Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Symbol na kosmetykach, o którym nie miałaś pojęcia. Lepiej szybko przejrzyj kosmetyczkę
Marta Kulik
Marta Kulik 08.11.2019 11:21

Symbol na kosmetykach, o którym nie miałaś pojęcia. Lepiej szybko przejrzyj kosmetyczkę

symbole na kosmatykach
Fot. unsplash.com Jess @ Harper Sunday

Symbol na kosmetykach, o którym nie miałeś pojęcia. Producenci nigdy nie mówią o tym, że każdy klient przed pierwszym użyciem powinien zwrócić na niego uwagę. Znajomość charakterystycznego znaczka to obowiązek każdego świadomego konsumenta, dlatego lepiej szybko przejrzyj swoją kosmetyczkę.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że niewielki symbol na kosmetykach ma tak ogromne znaczenie. Każdy, komu zależy na dobrym stanie cery i jej zdrowym wyglądzie powinien go znać i sprawdzać przed każdym zakupem. Nieświadomość może przynieść opłakane skutki.

Symbol na kosmetykach: otwarty słoiczek

Kupując kosmetyki, powinniśmy nie tylko sprawdzić ich skład czy producenta, ale też niewielki znaczek, który zwykle umieszczony jest z boku lub z tyłu opakowania. Znajduje się on na większości produktów do makijażu i jest niezwykle ważny. Jeśli nie zwrócimy na niego uwagi, z naszą cerą mogą dziać się okropne rzeczy.

symbol

Co oznacza symbol otwartego słoiczka? Symbol otwartego słoiczka oznacza, ilość miesięcy, przez które możemy używać danego produktu. W środku tak zwanego symbolu PAO znajduje się cyfra, dzięki której każdy konsument może wiedzieć, przez jaki czas używać kosmetyków. Nawet jeśli data ważności jest odległa, to w kontakcie z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak powietrze czy nasza skóra, produkty mogą się zwyczajnie psuć. Przed użyciem nieświeżego podkładu czy tuszu uchroni nas właśnie mały słoiczek.

Symbol na kosmetykach: zamknięty słoiczek

Poza otwartym słoiczkiem na niektórych kosmetykach możemy też znaleźć słoiczek zamknięty. Kiedy producent umieszcza go na opakowaniu, chce poinformować klienta, że dany produkt będzie przydatny do użycia w ciągu 30 miesięcy. Jeśli trwałość kosmetyku jest krótsza, to data minimalnej trwałości również powinna znaleźć się na opakowaniu.

symbol

Według Komisji Europejskiej nie wszystkie kosmetyki muszą mieć symbol PAO czy datę trwałości. Zwolnienie z tego obowiązku dotyczy tylko tych produktów, które są jednorazowe, jak np. maseczki do twarzy w płachcie lub są umieszczone np. w aerozolach i nie mają bezpośredniego kontaktu z czynnikami zewnętrznymi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie lotniska sparaliżowane. Pracownicy słynnych linii lotniczych strajkują
  2. Dodaj stylizacji blasku razem z marką Diverse. Kolekcja Golden Hour jest idealna na jesień
  3. Najlepsze torebki na wesele. Postaw na modny i funkcjonalny minimalizm
  4. Jak nosić ramoneskę? Najlepsze stylizacje ze skórzaną kurtką w roli głównej
  5. Uszyła suknię ślubną ze skrawków i odpadów. Kiedy zobaczyli ją na ślubie, wszystkim opadły szczęki do samej ziemi
  6. Anna Przybylska na długo przed śmiercią miała sen, który ją przeraził. Jakiś czas później spełnił się co do joty