Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Makijaż pod okulary dla dalekowidza. Jak wyglądać spektakularnie?
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 15.11.2019 10:00

Makijaż pod okulary dla dalekowidza. Jak wyglądać spektakularnie?

makijaż pod okulary dla dalekowidza
Fot.instagram.com @lojastrijoia

Makijaż pod okulary dla dalekowidza może wydawać się problematyczny, ale dzięki kilku wskazówkom nie będzie sprawiał już żadnego problemu. Osoby noszące okulary powinny dobierać makijaż do wady wzroku, ponieważ oczy wyglądają inaczej w szkłach krótko i dalekowidza. Jak powinien wyglądać makijaż dalekowidza?

Osoby, które noszą okulary, często mają problem z makijażem, ponieważ nie do końca wiedzą jak dobrać odpowiednie cienie do powiek i tusz do rzęs, by oczy nie tylko były podkreślone, ale i dobrze się prezentowały. W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące makijażu dla dalekowidza.

Czym się różni krótkowzroczność od dalekowzroczności?

Krótkowzroczność i dalekowzroczność to najczęściej spotykane wady wzroku. Krótkowidz jak sama nazwa sugeruje – widzi tylko to, co jest dość blisko niego, natomiast ma problemy z dostrzeżeniem wszystkiego, co znajduje się w pewnej odległości. Dalekowidz ma na odwrót. Szkła krótkowidza zwane minusami sprawiają, że oczy w okularach o takich szkłach wydają się mniejsze, niż są w rzeczywistości. Natomiast szkła dalekowidza powiększają oczy przez co uwidacznia się każda zmarszczka i cień pod oczami.

Jaki jest najlepszy makijaż pod okulary dla dalekowidza?

Jak widzimy, bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego makijażu do wady wzroku. Makijaż pod okulary dla dalekowidza powinien zmniejszyć oczy i sprawić, że wszelkie niedoskonałości twarzy, takie jak cienie pod oczami lub zmarszczki zostaną zakryte. Pomocne w tym będą również pastelowe cienie do powiek, najlepiej w jasnych odcieniach.

Jeśli nosisz okulary o grubych, czarnych oprawkach, nie zapomnij podkreślić brwi ciemną kreską. Dla okularników zaznaczanie brwi jest kwestią niezwykle istotną. Bez odpowiedniego podkreślenia łuków brwiowych, okulary mogą zdominować całą twarz, co nie będzie wyglądało atrakcyjnie.

Jak wykonać makijaż pod okulary dla dalekowidza?

Pod oczy nałóż korektor lub concealer – zależy czy masz duże, czy małe sińce pod oczami. Po zamaskowaniu niedoskonałości i nałożeniu podkładu oraz pudru podkreśl brwi ciemną kredką. Dostosuj kredkę do twojej cery i koloru włosów.

Teraz możesz zająć się oczami. Kiedy aplikuje się makijaż pod okulary dla dalekowidza, bardzo ważną rzeczą jest dobranie odpowiednich cieni do powiek. Cienie powinny być neutralne, raczej unikaj perłowych cieni. Postaw na beże, kość słoniową, jasny róż. Na całą dolną powiekę nałóż cień brązowy i rozetrzyj.

Na całej dolnej powiece przy użyciu eyelinera poprowadź kreskę – kieruj ją do wewnętrznej strony oka tak, by kończyła się na 1/3 górnej powieki. Na górnej powiece, tuż przy rzęsach rozetrzyj czarny cień.

Na rzęsy nałóż obficie tusz – pamiętaj o tym, że w okularach dalekowidza widać wszystkie posklejane rzęsy. Możesz je uprzednio podkręcić zalotką, wtedy będziesz mieć pewność, że nie ubrudzą one szkieł tuszem.

Na policzki nałóż róż, a na usta szminkę w odcieniu chłodnego różu albo błyszczykiem w kolorze ciepłego różu i voila! makijaż pod okulary dla dalekowidza gotowy!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Makijaż pod okulary dla dalekowidza
unsplash.com
Makijaż pod okulary dla dalekowidza
unsplash.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makijaż dla osób noszących okulary. Jakiej techniki powinnaś używać?
  2. Makijaż dla zielonych oczu. Co uwydatni twoje piękne oczy?
  3. Makijaż dla szatynki. Jak wydobyć naturalne piękno?