Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Posmaruj paznokcie pastą do zębów i zaczekaj 15 minut. Efekt przekroczy najśmielsze oczekiwania, prawdziwy hit
Karol Osiński
Karol Osiński 30.01.2021 23:30

Posmaruj paznokcie pastą do zębów i zaczekaj 15 minut. Efekt przekroczy najśmielsze oczekiwania, prawdziwy hit

Paznokcie do czerwonej sukienki
instagram.com @nailsbykorzeniowska

Paznokcie są dla wielu z nas jednym z najważniejszych elementów codziennego wyglądu. Można o nie dbać na mnóstwo sposobów, w zależności, który uznamy za odpowiedni. W mediach społecznościowych bardzo powszechny stał się trik, o którym mało która z nas wiedziała. Okazuje się, że smarowanie płytki paznokci pastą do zębów może być bardzo przydatne w ich pielęgnacji oraz zwalczyć wszelkie defekty kosmetyczne.

Ten sposób stał się prawdziwym hitem w mediach społecznościowych, a konkretniej mówiąc na TikToku. Dziewczyny smarują paznokcie pastą do zębów, po czym pozostawiają produkt na płytce przez 15 minut. Efekt jest wprost niesamowity.

Paznokcie: pasta do zębów

Z uwagi na nadchodzącą zimę wiele kobiet rozpoczyna poszukiwanie skutecznych sposobów, by zadbać o swoje paznokcie. Podczas najchłodniejszej pory roku bardzo cierpią nie tylko nasze paznokcie, ale również włosy, czy skóra. Każde z nich narażone jest na nadmierne przesuszenie.

Kobiety w medium społecznościowym TikTok opatentowały sposób, który na pierwszy rzut oka wydaje się absurdalny, jednak po czasie przynosi zaskakująco dobre efekty. Użytkowniczki smarują paznokcie pastą do zębów, po czym pozostawiają na piętnaście minut. Po tym czasie paznokcie są jasne i gładkie.

Z założenia trik ten ma polegać na przyspieszeniu wzrostu paznokci, jednak specjalistki są dość sceptycznie nastawione do tej teorii. Ich zdaniem smarowanie paznokci pastą do zębów może mieć całkowicie inne, równie przydatne zalety.

Żadne badania czy testy nie potwierdzają tezy, że pasta do zębów przyspiesza wzrost paznokci. Wybielający produkt może jednak rozjaśnić płytkę i zlikwidować powierzchniowe przebarwienia – powiedziała dermatolożka Marisa Garshick w rozmowie z portalem Byrdie.

Które pasty do zębów będą najskuteczniejsze?

Najskuteczniejsze będą pasty do zębów zawierające sodę oczyszczoną. Z takiego założenia wychodzi Marisa Garshick, która dokładnie wytłumaczyła, jak dokładnie będzie działać zastosowanie takiej pasty.

– Najskuteczniejsze będą pasty zawierające sodę oczyszczoną, która jest skutecznym narzędziem do usuwania plamek pojawiających się na paznokciach. Może ona wybielić płytkę w taki sposób, w jaki wybiela nasze zęby – wyjaśniła dermatolożka.

Co więcej, pasty do zębów można użyć także w momencie, gdy mamy kłopoty z usunięciem pozostałości po lakierze do paznokci.

Wystarczy nałożyć ją na paznokieć, odczekać 10-15 minut i spłukać wodą, używając szczoteczki do rąk – tłumaczy manikiurzysta Marcela Correa.

Pastę do zębów można dodatkowo zmieszać z olejem kokosowym, czy innym pielęgnującym olejkiem, co spowoduje nie tylko wybielenie paznokci, ale także ich wytłuszczenie.

Specjalistki nie mają wątpliwości także, że sposobem na wzmocnienie paznokci jest utrzymywanie odpowiedniej diety.

– Aby wzmocnić paznokcie i przyspieszyć proces ich regeneracji, wzbogać jadłospis o szpinak, chude czerwone mięso, fasolę, tofu, tłuste ryby. Nie zapominaj też o wypełnionych antyoksydantami jagodach, brokułach i papryce – tłumaczy dermatolożka Blair Murphy-Rose.

Warto zatem zwrócić uwagę na produkty, które spożywamy podczas zimy.

Zobacz zdjęcia:

paznokcie

Kobiety w mediach społecznościowych opatentowały sposób dbania o paznokcie poprzez smarowanie ich pastą do zębów.

paznokcie

Wówczas paznokcie staną się jasne i gładkie.

paznokcie

Wystarczy posmarować paznokcie pastą i pozostawić na 15 minut, po czym zmyć i delikatnie potrzeć szczoteczką do zębów.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: kobieta.onet.pl

Tagi: paznokcie