Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Kosmetyki, na które lepiej uważać. Aż roi się w nich od bakterii i zarazków
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 03.02.2020 10:41

Kosmetyki, na które lepiej uważać. Aż roi się w nich od bakterii i zarazków

Dzień kobiet
fot. unsplash.com/Nastya Dulhiier

Kosmetyki mogą mieć destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie i urodę. Naukowcy, którzy poddali skrupulatnej analizie blisko 500 produktów, nie mają żadnych wątpliwości. W niektórych aż roi się od bakterii i zarazków. Których kosmetyków lepiej unikać? Lista jest naprawdę imponującą. Co więcej, co najmniej trzy z nich prawdopodobnie każda z was ma swojej kosmetyczce!

Kosmetyki, które stosujemy na co dzień, mają nie tylko ukryć niedoskonałości, ale również wydobyć i podkreślić to, co w nas najlepsze. Czy są wśród nas panie, które nie chciałyby każdego zachwycać nieskazitelnym wyglądem i perfekcyjnym makijażem? Tak właśnie myślałyśmy. Okazuje się, że kwestii doboru produktów, które nakładamy na twarz, powinnyśmy być bardzo ostrożne. W przeciwnym razie infekcje skóry, zapalenie spojówek czy nawet zakażenie krwi są w zasięgu ręki.

Kosmetyki: które z nich są szkodliwe?

Doniesienia, które w ostatnim czasie szturmem obległy media wywołały poruszenie wśród przedstawicielek płci pięknej. Okazuje się, że produkty, które stosujemy w codziennym makijażu, mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. W środku aż roi się od bakterii i zarazków.

Naukowcy z Aston Univeristy w wielkiej Brytanii postanowili nieco bliżej przyjrzeć się całej sprawie, a wnioski, które wysnuli, są przerażające. 9 na 10 najczęściej używanych kosmetyków skażonych jest szkodliwymi bakteriami E. coli oraz Staphylococc. Eksperci pod kątem zakażenia mikrobiologicznego poddali analizie aż 470 produktów. Trzy z nich każda z nas ma w swojej kosmetyczce.

Kiedy wyrzucić kosmetyki?

Kosmetyki należy wyrzucić, gdy zmieniły swoją konsystencję, kolor lub zapach. Produktów do makijażu bezwzględnie pozbywamy się również wtedy, gdy otwarte są znacznie dłużej, niż jest to zalecane. Zastanawiasz się, kiedy wyrzucić tusz do rzęs? Jego żywotność to zaledwie 3 miesiące. Być może zabrzmi to okrutnie, ale po upływie tego czasu zwykle robi się grudkowaty, a zarażenie infekcją i zapalenie spojówek są w zasięgu ręki.

Które kosmetyki są szkodliwe? Badania jednoznacznie wykazały, że najwięcej bakterii znajduje się właśnie w tuszach do rzęs, błyszczkach i akcesoriach do makijażu. Jak uniknąć zakażenia? Są na to 3 proste sposoby.

  1. Regularnie czyść przyrządy, które stosujesz do wykonania makijażu.
  2. Nie używaj kosmetyków po upływie daty ich przydatności.
  3. Na testerach sklepowych znajduje się wiele mikrobów. Bądź ostrożna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kosmetyki
unsplash.com @Clean beauty that works.

Kosmetyki mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Kosmetyki
unsplash.com @anniespratt
Tusze do rzęs należy użytkować 3 miesiące.
Kosmetyki

Regularnie czyść akcesoria do makijażu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zioła, które zapewnią dobry nastrój. Zdecydowanie warto po nie sięgać
  2. Pilne doniesienia z okolic Wuhan. Uderzył kolejny śmiertelny wirus, źródło w mięsie drobiowym
  3. Dziś dzień jedyny w swoim rodzaju. Co na świecie oznacza data 02.02.2020?
  4. Ciężko uwierzyć w jakim wieku jest Grażyna Torbicka. Gwiazda wygląda o 20 lat młodziej
  5. Znaki zodiaku najgorszych mężów i żon. 3 zodiaki są nie do zniesienia. Lepiej dobrze się zastanów
  6. Z trumny dochodziły dziwne dźwięki, wtedy dokonano odkrycia. Kobieta urodziła dziecko w grobie

Źródło: wideo.wp.pl

Powiązane