Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Makijaż oczu na jesień i zimę 2019/20. 6 najciekawszych trendów
Adrianna Elbe
Adrianna Elbe 04.01.2020 20:14

Makijaż oczu na jesień i zimę 2019/20. 6 najciekawszych trendów

makijaż oczu
instagram.com/nepaspenser/smokeyeeveryday

Makijaż oczu na najbliższy, jesienno-zimowy sezon okaże się naprawdę sporym zaskoczeniem! Odchodzimy od ciepłych tonów i mieniących się cieni. Surowe lub przystrojone zimnym kolorem powieki to trend, którego wraz z końcem roku nie będziemy w stanie odeprzeć! Jakie akcenty dominują? Skąd czerpać inspiracje? Spieszymy z odpowiedzią!

Makijaż oczu na najbliższy, jesienno-zimowy sezon okaże się naprawdę sporym zaskoczeniem! Odchodzimy od ciepłych tonów i mieniących się cieni. Surowe lub przystrojone zimnym kolorem powieki to trend, którego wraz z końcem roku nie będziemy w stanie odeprzeć! Jakie akcenty dominują? Skąd czerpać inspiracje? Spieszymy z odpowiedzią!

Już na samym wstępie możemy zdradzić, że na ulicach zadebiutują akcenty prosto ze światowych wybiegów. Pokaz mody Max Mary, Louis Vuitton oraz Balmain stał się ogromną inspiracją dla mistrzów wizażu. Czy w świecie beauty możemy spodziewać się rewolucji? Warto poznać trendy, które wzbudzają tak skrajne emocje!

1. Grunge

Makijaż oka, silnie nawiązujący do lat 80. już od jakiegoś czasu nieśmiało przedzierał się przez kolorowe i błyszczące kobiece spojrzenia. W przyszłym sezonie chwytamy w dłonie pędzle i ciemne, nawiązujące do alternatywnego rocka kolory. Butelkowa zieleń, głęboki granat, fiolet i bordo to odcienie, których należy szukać w drogeryjnych paletkach.

2. Makijaż oczu 2019: Twiggy style

Cofamy się do lat 60., w których podstawę codziennego makijażu stanowiły kreski w wersji 3D. Nie trzymamy się wyłącznie linii rzęs, a wyjeżdżamy eyelinerem dużo wyżej i dalej. Nie bez powodu przywołujemy tu postać Twiggy– ikony modelingu i szeroko pojętego stylu. Dopełnieniem całości powinny być silnie wytuszowane rzęsy, z naciskiem na ich dolną linię.

3. Pop art

Choć abstrakcyjny ekspresjonizm wywodzi się jeszcze z okresu po II wojnie światowej, po dziś jest silnym źródłem inspiracji. Widoczny w sztuce i ubiorze, znajduje swoje zastosowanie także w makijażu.

Na górnej powiece, przy samej linii rzęs malujemy kropeczki, które mają układać się w klasyczną kreskę. Możemy do tego użyć czerwonego, niebieskiego lub białego eyelinera.

4. PRAWIE sauté

Na chwilę wracamy na ziemię. Ekscentryczny makijaż ma przeciwstawiać się naturalności, która jesienią i zimą także będzie dominować! Oko może być jedynie delikatnie wytuszowane, natomiast na górnej powiece warto wypróbować tzw. wet look.

5. Makijaż oczu ZIMA 2019: Biel na powiekach

Przechodzimy do jednego z dwóch podstawowych kolorów, jakie będą gościły na kobiecych powiekach w chłodniejszych miesiącach roku. Wprawdzie biel przywodzi na myśl zdecydowanie te chłodniejsze miesiące, jednak listopadowa aura również będzie jej sprzymierzeńcem.

Biały cień nakładamy zarówno na górną, jak i dolną powiekę. Blendujemy go bardzo starannie, aby uniknąć nieestetycznego odcięcia między kolorem a naszą cerą. Biel ma stanowić mocny, a zarazem jedyny akcent na powiece.

6. Błękit

Całe zestawienie zamyka jasny niebieski kolor, godny prawdziwej Królowej Lodu. Błękit nie musi koniecznie współgrać z naszą tęczówką na zasadzie kontrastu. Niebieski cień śmiało może gościć na powiekach pań właśnie o tym kolorze oczu. Im jaśniejszy cień, tym lepiej!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Makijaż oczu

Makijaż oczu w sezonie jesień zima 2019/2020 będzie sporym zaskoczeniem. Odchodzimy od ciepłych, mieniących się kolorów. Stawiamy na surowy, delikatnie przerysowany look.

Makijaż oczu

Kreski, które zazwyczaj znajdowały się blisko linii rzęs, teraz zdecydowanie mogą wybiegać poza ten obszar. Stawiamy także na nawiązujące do pop artu kolory: biel, czerwień i czerń.

Makijaż oczu

Nawiązując do grunge’u, wybieramy ciemne, brudne cienie- zieleń, granat, fiolet i bordo. Uzupełnieniem całego make’upu mogą być mocno podkreślone usta.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czy warto trzymać kosmetyki w lodówce? Obalamy mity i piszemy o faktach
  2. Najlepszy makijaż dla niebieskich oczu. Poznaj sekret zniewalającego spojrzenia
  3. Jak utrwalić makijaż, żeby trzymał się cały dzień? Sprawdzone sposoby na lato
  4. Makijaż dla 50-latki. Jak się malować, by wyglądać młodziej? 5 tricków dla dojrzałych kobiet
  5. Podkład czy krem BB? Idealne rozwiązanie na upalne wakacje
Powiązane