłego weekendu. Sposobów na to, jak zastąpić palenie papierosa inną, regularną czynnością jest naprawdę wiele. Trzeba to przemyśleć i wybrać odpowiednią alternatywę. Dobrym pomysłem jest również zajęcie czymś rąk. Palacze czerpią satysfakcje nie tylko z samego palenia, ale i ze specyficznego uczucia, które towarzyszy im, gdy trzymają w swojej dłoni cienką bibułkę.

Jak ją zastąpić? Można spróbować zająć się szydełkowaniem. Nawet jeśli nie jesteście obeznane z tym tematem i nie wiecie, z czym to się je, na YouTubie znajdziemy dużą liczbę poradników i tutoriali, które pomogą nam zacząć przygodę z dzierganiem. Wszelkie manualne zajęcia są w tym momencie (mamy na myśli abstynencję nikotynową) bardzo wskazane. Domowy manicure lub pedicure wykonywany regularnie również zda egzamin.

Warto nosić przy sobie butelkę wody mineralnej. Załagodzi ona napady wilczego głodu, a przy okazji nawodni nasz organizm. To punkt, o którym absolutnie nie wolno zapominać. Batoniki zbożowe i suszone owoce jedzone o stałych porach również sprawią, że nie będzie potrzeby zamartwiania się o dodatkowe kilogramy. Warto pakować je do pojemniczków i zabierać ze sobą do pracy. Guma do żucia i płyn do płukania ust to również sprzymierzeńcy w walce z nałogiem. Za każdym razem, gdy nachodzi nas ochota na zjedzenie obfitego posiłku, spróbujmy po nie sięgnąć. To naprawdę działa. Wreszcie przechodzimy do meritum, czyli aktywności fizycznej. Jogging, siłownia, ćwiczenia w domu z ulubioną trenerką. Opcji jest dużo. Musimy się do tego zmusić, bo po pierwsze w ten sposób obniżymy ryzyko przytycia a po drugie – nasz organizm zacznie wytwarzać endorfiny, a te znane są ze skutecznego poprawiania nastroju. Powodzenia!

Ile czasu powinniśmy poświęcić na aktywność fizyczną?

Dr n. med. Dorota Kaleta (Zakład Medycyny Zapobiegawczej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi) wypowiedziała się na ten temat i warto wziąć jej słowa do serca. Oto co powiedziała:

– Aktualne zalecenia aktywności fizycznej dla osób dorosłych obejmują wysiłek wytrzymałościowy (tlenowy np. marsz, bieganie, pływanie) uzupełniony o oporowy (wzmacnianie mięśni). Zaleca się, by podejmować co najmniej 30 minut aktywności fizycznej dziennie o umiarkowanej intensywności przez 5 dni w tygodniu lub co najmniej 20 minut aktywności fizycznej o dużej intensywności przez 3 dni w tygodniu, lub stosować równoważną kombinację obu intensywności – twierdzi.

Dlaczego tyjemy po rzuceniu palenia?

Chodzi o zawartą w papierosach – nikotynę. To ona tłumi nasze łaknienie i robi to niezwykle skutecznie, jednocześnie przyspieszając nasz metabolizm. Poza tym po zdecydowaniu się na rezygnację z papierosów często zastępujemy je drobnymi przekąskami. Po prostu zajadamy dyskomfort, jaki towarzyszy nam z powodu odchodzenia od nałogu.

Jak rzucić palenie? Przede wszystkim trzeba tego chcieć.

Jak rzucić palenie?- ZOBACZ ZDJĘCIE:

papieros

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ewa Farna nie jest już brunetką! Postanowiła na OGROMNĄ zmianę
  2. Horoskop na weekend [22-23.09.2018]
  3. Doda w butach, które kosztowały fortunę! Nosiła je Kendall Jenner

źródło: womenshealth.pl, polki.pl

Powiązane