Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > „Mam mały biust” – z czego to wynika?
Marzena Siarkiewicz
Marzena Siarkiewicz 28.09.2018 16:44

„Mam mały biust” – z czego to wynika?

mam mały biust
Fot. unsplash.com @charlesdeluvio

Mam mały biust – taka myśl często towarzyszy kobietom, których piersi nie są obfite. Czy to powód do kompleksów? Jego słynne posiadaczki m.in. Kate Moss czy Keira Knightley z dumą prezentują swoje małe piersi. Jaka jest przyczyna małego biustu u pań? Odpowiadamy.

Kobiety wynajdują sobie dużo powodów na to, aby uważać siebie za niewystarczająco atrakcyjne. Nie inaczej jest w w wypadku ich piersi. Większość z nas ma z ich powodu kompleksy. Czy słusznie? Chyba nie.

Dlaczego mam mały biust?

Powodów takiego stanu rzeczy dopatrywać powinnyśmy się w kilku czynnikach, spośród których najważniejszymi są poziom hormonów w naszym ciele, a także wrażliwość na nie. Kobiecy organizm, a konkretnie – jajniki, jak powszechnie wiadomo, produkują estrogen, natomiast to głównie od stopnia wrażliwości na niego zależy czy nasze piersi osiągną duże rozmiary, nie zaś wyłącznie od jego ilości. Panie, które są szczególnie wrażliwe na ten hormon, po nawet małej jego dawce mogą spodziewać się wzrostu swojego biustu. Estrogen odpowiada m.in. za zdolność organizmu do magazynowania tłuszczu. Co ciekawe, kobiety z dużą ilością testosteronu również mogą mieć małe piersi.

Istnieje pewna ciekawa teoria ewolucji, która mówi o tym, że biust zaczął kobietom rosnąć na skutek zmian w sposobie współżycia na przełomie wieków. Odkąd mężczyzna i kobieta zaczęli współżyć twarzą w twarz, piersi kobiety stały się w pewnym sensie substytutami jej pośladków.

Niezależnie od ich rozmiaru kobiece piersi uwielbiają być pieszczone. Najlepiej, gdy mężczyzna robi to za pomocą kolistych ruchów i delikatnego ich muskania. Orgazm sutkowy jest możliwy do osiągnięcia, jednak nie u wszystkich kobiet i nie w każdym wieku. Szczególnie osoby młode mogą mieć z nim problem. Doprowadzenie kobiety do orgazmu sutkowego wymaga od mężczyzny dużo cierpliwości. Należy zauważyć, że kobiece sutki najbardziej wrażliwe na dotyk robią się przed menstruacją oraz po urodzeniu dzieci. Nie warto upierać się przy osiąganiu orgazmu sutkowego, jeżeli mamy z uzyskaniem go duże trudności, ponieważ nikt nie lubi być pieszczony w niewłaściwych miejscach.

Jak podkreślić mały biust?

Zainwestuj w staniki typu push-up oraz te z fiszbinką. Podniosą one twoje piersi i optycznie je powiększą. W niektórych z nich są wszyte specjalne poduszeczki, które nadadzą naszym piersiom nieco obfitości. Warto spróbować tego rozwiązania. Często, gdy udajemy się do profesjonalnego sklepu z bielizną również panie, które nas obsługują, mogą doradzić nam, jaki model biustonosza jest dla nas odpowiedni. W wypadku strojów dobrze jest postawić na sukienkę z wysokim stanem, ponieważ podkreśli ona górną częśc naszego biustu. Wiele kobiet myśli, że gorsety zarezerwowane są dla pań, które mają obfite piersi. Nic bardziej mylnego. Sukienki, bluzki czy kombinezony z gorsetem idealnie podkreślą również mały biust. Dekolt idealny dla pań z małym biustem to ten w kształcie litery V.

Nie tylko kobiety z małym biustem mają kompleksy

Jako nastolatka byłam zakompleksiona – miałam duży biust, a w tamtych czasach nie było dostępnych staników w szerokiej gamie rozmiarowej, które dawałyby stabilność, a jednocześnie miałyby atrakcyjny wygląd. Po prostu nie można było znaleźć biustonoszy, w których dziewczyna z obfitym biustem mogłaby dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Prawie każde moje wyjście na zakupy bielizny kończyło się płaczem. Byłam rozczarowana, bo jedyne co mi oferowano, to biustonosze na grubych szelkach, wyłącznie w kolorze cielistym lub białym, odpowiednie raczej dla dojrzałych kobiet niż dla nastolatek. Ekspedientki radziły bym nie wybrzydzała – powiedziala Izabela Sakutova, autorka książki Brafitting. Lifting piersi bez skalpela w serwisie polki.pl

– Najważniejsze, by stanik był dobrze dobrany do naszego indywidualnego kształtu piersi, ich rozmiaru, konstrukcji, rozłożenia na klatce piersiowej oraz do budowy samej klatki piersiowej: tylny pas obwodu biustonosza nie powinien przemieszczać się po plecach, zachodząc na łopatki, powinien stabilnie okalać nasze ciało. Tylko wtedy przytrzyma stabilnie miseczki, z których piersi nie będą uciekać. Fiszbiny mają okalać pierś u jej podstawy, nie powinny zachodzić na tkankę piersiową, wbijać się w nią. Złączenie łączące ze sobą dwie miseczki przeważnie powinno gładko przylegać do klatki piersiowej. Wyjątkiem będą sytuacje, w których kobieta ma wklęsłą lub wypukłą budowę klatki piersiowej – powiedziała Sakutova.

– Zwracajmy też uwagę na ramiączka, by nie spadały, ani aby nie wbijały się w ramiona. Powinny być wygodnie, ale i stabilnie wyregulowane. Nie powinniśmy ograniczać się do jednego rozmiaru, to, że mamy jeden stanik już dobrany, nie oznacza, że rozmiaru mamy się kurczowo trzymać. Różne marki mają różne rozmiarówki, numeracje w obwodzie i wielkości miseczek różnią się też krajem pochodzenia – przyznała w tej samej rozmowie.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Biustnosz

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzień Chłopaka 2018. Pomysły na prezent
  2. Te znaki zodiaku najbardziej kochają… jedzenie. Jesteś wśród nich?
  3. Polska gwiazda lat 90.: „Dawali jej trzy miesiące życia”

źródło: avanti24.pl