Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Peeling kawitacyjny w domu – jak go poprawnie wykonać?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 22.06.2020 16:48

Peeling kawitacyjny w domu – jak go poprawnie wykonać?

peeling kawitacyjny
fot. www.unsplash.com christopher campbell

Jeżeli nie przepadasz za wizytami w salonie piękności lub nie masz na to czasu, możesz samodzielnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne w domu. Peeling kawitacyjny jest jednym z tych kuracji. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić odpowiednie urządzenie i rozpocząć regularne zabiegi. Jak poprawnie wykonać peeling kawitacyjny i jakie daje on efekty?

Co to jest peeling kawitacyjny?

Kawitacja to dobra i dokładna metoda oczyszczania skóry, usuwania zaskórników, złuszczania naskórka i odbudowy cery. Jest to sposób bardziej skuteczny, niż peelingi enzymatyczne i klasyczne. Nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu, ani ograniczeń wiekowych. Niestety, kobiety w ciąży, osoby chore na raka, posiadające rozrusznik serca i aparat ortodontyczny nie mogą poddać się leczeniu kuracją tego typu.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg ten polega na oczyszczeniu skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej, która pozwala na precyzyjne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszków włosowych, usunięcie zrogowaciałej skóry i pozbycie się bakterii.

Peeling kawitacyjny sprawi, że Twoja cera będzie gładka i odmłodzona. Poprawia on mikrokrążenie i dezynfekuje skórę.

Bezboleśnie i szybko oczyszcza skórę twarzy, szyi i dekoltu, pomaga leczyć trądzik, rozjaśnia przebarwienia pigmentacyjne, stymuluje regenerację uszkodzonej tkanki przyspieszając wygładzenie blizn, przygotowuje skórę do zabiegów kosmetycznych (jest odżywiona, oczyszczona), pomaga wzmocnić naczynia krwionośne, eliminuje drobne zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu, eliminuje cienie pod oczami poprzez poprawę krążenia krwi, rozkłada cząsteczki tłuszczu zwiększając skuteczność zabiegów antycellulitowych i ujędrniających.

Odpowiedni jest nawet dla bardzo wrażliwej, delikatnej, cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i rozszerzonych naczyń krwionośnych. Jest to nieinwazyjny zabieg na twarz także dla skóry skłonnej do wyprysków, trądziku i tłustej.

Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Urządzenie do kawitacji ma opcję timera i kilka trybów pielęgnacji skóry. Podczas zabiegu wydaje ciche dźwięki i wibruje, a na cerze odczuwa się przyjemne mrowienie. Jak przygotować się do zabiegu? Należy spryskać twarz tonikiem, wodą lub innym, płynnym kosmetykiem, który utworzy małe pęcherzyki. Pod wpływem ultradźwięków z urządzenia, zrywają się połączenia międzykomórkowe i odsłaniają zdrową i piękną skórę.

Podczas zabiegu warto zastosować maskę enzymatyczną, odżywczą lub nawilżającą, która implementuje się pod skórą za pomocą urządzenia. Efekty są znacznie lepsze, a składniki maski wnikają w głębsze warstwy cery.

Peeling kawitacyjny – efekty

Poprawę stanu cery można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Skóra jest gładsza i bardziej promienna. Po kilku miesiącach staje się ona elastyczna i bardziej napięta. Zaskórniki przestają być widoczne, a trądzik i wypryski pojawiają się znacznie rzadziej. Koloryt skóry dzięki zabiegom staje się zdecydowanie bardziej jednolity.