Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Pielęgnacja ust zimą – jak o nie dbać?
Dominika Bryś
Dominika Bryś 31.12.2020 04:01

Pielęgnacja ust zimą – jak o nie dbać?

pielęgnacja ust zimą
fot. amir taheri, www.unsplash.com

Użyj balsamu do ust na bazie maści. To zatrzyma wilgoć i pomoże leczyć pęknięcia skóry. Poszukaj maści leczniczej, która zawiera wazelinę, olejki eteryczne lub glicerynę. Innym ważnym składnikiem jest filtr przeciwsłoneczny. Mimo niższych temperatur zimą nadal świeci słońce. Twoje usta mogą nadal ulec poparzeniu i są bardziej podatne na pieczenie, niż reszta twarzy, ponieważ skóra jest cieńsza i bardziej delikatna.

Nie oblizuj ust!

Usta to szczególny rodzaj skóry, która jest bardzo cienka i delikatna. Oznacza to, że wymagają one dodatkowej pielęgnacji. Nasze usta wysychają 10 razy szybciej, niż reszta skóry twarzy, dlatego bardzo ważne jest, aby stosować dla nich dodatkową ochronę.

Możesz poczuć potrzebę pozbycia się brzydkiej, nierównej tekstury. O wiele lepiej jest nie wykonywać peelingu spierzchniętych ust, ani nie usuwać złuszczającej się skóry zębami lub palcami. To tylko pogłębi pęknięcia i pogorszy Twoją sytuację.

Nie gryź, nie szczotkuj, ani nie pocieraj ust, gdy są spierzchnięte.
Pielęgnacja ust zimą – jak o nie dbać?

Unikaj balsamów do ust zawierających kamforę, eukaliptus i mentol. Te składniki początkowo działają kojąco, ale w późniejszej fazie wysuszają usta.

Zimne powietrze, mroźny wiatr i suche, rozgrzane powietrze w środku powodują, że usta są suche i napięte. Jak o nie odpowiednio dbać? Jaka pielęgnacja ust zimą jest dla nich najlepsza?

Kiedy Twoje usta są suche, naturalne jest, że chcesz je polizać, by były nawilżone. Ale lizanie warg ma zupełnie odwrotny skutek. Po nałożeniu śliny na usta, w rzeczywistości wysychają one szybciej. Ponadto, enzymy zawarte w ślinie, które mają za zadanie trawić pokarm, mogą podrażnić usta.