Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Nowy trend w randkowaniu. Czym jest hardballing i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 29.09.2023 10:11

Nowy trend w randkowaniu. Czym jest hardballing i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Para
Nowy styl randkowania, fot. Joshua Resnick / canva.com

Na przestrzeni minionych lat ukształtowało się wiele trendów w randkowaniu, które otrzymały własne nazwy. Mowa m.in. o sneatingu, piggingu czy ghostlightingu. Tym jednak razem zajmiemy się hardballingiem, który w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych nie jest toksyczny. 

Czym jest hardballing i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Hardballing, jak sama nazwa wskazuje, to trend w randkowaniu określany jako “szybka piłka”. Polega na szczerym i natychmiastowym przekazaniu potencjalnej partnerce lub partnerowi swoich konkretnych oczekiwań względem drugiej osoby. Celem tego typu spotykania się jest uniknięcie nieporozumień w przyszłości.

Ten sposób na randkowanie charakteryzuje się zadawaniem trudnych i czasem intymnych pytań. Należy się na to przygotować i szczerze na nie odpowiadać. Wczesne przedstawienie swoich marzeń, priorytetów, chęci wzięcia ślubu, posiadania dziecka, własnej nieruchomość itp. dla niektórych są na tyle kluczowe, że brak wspólnej wizji już na tym etapie może całkowicie przekreślić znajomość. 

Pigging skrajnie niebezpiecznym trendem w randkowaniu. Jak się przed nim chronić?

Bezkompromisowa metoda, która nie jest dla wszystkich

Hardballing z pewnością nie jest dla wszystkich. Metoda randkowania nie sprawdzi się osobom, które potrzebują dużo czasu, aby móc otworzyć się przed nowo poznaną osobą. Nie jest to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie do końca wiedzą, czego chcą od życia i nie mają konkretnego planu na swoją przyszłość. 

Nowy trend w randkowaniu opiera się na dużej szczerości względem osoby, którą dopiero poznajemy. Kluczowe jest, aby już na samym początku relacji szczegółowo opisać wizję swojego wymarzonego partnera, partnerki lub związku i możliwie uniknąć rozczarowania oraz straty czasu. 

Randka
Hardballing nowym trendem w randkowaniu, fot. Jacob Lund / canva.com

Zalety hardballingu, dlaczego ludzie pokochali ten sposób randkowania?

Hardballing cieszy się ogromną popularnością, a coraz więcej  osób próbuje tej metody na poznanie swojej drugiej połówki. Osoby, które zdecydowały się spróbować swoich sił w tego rodzaju spotkaniu, cenią sobie otwartość, szczerość już od pierwszych chwil poznania oraz jasno przedstawioną wizję przyszłości. 

Ważne, aby przedstawić swoje oczekiwania i marzenia, a także zwrócić uwagę na aspekty życia, które są najważniejsze. Wówczas oszczędzamy czas, a ponadto już na starcie jasno mówimy o swoich oczekiwaniach. Metoda ta pozbawiona jest romantyzmu, tajemniczości i stopniowego odkrywania się, jednak warto pamiętać, że nie wszyscy oczekują tego w randkowaniu. 

Randka
Hardballing nowym trendem w randkowaniu, fot. Joshua Resnick / canva.com

źródło: glamour.pl