Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Uroda > Twarz młodsza o 10 lat? Ten zabieg działa cuda. Oto dokładna instrukcja, jak robić domowy masaż twarzy krok po kroku
Klaudia Tomaszewska
Klaudia Tomaszewska 09.09.2023 05:07

Twarz młodsza o 10 lat? Ten zabieg działa cuda. Oto dokładna instrukcja, jak robić domowy masaż twarzy krok po kroku

Masaż twarzy
Fot. Masaż twarzy/Pexels, Masaż twarzy

Masowanie twarzy poprawia przede wszystkim ukrwienie. Do tego wyraźnie zmniejsza opuchliznę i sprawia, że skóra staje się jędrniejsza, bardziej wypoczęta i młodsza. Jak jednak wykonać go prawidłowo, aby nie zrobić sobie krzywdy? Poznajcie instrukcję masowanie twarzy w kilku krokach.

Masaż twarzy, który naprawdę działa

Masaż twarzy pozwala pozbyć się nadmiaru limfy. Dlatego warto go praktykować głównie rano. Oczywiście przydadzą się do tego odpowiednie olejki, które zapewniają właściwy poślizg. Bez nich wykonanie bezbolesnego masażu będzie niemożliwie, a zaczerwienienia i podrażnienia od razu pojawią się na naszej skórze.

Trzeba do tego wykorzystać palce, kamień gua sha lub roller. Każdy z nich jest tak samo wygody w użyciu, a sam sposób masażu nieco się między sobą różni. Skupmy się na tym, który wymaga wykorzystania palców i dłoni.

Masowanie policzków
Fot. MART PRODUCTION/Pexels, Masowanie policzków
Jesienną garderobę skompletujesz już za niecałe 200 zł. Stylowe kurtki i spodnie to hity tego sezonu

Jak zrobić go krok po kroku

Masaż twarzy należy rozpocząć od nałożenia olejku. Warto, aby był to produkt o naturalnym składzie i przyjemnym zapachu. Nie zaszkodzi, gdy będzie miał właściwości nawilżające i ujędrniające. Następnie zginamy palce wskazujące i odciągamy lifmę w stronę od środka twarzy na zewnątrz.

MART PRODUCTION/Pexels, Masowanie okolicy czoła
Fot. MART PRODUCTION/Pexels, Masowanie okolicy czoła

Możemy zacząć od okolicy ust, później policzki, broda, czoło i szyja. Następnie przystępujemy do masażu konkretnych partii. Warto wówczas naciągnąć skórę, a drugą ręką lekko rozciągać ją w przeciwnym kierunku.

Masowanie okolicy ust
Fot. MART PRODUCTION/Pexels, Masowanie okolicy ust

Roller, palce, a może kamień gua sha?

W zasadzie do wykonania masażu można wykorzystać zarówno ręce, kamień gua sha, a także roller, Mamy w tym zakresie pełną dowolność. Każda z tych metod ma swoje zalety, a także nie powinna sprawić większych trudności podczas samej czynności.

Oczywiście warto wspomóc się technikami przedstawionymi na różnych filmikach, które doskonale obrazują, jak układać palce, czy prawidłowo przesuwać kamieniem po twarzy. Przy odpowiedniej regularności szybko zobaczysz zadowalające rezultaty, a do tego odmłodzisz swoją twarz nawet o 10 lat!