Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jak się ubrać do sauny infrared? Najważniejsze zasady
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 06.11.2018 21:09

Jak się ubrać do sauny infrared? Najważniejsze zasady

Fot. unsplash.com @estoniansaunas

Jak się ubrać do sauny infrared? To rodzaj sauny na podczerwień, w której temperatura waha się pomiędzy 40-60 st. C. Co warto ze sobą zabrać i jakich zasad należy przestrzegać, decydując się na skorzystanie z niej?

Jak się ubrać do sauny infrared? Czy warto mieć na sobie kostium kąpielowy, czy może sam ręcznik powinien nam wystarczyć? Sauna ta charakteryzuje się brakiem pary oraz niższą temperaturą powietrza od tej, którą znamy z sauny fińskiej.

Czym jest sauna infrared?

To sauna, która w pionowanych ścianach ma wbudowane emitery promieniowania podczerwonego. Jest ona zatem całkiem przestronna, ponieważ żaden piec nie zajmuje w niej miejsca. Promieniowanie wnika w naszą skórę na głębokość ok. 3-5 cm, tym samym powoduje intensywne pocenie się, na którym nam zależy. W saunie inrfrared możemy spędzić więcej czasu, ponieważ jak wspominałyśmy we wstępie, towarzyszy nam w niej niższa temperatura niż w saunie fińskiej. Co jeszcze warto wiedzieć? Podczas półgodzinnej sesji w saunie infrared jesteśmy w stanie spalić 900 kcal! To tyle samo, ile spalamy podczas 10 km biegu. Promieniowanie wykorzystywane w saunie jest bezpieczne, możemy spokojnie poddawać się jego działaniu. Jest ono używane m.in. w szpitalach, gdzie służy do ogrzewania noworodków. Nie musimy się zatem niczego obawiać.

80% wydalanych przez organizm substancji podczas pobytu w saunie infrared stanowi woda. Kolejne 20% (niespełna!) to natomiast tłuszcze. Poza tymi składnikami wydalamy także cholesterol, związki toksyczne oraz rozmaite metale ciężkie.

Korzystanie z sauny niewskazane jest dla dzieci oraz osoby starsze. Jakie są korzyści korzystania z sauny infrared? Nasza skóra oczyszcza się z toksyn, pozbywamy się martwego naskórka, pomaga przy migrenach i redukuje zespół napięcia przedmiesiączkowego. Redukuje także łupież i cellulit.

Jak się ubrać do sauny infrared?

Korzystamy z niej nago, siadamy na uprzednio rozłożonym ręczniku. Wcześniej myjemy się pod prysznicem i wycieramy do sucha. Nasz seans nie powinien trwać dłużej niż 50 minut. Po wyjściu z sauny należy ponownie udać się pod prysznic i stopniowo opłukiwać ciało w kierunku od nóg ku klatce piersiowej. Kolejną rzeczą, jaką musimy zrobić jest uzupełnienie płynów. Dobrze jest mieć przy sobie butelkę wody mineralnej. Z sauny infrared mogą korzystać osoby z klaustrofobią, ponieważ możemy otwierać w niej drzwi. Wyjątek stanowią sauny, które są oddane do użytku publicznego z powodów oczywistych.

Jak się ubrać do sauny infrared? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak się ubrać do sauny infrared

Sauna bezparowa to miejsce, w którym temperatura powietrza wynosi od 40 do 60 st C.

Jak się ubrać do sauny infrared

Zazwyczaj jest ona dość przestrzenna z powodu braku pieca.

Jak się ubrać do sauny infrared

Korzystanie z sauny bezparowej pomaga zgubić 900kcal w zaledwie pół godziny. Oczyszczamy nasz organizm z toksyn.

Jak się ubrać do sauny infrared

Sauna infrared pomaga także redukować cellulit.

Jak się ubrać do sauny infrared

Ten rodzaj sauny robi się coraz popularniejszy!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak się ubrać do fizjoterapeuty? Wygoda przede wszystkim!
  2. Jak się ubrać do Holtera? Pakiet informacji
  3. Jak się ubrać do Hiszpanii? Czas na szaleństwo!

źródła: saunywpolsce.pl, wikipedia.org