Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do Holtera? Pakiet informacji
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 06.11.2018 15:28

Jak się ubrać do Holtera? Pakiet informacji

Jak się ubrać do Holtera
Fot. unsplash.com @katergaris

Jak się ubrać do Holtera? Badanie, które pomaga precyzyjnie określić, w jakiej kondycji jest nasze serce i zdiagnozować zaburzenia jego pracy, wymaga odpowiedniego przygotowania. Co na nie założyć?

Jak się ubrać do Holtera? Warto postawić przede wszystkim na wygodę. Które bluzki nadadzą się najlepiej na to bezbolesne i przez wielu niesłusznie demonizowane badanie? Wyjmijmy z szafy przede wszystkim te luźne. Jaki materiał wybrać? Odpowiedź znajdziecie w naszym tekście.

Co to jest Holter?

Badanie za pomocą Holtera polega na przyczepieniu do paska naszej talii urządzenia, które przypomina walkmana. Rejestruje ono m.in. zaburzenia rytmu serca i ocenia pracę rozrusznika. Odpowiada także na za rejestrowanie nieprawidłowości, jeżeli chodzi o ukrwienie mięśnia sercowego. Na klatce piersiowej umieszczane są elektrody, które połączone są kablami z rejestratorem EKG. Musimy zadbać o to, aby przed przyklejeniem przez lekarza elektrod, odtłuścić naszą skórę (często lekarz robi to za pomocą spirytusu lub eteru). Holter zakładany jest na 24 godziny. To właśnie ten fakt zaliczany jest do jego największych zalet. Dlaczego?

Monitorowanie pracy serca także podczas snu przyczynia się do możliwości zdiagnozowania m.in. płytkiego oddechu w jego trackie, który nie dostarcza naszemu sercu odpowiedniej ilości tlenu. Taśma magnetofonowa lub elektroniczna zapisuje impulsy elektryczne, wytwarzane przez nasze serca. Te dane są następnie porównywane z naszymi notatkami, które mamy obowiązek wykonywać podczas czasu trwania badania. Piszemy, kiedy odczuwamy ból, zmęczenie lub nieregularną pracę naszego serca. Koncentrujemy się na czynnościach, które wówczas wykonujemy. Badanie Holtera zlecane jest często w wypadku częstych omdleń, chorób serca, bloku sercowego, zaburzeń rytmu serca czy sprawdzenia pracy rozrusznika. Badanie jest w 100% bezpieczne i nieinwazyjne. Nie narusza ono tkanek naszego ciała.

Inną wersją badania jest to przeprowadzane przy pomocy holtera ciśnieniowego. Rejestrator i mankiet nakładane są na naszą rękę i odpowiadają one za pomiar ciśnienia tętniczego.

Jak się ubrać do Holtera?

Obojętnie, któremu badaniu się poddajemy, pamiętajmy, aby odpowiednio się do niego przygotować. Najważniejsze jest to, aby założyć luźne ciuchy, których zdejmowanie nie będzie stanowiło dla nas trudności. W przypadku holtera ciśnieniowego pamiętajmy także, żeby luźna bluzka miała krótki rękaw.

Najlepiej postawić na luźną, bawełnianą bluzkę na krótki rękaw. Dlaczego? Mankiet będzie nam zakładany na rękę, dlatego nie utrudniajmy lekarzowi dostępu do niej. Nasze wierzchnie okrycie powinno być z kolei luźne oraz mieć szeroki rękaw. Musimy także zadbać o to, aby nie zamoczyć mankietu.

Jak się ubrać do Holtera? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Beżowa, wygodna bluzka zestawiona z brązowymi spodniami. Ten zestaw jest nie tylko praktyczny, ale i bardzo stylowy.

Możemy postawić także na t-shirt. Doda nam luzu.

Klasyczna biała bluzka nigdy nie wyjdzie z mody.

Beżowo-czarna dłuższa bluzka jest praktyczna i elegancka.

Szarą bluzkę najlepiej zestawić z czarnymi spodniami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do teatru? Praktyczne porady stylisty
  2. Jak ubrać się na imprezę? Pomysły na stylizacje
  3. Płaszcz na jesień. Na co warto zwrócić uwagę w sieciówkach?

źródła: diagnostyka.medpharma.pl, poradnikzdrowie.pl