Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Sombre blond – wskazówki, które musisz poznać
Dominika Bryś
Dominika Bryś 27.04.2020 15:18

Sombre blond – wskazówki, które musisz poznać

sombre blond
fot. www.unsplash.com averie woodard

Posiadaczki jakich włosów mogą zdecydować się na sombre blond? W trosce o zdrowie kobiet, jak i ich pasm, nie polecamy radykalnych zmian i destrukcyjnych zabiegów rozjaśniających. Delikatne pojaśnienia o 2/3 tony metodą refleksów będzie bezpieczne, ale przyniesie zadowalający efekt. Polecamy je więc jasnym i ciemnym blondynom, a także szatynkom o jaśniejszych odcieniach włosów.

Dla kogo jest sombre blond

Sombre blond wykonuje się techniką refleksów, nie przeciągając rozjaśniacza bezpośrednio do skóry głowy. Oznacza to, że odrost pozostaje w naturalnym odcieniu, co jest to bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba odświeżać fryzury tak często, jak w przypadku klasycznej koloryzacji jednolitej. Usługę powtarza się co 8-10 tygodni. Wykonanie sombre trwa od 1,5-5 godzin, w zależności od długości włosów oraz stopnia rozjaśnienia.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Po zimie Twoja fryzura wydaje się płaska i bez życia? Sombre blond to świetny pomysł, który sprawdzi się u wielu kobiet. Metoda ta optycznie zwiększa objętość włosów. Technikę sombre blond określa się także mianem ,,włosów muśniętych słońcem”. Przypomnij sobie, jak Twoje pasma wyglądają po wakacjach – są one o 2/3 tony jaśniejsze. I na tym właśnie polega koloryzacja włosów tą metodą. Mamy dla Ciebie praktyczne wskazówki na temat sombre blond, które musisz poznać.

Jak wykonać sombre blond

Pielęgnacja w salonie fryzjerskim

Jeżeli martwisz się o kondycję włosów po zabiegu rozjaśnienia poproś fryzjera o usługę Olaplex. Obecnie jest ona dostępna w większości salonów. Na czym polega? Zabieg ten wiąże mostki dwusiarczkowe włosa, które rozbijają się w trakcie rozjaśniania lub innych zabiegów chemicznych, przez co chroni Twoje pasma przed zniszczeniem.

Jeżeli masz jasne włosy, zapytaj swojego fryzjera o farbę BB. Jest to produkt rozjaśniający, który powinien delikatnie zmienić barwę włosów o 1 lub 2 tony, tworząc subtelne sombre blond.

Pielęgnacja włosów w domu

Jeżeli zdecydujesz się na koloryzacje sombre, musisz pamiętać, by raz lub dwa w tygodniu, myć włosy szamponem z fioletowym pigmentem, który neutralizuje żółty odcień pasm. W składzie kosmetyków do codziennej pielęgnacji, szukaj kwasu hialuronowego. Posiada on silnie nawilżające właściwości.

Polecamy marki: Kerastase, Farmagan oraz Schwarzkopf.

Powiązane