Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Odżywki na puszące się włosy
Dominika Bryś
Dominika Bryś 21.01.2021 17:27

Odżywki na puszące się włosy

odżywki na puszące się włosy
fot. suhyeon choi, www.unsplash.com

Jeśli chcesz nieco wygładzić puszące się włosy, najlepszym narzędziem do tego będzie odpowiednio dobrana odżywka. Jakie kosmetyki polecamy? Jakie odżywki na puszące się włosy są najlepsze?

Jeśli chcesz nieco wygładzić puszące się włosy, najlepszym narzędziem do tego będzie odpowiednio dobrana odżywka. Jakie kosmetyki polecamy? Jakie odżywki na puszące się włosy są najlepsze?

Dlaczego włosy puszą się?

Puszenie się włosów jest spowodowane uszkodzeniem lub przerwaniem łuski, która stanowi zewnętrzną ochronną warstwę pasma. Obejmuje ona uszkodzenia, które mogą wystąpić w wyniku wysuszenia, uszkodzenia termicznego lub szamponów zawierających siarczany, które mają tendencję do wysuszania kosmyków.

Istnieją dwa typy odżywek: tradycyjne oraz te bez spłukiwania. Tradycyjne kosmetyki nakłada się na mokre włosy, po wcześniejszym umyciu ich szamponem, zazwyczaj w kąpieli lub pod prysznicem, a następnie spłukuje.

Zawierają one składniki takie jak: oleje, polimery i proteiny, które nawilżają, wzmacniają i wygładzają pasma. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, między nałożeniem, a spłukaniem należy odczekać kilka minut.

Odżywki bez spłukiwania nakłada się na wilgotne włosy po umyciu szamponem. Nie trzeba ich spłukiwać, dzięki czemu produkt dłużej pozostaje na włosach. Zwykle są one używane, jako zamiennik tradycyjnych odżywek.

Jak dobrać odpowiednie odżywki na puszące się włosy?

Odżywki zapobiegające puszeniu się włosów zostały opracowane z myślą o suchych i zniszczonych włosach, dlatego należy pamiętać, że mogą wydawać się cięższe, niż inne tego typu kosmetyki, głównie ze względu na to, że często zawierają one więcej olejków i polimerów, które pokrywają każde pasmo, zapewniając ochronę i nawilżenie.

Nie powinno to stanowić problemu, jeśli masz grube lub kręcone włosy – wybierz odżywkę o bardziej kremowej konsystencji i zawierającą olejki.

Jeśli jednak Twoje włosy są cienkie lub skłonne do przetłuszczania się, odżywka w sprayu bez spłukiwania jest lepszym sposobem na dodanie nawilżenia i blasku, bez ich zbędnego obciążania.

Jakie odżywki na puszące się włosy polecamy?
  1. Davines – Nounou.
  2. Kevin Murphy – Un.Tangled
Tagi: włosy
Powiązane