Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Anielski drink, który ratuje życie. Jego nazwę powinna znać każda kobieta
Małgorzata Beszczyńska
Małgorzata Beszczyńska 24.09.2023 10:20

Anielski drink, który ratuje życie. Jego nazwę powinna znać każda kobieta

pexels, angel drink
pexels, drink dla kobiet

Zamawiając drinka w barze, nie zawsze możesz otrzymać napój, ale czasem również pomoc. “Anielski” drink nie ma smaku, zapachu, ani nawet nie jest płynem. To bardzo ważny komunikat, który każda kobieta powinna znać. Ta praktyka jest powszechnie znana w wielu krajach na świecie, jednak w Polsce mówi się o niej od niedawna. Co ma na celu i dlaczego każdy powinien wiedzieć, jak zamówić ten trunek?

Bezpieczeństwo w barze i klubie. Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Pomimo równości płci, niestety według statystyk, to kobiety są znacznie bardziej narażone na niebezpieczne sytuacje, które mogą spotkać je w barach, czy klubach. Dziewczynki od najmłodszych lat przestrzegane są przed ubieraniem się “wyzywająco”, aby nie paść ofiarą przemocy. Dziś na całe szczęście mówi się wprost o tym, że strój nie ma absolutnie żadnego znaczenia, a ofiara nie jest niczemu winna. To nie zmienia faktu, że kobiety nadal powinny być bardzo czujne, spędzając czas w miejscach publicznych.

Udając się do klubu, czy baru, warto nie iść tam samemu. Kiedy jedna osoba zamawia drinka w barze, druga pilnuje napojów i rzeczy przy stoliku. To samo powinno mieć miejsce wówczas, kiedy jedna z osób idzie do toalety. Kiedy pijemy koktajle przy barze, również warto o zaufaną osobę, która będzie “miała oko” na twojego drinka. Dlaczego? Na całym świecie dochodzi czasem do sytuacji, kiedy do napoju zostają dosypane nielegalne substancje, mające na celu wprowadzenie ofiary w stan nieświadomości. Wówczas, może dojść do bardzo poważnego przestępstwa.

Tańcząc na parkiecie, bawiąc się w tym samym lokalu w osobnych grupach, czy parach, rozglądaj się, czy ktoś znajomy jest w pobliżu, utrzymując z nim kontakt wzrokowy. Warto ustalić sobie również z przyjaciółką, czy znajomymi odpowiedni znak, taki jak uniesienie wskazującego palca, czy potarcie oka. Ten jeden gest może być waszym komunikatem, że ktoś z was potrzebuje pomocy i należy do niego podejść i sprawdzić, czy wszystko ok.

Każdy znak zodiaku ma jakiś słaby punkt. Czy wiesz, jaki jest twój?

Angel shot, czyli drink ratujący życie. Na czym polega jego wyjątkowość?

Angielska organizacja działająca na rzecz przemocy wobec kobiet kilka lat temu wpadła na pomysł, aby ustalić hasło, niosące pomoc w niebezpiecznych sytuacjach. Ponieważ wiele tego typu zdarzeń miało miejsce w barach, organizacja wpadła na pomysł, aby stworzyć “niewidzialnego” drinka o nazwie Angel shot. 

Jeśli kobieta znajdzie się w niekomfortowej sytuacji, lub poczuje zagrożenie, barman lub barmanka mają obowiązek jej pomóc. Umowne hasło można wypowiedzieć przy barze, co będzie jasnym sygnałem, aby zareagować. Co ciekawe, wyjaśnienie tego hasła i informacja o możliwości skorzystania z takiej formy pomocy znajduje się coraz częściej na kartce, powieszonej w damskiej toalecie.

Czym jest Angel shot? Istnieją różne formy pomocy kobietom

Angel shot, to nie tylko interwencja, taka jak np. powiadomienie ochroniarzy o tym, że dany mężczyzna zachowuje się względem zamawiającej drinka niewłaściwie. Istnieją trzy rodzaje prośby o pomoc.

"Angel shot" to sygnał, że kobieta jest w niekomfortowej sytuacji, spowodowanej przekraczaniem jej przestrzeni osobistej. Wówczas barman, lub barmanka powinni zapytać “kto?”. Następnie kobieta wskazuje na tę osobę, a obsługa przy barze wzywa ochronę, aby wyprowadzić sprawcę sytuacji z lokalu.

  • "Angel shot" bez wskazania na osobę, oznacza prośbę o zamówienie taksówki.
  • “Angel shot z lodem” to prośba, aby ktoś z obsługi odprowadził zamawiającą do taksówki
  • “Angel shot z limonką” to znak, że kobieta prosi o interwencję policji
Tagi: kobiety