Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu. Najlepsze rady i produkty
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 26.08.2019 12:21

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu. Najlepsze rady i produkty

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu
fot. Instagram.com

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu to kluczowy punkt, aby jak najdłużej cieszyć się nieskazitelnym efektem. Kobiety na całym świecie coraz chętniej decydują się właśnie na ten zabieg na swojej czuprynie!

Pozostawia on włosy nie tylko idealnie gładkie, ale również odżywione i nawilżone. Co więcej, nie puszą się one pod wpływem wilgoci. Czy można chcieć czegoś więcej? No właśnie! Zastanawiasz się jak suszyć włosy po keratynowym prostowaniu? Czym myć włosy po keratynowym prostowaniu? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym dzisiejszym artykule!

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu: Dlaczego jest tak ważna?

Keratynowanie włosów to niekiedy jedyny sposób, aby odżywić i uratować nasze zniszczone i zmęczone nadmiernym prostowaniem kosmyki. Właściwie to nic innego, jak uzupełnienie włosów keratyną, która jest przecież ich podstawowym budulcem. Po zabiegu tym konieczne jest dobranie odpowiedniego szamponu i odżywki, które zapobiegać będą przed powrotem włosów do ich pierwotnego stanu. A ich wybór na rynku jest naprawdę ogromny! Pragniemy przedstawić wam najlepsze rady i produkty, które sprawią, że wymarzonym efektem będziecie mogły napawać się jeszcze dłużej.

Zastanawiasz się jak dbać o włosy tuż po zabiegu? Pamiętaj przede wszystkim, aby nie wypłukiwać keratyny przez pierwsze 2-3 doby po ich prostowaniu. Jak tego dokonać? Już tłumaczymy!

 1. Włosów nie powinno się moczyć. Zrezygnuj więc z sauny i wizyt na basenie.
 2. Kosmyków nie powinno się wiązać ani upinać.
 3. Nie powinno się zakładać włosów za ucho. Przynajmniej w początkowej fazie, aby uniknąć ich odgnieceń i deformowania.
 4. Pod żadnym pozorem nie powinno się zaginać pasm. Jeśli tylko dojdzie do ich zagniecenia, natychmiast wyprostuj je prostownicą.

Włosy po keratynowym prostowaniu. Na czym to polega?

Przypomnijmy jeszcze, że keratynowe prostowanie włosów to zabieg polegający przede wszystkim na odżywieniu spalonych i zmęczonych kosmyków. Ich regenerację zapewnia keratyna, która zaczyna działać pod wpływem wysokiej temperatury. Nie zapominajmy jednak, że proste włosy są jedynie efektem ubocznym całego zabiegu, a efekt taki utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Po tym czasie zdecydowanie słabnie.

Zabieg ten uważany jest za jeden z najlepszych sposobów, na zapewnienie włosom zdrowego i pełnego blasku wyglądu!

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu? Poznaj najlepsze sposoby!

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu jest niezwykle ważna. Aby efekt utrzymał się jak nadłużej należy dostarczać naszym kosmykom odpowiedniej ilości keratyny. Bezpośrednio po zabiegu koniecznie zaopatrz się więc w szampon i odżywkę, które w składzie posiadają wskazane białko. Jak więc powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja po zabiegu? Poznaj sprawdzone tricki.

Jak pielęgnować włosy po keratynowym prostowaniu?

Nie wiemy, czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale większość szamponów i odżywek, które proponują nam przodujące marki w praktyce nie sprawdzą się w przypadku włosów keratynowych. Dlaczego? Odpowiedź jest niezwykle prosta. Zawierają w składzie substancje, które przyspieszają rozmywanie się keratyny z naszej czupryny.

O jakich składnikach mówimy? To przede wszystkim alkohol, sztuczne silikony, SLS-Y i parabeny, które są podstawowym składnikiem większości kosmetyków służących do pielęgnacji. Aby upragnionym efektem cieszyć się, jak najdłużej koniecznie czytaj składy i wybieraj łagodne i bezinwazyjne produkty.

Jakim szamponem myć włosy po keratynowym prostowaniu?

Zarówno szampon, jak i późniejszy krok, czyli odżywka powinny przede wszystkim hamować wymywanie się keratyny. Kategorycznie powinno unikać się produktów, które w składzie zawierają silikony. Przede wszystkim te, które nie rozpuszczają się w wodzie. Jak rozpoznać czy produkt ma w składzie silikony? Staraj się unikać kosmetyków, które na etykiecie posiadają następujące nazwy:

 • Methicone,
 • Silicon,
 • Silanol,
 • Siloxane.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu wybrać? Przede wszystkim taki, który w składzie zawiera naturalne olejki, wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego, aloes, a także wyciąg z lnu!

Kiedy farbować włosy po keratynowym prostowaniu?

Należysz do grona pań, które zastanawiają się, kiedy najlepiej pofarbować włosy? Otóż okazuje się, że najbezpieczniej jest zrobić to bezpośrednio po zabiegu prostowania keratynowego! Nie zapominajmy, że keratyna sama w sobie ma żółtawy odcień. W związku z tym dla blondów potrafi być prawdziwym zabójcą.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na niszczenie naturalnego koloru jest ciepło. Wysoka temperatura, której włosy poddawane są podczas zabiegu, najzwyczajniej wytrąca naturalne pigmenty. To właśnie dlatego brązy po zabiegu są nieco jaśniejesz i zyskują cieplejszy odcień. W związku z tym rozjaśnianie włosów po keratynowym prostowaniu jest zupełnie naturalnym czynnikiem i nie ma tu powodu do zmartwień.

Spalone włosy po keratynowym prostowaniu

Pomimo tego, że zdecydowana większość zabiegów tych kończy się sukcesem, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, kiedy włosy Pań, które poddały się keratynie w szybkim czasie zaczynają odbiegać od ich wyobrażen i oczekiwań. W związku z tym nasze kosmyki, w którym czasie wracają do identycznego lub nawet nieco gorszego stanu niż przed zabiegiem. Zniszczone włosy po keratynowym prostowaniu? Dlaczego tak się dzieje? Tutaj przyczyn może być naprawdę wiele. Oto najczęstsze:

 1. Niewłaściwie przeprowadzony zabieg- prostownica musi nagrzewać się do 230 stopni Celsjusza.
 2. Nieodpowiedni preparat- niezwykle ważna jest data ważności!
 3. Wygórowane oczekiwania dotyczące efektów.
 4. Niewłaściwa pielęgnacja włosów bezpośrednio po zabiegu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Zastanawiasz się, czy można prostować włosy po keratynowym prostowaniu włosów? Jak najbardziej! Np. wtedy, gdy dojdzie do ich odgnieceń.

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Pamiętaj, by po każdym umyciu dokładnie wysuszyć włosy! Ciepły nawie to pozwala uwolnić termiczne działanie keratyny. Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu to klucz do sukcesu!

pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu włosów powinna opierać się na delikatnych i naturalnych produktach!

ZOBACZ TEŻ:

 1. Fryzura z grzywką. Jaka grzywka najbardziej co ciebie pasuje?
 2. Pixie cut – fryzura, którą kochają kobiety. Komu pasuje?
 3. Makijaż dla rudych. Paleta barw, która pięknie podkreśli twoją urodę
 4. Najmodniejsze fryzury ślubne 2019. Postaw na naturalne upięcia i kolory
 5. Fryzury do sukienki na jedno ramię. Postaw na asymetryczne cięcie