Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > To imię może niedługo przestać występować! W latach 90. cieszyło się ogromną popularnością, a teraz stało się niszowe
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 09.09.2023 10:32

To imię może niedługo przestać występować! W latach 90. cieszyło się ogromną popularnością, a teraz stało się niszowe

joecicak/Canva, Mało popularne imię dla dziewczynki
Fot. joecicak/Canva, Mało popularne imię dla dziewczynki

Co kilka lat zmienia się popularność różnych imion. Jeszcze niedawno można było spotkać wiele dziewczynek o imieniu Amelia, dzisiaj skutecznie wyparła je Julia, Alicja, czy Maja. Okazuje się, że niektóre z dawnych imion są nawet na wyginięciu. Jedno z nich zostało nadane w tym roku zaledwie 68 razy.

Najpopularniejsze imiona w Polsce

W Polsce jest kilka imion, które utrzymują się na pierwszych miejscach. W 2023 roku prym wiodła Zosia, Zuzia, a także Laura. Zaraz za nimi pojawiały się Hanie, Zosie, Maje, Julki, Oliwie, Pole, Alicje i Marysie.

Coraz większą popularnością cieszą się także mniej typowe imiona, takie jak Zoja, Mia czy Lena. Są jednak i takie, które już niebawem mogą przestać istnieć.

Szybkie fryzury na długie włosy. Efektowne upięcia, które wykonasz w mniej niż 10 min!

Imiona, które tracą na popularności

Do tych imion dołączyła w tym roku Ewelina. Niegdyś cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem, a w latach 90. i 00. nadawano je co czwartej dziewczynce. Razem z Agnieszką przez długi czas utrzymywało się w czołówce.

Według najnowszych danych w roku 2023 to imię otrzymało zaledwie 68 dziewczynek. Wychodzi na to, że już niebawem może dołączyć do grona tych, które nie będą w ogóle nadawane.

Co oznacza imię Ewelina?

Ewelina prawdopodobnie wywodzi się z języka irlandzkiego i pochodzi od słowa "Éibhleann" i oznacza światło i radość. Wiele mówi się także, że Ewelina to po prostu rozszerzona wersja imienia Ewa.

Kobiety i dziewczynki, które je noszą obchodzą imieniny 26 maja i 24 grudnia. Większość jednak wybiera pierwszą datę.

A ty znasz kobietę o imieniu Ewelina?