Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Co założyć do legginsów? 5 podstawowych zasad
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 26.09.2019 16:43

Co założyć do legginsów? 5 podstawowych zasad

jak się ubrać do legginsów
styledumonde.com/instagram.com/popflex_active/

Jak się ubrać do legginsów? Legginsy w ostatnich latach zyskały na popularności i zaczęły żyć swoim życiem, nierzadko kreując nowe trendy w modzie. Te przypominające grube rajstopy spodnie już dawno przestały być tylko dodatkiem do spódnic i rozpoczęły solową karierę. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak nosić legginsy i jak dobrać do nich ubrania.

Jak się ubrać do legginsów? W tym artykule zebrałyśmy fakty i mity dotyczące legginsów krążące wśród stylistów i modowych portali. Ponadto, znajdziesz tutaj garść informacji dotyczących tego, jak nosić (i jak nie nosić) legginsy oraz jak dopasować do nich ubrania.

Jak się ubrać do legginsów?

ZASADA 1: Zakrywaj pupę

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie noszenia legginsów – zakrywaj pupę. Nieważne, czy twoja pupa jest idealnie jędrna lub wyrzeźbiona przez godziny ćwiczeń, zakryj ją nosząc legginsy. Jak się ubrać do legginsów, by zakryć pupę? Nic prostszego – wystarczy założyć dłuższą koszulę, bluzkę lub tunikę.

ZASADA 2: Noś odpowiednią bieliznę

Odpowiednia bielizna do legginsów jest równie ważna, co zakrywanie pośladków. Do legginsów najlepiej pasuje bielizna, która nie będzie się odcinać – najlepsza jest ta niewidoczna, bezszwowa. Świetne bezszwowe majtki możesz kupić w salonie Intimissimi.

Jak nosić legginsy?

ZASADA 3: Dobrze dopasuj rozmiar legginsów

Bardzo ważną kwestią jest również zakup odpowiedniego rozmiaru legginsów – jeżeli kupimy za małe lub za duże, w obu przypadkach będziemy wyglądać niekorzystnie (nawet nie jesteśmy w stanie określić, co jest gorsze: za małe, czy za duże legginsy). Najlepiej udać się do dobrego salonu z bielizną, np. Calzedonia (mają świetne legginsy w różnych fasonach) i dobrać odpowiedni rozmiar legginsów do naszej sylwetki.

ZASADA 4: Noś legginsy w ciemnych kolorach

Dlaczego najlepiej nosić legginsy w ciemnych kolorach? Wyobraźmy sobie osobę w kremowych legginsach spacerującą nonszalancko po ulicy… Nie brzmi to zbyt zachęcająco, prawda? Najbezpieczniej nosić legginsy o ciemnych barwach, np. czarne, granatowe, ciemnozielone. Jasne legginsy możemy nosić w domu lub na siłowni ;).

ZASADA 5: Często pierz legginsy

Ta zasada nie wymaga dużego komentarza – legginsy łatwo się brudzą (zwłaszcza w kroku) i drą, dlatego warto często je prać i najlepiej mieć zapasową parę na wypadek przedarcia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do legginsów

Nosząc legginsy pamiętaj o kilku zasadach – przede wszystkim zasłaniaj pośladki. Pośladki w legginsach nie wyglądają zbyt estetycznie – może na siłowni tak, ale zdecydowanie nie na ulicy.

Jak się ubrać do legginsów

Drugą zasadą dotyczącą noszenia legginsów jest noszenie odpowiedniej bielizny, najlepiej bezszwowej, która nie będzie odcinać się na legginsach.

Jak się ubrać do legginsów

O czym jeszcze warto pamiętać nosząc ubrania do legginsów? Na pewno o częstym praniu i wymianie legginsów. Legginsy łatwo się brudzą (zwłaszcza w kroku) i jeszcze łatwiej niszczą.

Jak się ubrać do legginsów

Jakie ubrania nosić do legginsów? Najlepiej sprawdzą się stylizacje z długich bluzek, koszul oraz tunik.

Jak się ubrać do legginsów

Na siłownię lub w domu możemy pozwolić sobie na jasne legginsy, natomiast kiedy wychodzimy na ulicę, najlepiej postawić na legginsy w ciemnych odcieniach – czarne, ciemnozielone, ciemno-granatowe itd. będą najlepszą opcją.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do Gruzji we wrześniu? Sceneria jest bajeczna
  2. Jak się ubrać do Grecji? Podglądamy blogerki modowe
  3. Jak się ubrać do Francji? Podglądamy styl Francuzek

źródło: joy.pl