Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Jaka fryzura do kapelusza? Postaw na elegancję i klasę
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 29.09.2019 20:05

Jaka fryzura do kapelusza? Postaw na elegancję i klasę

jaka fryzura do kapelusza
zara.com

Fryzury do kapelusza. Kapelusze są coraz bardziej modne, dlatego warto wiedzieć jak i kiedy się je nosi. Kapelusz powinien być dobrze dobrany do reszty stroju, by tworzył z nim idealną całość. Jak nosić kapelusz i jakie fryzury do kapelusza są najlepsze?

Fryzury do kapelusza? Wbrew pozorom jest kilka interesujących i funkcjonalnych fryzur, które doskonale sprawdzą się do kapelusza. Jeśli marzysz o kapeluszu, ale nie wiesz jak go nosić i jak się do niego uczesać, ten artykuł jest specjalnie dla ciebie.

Jakie fryzury do kapelusza?

Fryzura do kapelusza zależy od tego, jaki rodzaj kapelusza wybieramy oraz jak wygląda reszta naszej stylizacji. Ponieważ kapelusz zakrywa nam większość głowy, świetnie sprawdzą się długie lub średniej długości włosy, opadające na ramiona. Dla mocniejszego efektu możemy podkręcić końcówki. Bardzo kobieco i elegancko będzie wyglądać nisko związany kucyk z prostymi kosmykami.

Jakie fryzury do kapelusza sprawdzą się równie dobrze, co kucyk? Niski kok, który nie przeszkadza w noszeniu kapelusza jest dobrym pomysłem, tak samo gruby warkocz lub tzw. warkocz pół na pół (warkocz i rozpuszczone włosy w jednym). Oprócz fryzury bardzo ważne jest dopasowanie butów i akcesoriów do kapelusza – buty powinny być w takim samym stylu co kapelusz, ale nie w identycznym kolorze (tak samo apaszka lub szal).

Jakie są rodzaje kapeluszy?

Wyróżniamy kilka rodzajów kapeluszy – różnią się one nie tylko wyglądem, ale i przeznaczeniem. Poniżej opisałyśmy najczęściej spotykane rodzaje tego nakrycia głowy.

  1. KAPELUSZ FEDORA. Najczęściej spotykany w przestrzeni miejskiej. Idealny do luźnych stylizacji – idealnie wygląda ze skórzaną kurtką (ramoneską), tenisówkami, trampkami czy balerinami.
  2. KAPELUSZ O DUŻYM RONDZIE. Najlepiej wygląda w towarzystwie futra (proponujemy wybierać sztuczne) czy eleganckiego płaszcza. Do tego kapelusza wybierz ładne szpilki i okulary przeciwsłoneczne.

Kapelusz typu bb jak wygląda?

  1. KAPELUSZ BB. Kapelusz z dużym, falującym rondem jest wykonany z filcu. Ten rodzaj kapelusza uwielbia klasyczne zestawienia. Świetnie będzie wyglądał do trenczu i szpilek oraz jeansów i koszuli.
  2. MELONIK. Ten kapelusz idealnie sprawdzi się do miejskich stylizacji. Melonik pozwala na większą wolność i frywolność w doborze stylizacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Fryzury do kapelusza

Kapelusz damski jest bardzo modnym dodatkiem. Takie nakrycie głowy dodaje klasy i stylu.

Fryzury do kapelusza

Jaka fryzura najlepiej sprawdzi się do kapelusza? Bardzo ładnie wyglądają rozpuszczone, długie lub średniej długości włosy.

Fryzury do kapelusza

Jeśli nie chcesz mieć rozpuszczonych włosów, zwiąż je w niski kucyk, kilka frywolnych kosmyków może opadać na policzki.

Fryzury do kapelusza

Wyróżniamy kilka rodzajów kapeluszy. Do najczęściej noszonych przez kobiety należą m.in.: melonik, fedora, kapelusz typu BB oraz kapelusz z dużym rondem.

Fryzury do kapelusza

Ważne, by kapelusz współgrał z resztą stylizacji. Do kapelusza dobierz buty w podobnym stylu i kolorze, co kapelusz.

Fryzury do kapelusza

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do jajowatej twarzy. Wszystko, co musisz wiedzieć.
  2. Fryzury do okrągłej twarzy i wysokiego czoła. Poznaj praktyczne rady
  3. Fryzury do okrągłej twarzy i kręconych włosów. Na co postawić?
  4. Doda ujawniła sekrety swojej diety. Dzięki niej tak świetnie wygląda
  5. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem