Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do fizjoterapeuty? Wygoda przede wszystkim!
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 06.11.2018 15:53

Jak się ubrać do fizjoterapeuty? Wygoda przede wszystkim!

Jak się ubrać do fizjoterapeuty
Fot. pixabay.com

Jak się ubrać do fizjoterapeuty? Nasz strój powinnyśmy dopasować do rodzaju zabiegów, które są nam przypisane. Nasz strój musi być dla nas komfortowy, ale kto powiedział, że nie może być jednocześnie stylowy? 😉

Jak się ubrać do fizjoterapeuty? To, czy jesteśmy odpowiednio podczas fizjoterapii, wpływa na jej powodzenie. Zadbajmy zatem o to, aby nasz strój nie wyprowadzał nas z równowagi, a wręcz przeciwnie, sprawiał, że czujemy się pewnie i swobodnie, a nasze ruchy nie są nim skrępowane. Co zatem wybrać?

Jak się ubrać do fizjoterapeuty?

Postawmy na wygodę. Idealne spodnie? Wybierzmy legginsy, ponieważ najmniej krępują one nasze ruchy i pozwalają w pełni oddać się powierzonym nam ćwiczeniom. Ich wybór na rynku jest naprawdę duży. W sportowej wersji oferują je takie polskie firmy jak Cardio Bunny czy Carpatree. Do wyboru mamy naprawdę szeroką gamę kolorów. Możemy zaszaleć!

O ile w przypadku dolnej części ciała dobrze jest postawić na kroje sportowe, o tyle w przypadku biustonosza sprawa ma się nieco inaczej. Oczywiście, możemy postawić na jego sportowy model, natomiast nie sprawdzi się on przy każdym rodzaju fizjoterapii, gdyż niektóre z nich wymagają od terapeutki/terapeuty dostępu do partii brzucha, które taki model zakrywa. Warto zatem przede wszystkim uwzględnić nasze indywidualne potrzeby (rodzaj terapii) przed wyborem stroju.

W przypadku bluz najlepiej postawić na te rozpinane, które ma w swojej ofercie m.in. polski sklep Joy Fit Crew.

Jakie buty założyć do fizjoterapeuty?

Oczywiście sportowe. Im wygodniejsze obuwie mamy na sobie, tym łatwiej przychodzi nam wykonywanie poleceń prowadzącej/prowadzącego fizjoterapię. Zadbajmy również o to, aby w razie potrzeby nasze buty były łatwe do zdjęcia.

Jak się ubrać do fizjoterapeuty? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nasz strój powinien być dopasowany do rodzaju podejmowanej terapii. Jeżeli decydujemy się na terapię wodną, kostium kąpielowy to podstawa. Na zdjęciu ten z oferty Deep Trip.

Fizjoterapia w formie masażu jest bardzo często przepisywana w przypadku problemów z kręgosłupem (często stanów zwyrodnieniowych), bólu stawów oraz nadwyrężenia mięśni.

Jaką bieliznę powinnyśmy mieć na sobie? Raczej nie wyzywającą, ale i nie sportową, ponieważ ta ostatnia sprawia, że fizjoterapeuta ma utrudniony dostęp do ważnych dla terapii części brzucha. Mamy duży wybór modeli biustonoszy na rynku. Polskie marki coraz lepiej radzą w tym segmencie rynku, na zdjęciu biustonosz od jednej z nich, Le Petitrou. Sensualność miesza się w niej z praktycznością. Jesteśmy na tak!

Polska marka Carpatree ma swojej ofercie duży wybór sportowych legginsów i luźnych t-shirtów idealnych na wizytę u fizjoterapeuty. Mamy z czego wybierać!

Bluza rozpinana to praktyczne rozwiązanie, ułatwi nam rozbieranie się, gdy będzie to koniecznie. Joy Fit Crew to polski sklep, który specjalizuje się w sportowej odzieży.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do zdjęcia dowodowego? Delikatność i klasyka
  2. Jak się ubrać do Energy 2000? Panujące trendy
  3. Jak się ubrać do klubu: dziewczyna ma mnóstwo opcji!