Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > 3 powody, dla których możesz czuć się roztrzęsiona po treningu
Dominika Bryś
Dominika Bryś 28.01.2021 22:48

3 powody, dla których możesz czuć się roztrzęsiona po treningu

roztrzęsiona po treningu
fot. alex shaw, www.unsplash.com

Przyjrzyjmy się bliżej trzem najczęstszym przyczynom, przez które możesz czuć się roztrzęsiona po treningu.

Odpalanie jednostek motorycznych zapewnia siłę mięśniom. Ale im dłużej ćwiczysz, tym bardziej te sygnały spowalniają i stają się mniej intensywne. Zmiany te mogą sprawić, że mięśnie będą szybko naprzemiennie kurczyć się i rozluźniać, powodując drżenie.

Zmęczenie mięśni jest częstą przyczyną drżenia po wysiłku. Podczas aktywności fizycznej centralny układ nerwowy wyzwala jednostki motoryczne, które kurczą mięśnie. Jednostka motoryczna składa się z neuronu ruchowego i włókien mięśniowych.

1. Zmęczenie mięśni.

Po intensywnych ćwiczeniach Twoje ciało często drży? Może się to zdarzyć z kilku przyczyn, ale zwykle nie jest to powodem do niepokoju. Mimo to ważne jest, aby znać różnicę między tym, co normalne w takim wypadku, a tym, co takie nie jest. Przedstawiamy 3 powody, dla których możesz czuć się roztrzęsiona po treningu.

Co może powodować drżenie po treningu?

Twój układ nerwowy może również stracić zdolność do energicznego poruszania mięśniami. Może to prowadzić do zmęczenia, które może powodować drżenie lub drganie.

Ponieważ istnieje kilka możliwych przyczyn drżenia po wysiłku, należy zwrócić uwagę na wszelkie inne objawy. Zwróć także uwagę na swoje nawyki przed i podczas treningu. Może to pomóc w ustaleniu przyczyny wstrząsów po ćwiczeniach.

Inne oznaki zmęczenia mięśni obejmują:

– słabość,

– ból,

– niski poziom energii.

Jeśli odczuwasz zmęczenie mięśni, zwykle oznacza to, że przepracowałeś swoje mięśnie. Dlatego prawdopodobieństwo zmęczenia jest większe, jeśli rzuciłeś wyzwanie cięższemu treningowi.

Ale czasami może to oznaczać, że za bardzo się do tego przyłożyłeś. Jeśli odczuwasz ból lub nie możesz dokończyć treningu, spróbuj zmniejszyć intensywność ćwiczeń.

2. Utrzymanie mięśnia w jednej pozycji.

Drżenie mięśni może się zdarzyć także, gdy pozostają one w jednej pozycji przez długi czas.

Wynika to z aktywności jednostek motorycznych. Niektóre jednostki motoryczne w Twoich mięśniach są używane tylko do natężonych ruchów. Kiedy trzymasz mięsień w miejscu przez długi czas, te jednostki motoryczne są aktywowane, aby zapewnić większą siłę. Właśnie to może powodować drżenie ciała.

3. Niski poziom cukru we krwi.

Twoje mięśnie zużywają glukozę jako paliwo. Kiedy ćwiczysz, poziom glukozy może się wyczerpać, zwłaszcza jeśli robisz to w szybkim tempie lub przez dłuższy czas. Może to prowadzić do niskiego poziomu cukru we krwi, znanego również jako hipoglikemia. Bez wystarczającej ilości ,,paliwa” Twoje mięśnie mogą zacząć się trząść.

Tagi: