Kobieta.Swiatgwiazd.pl > Styl Życia > Warszawa to nowa stolica mody? Świat zachwyca się stylem Warszawiaków
Adrianna Elbe
Adrianna Elbe 23.07.2019 13:59

Warszawa to nowa stolica mody? Świat zachwyca się stylem Warszawiaków

kwestiasmaku.pl

Warszawa i projektanci, którzy dyktują trendy ulicznego stylu, w końcu zostały docenione na arenie międzynarodowej! Victoria Moss, autorka artykułu Wszyscy witają nową stolicę mody opowiada o tym, jak polskie miasto stało się najbardziej pożądanym modowym kierunkiem.

Kwintesencją warszawskiego stylu jest nie tylko prezentowany przez mieszkańców indywidualizm i umiejętne żonglowanie trendami, które tworzą tak nietuzinkowe kreacje. To przede wszystkim projektanci, których nazwiska odbijają się szerokim echem w świecie mody!

Co stolica ma do zaoferowania?

Nie da się ukryć, że Warszawa wprost tętni życiem. To tu na każdego przechodnia spoglądają sięgające chmur perełki architektury, lokale gastronomiczne serwują dania na światowym poziomie, a bogata roślinność napawa energią. W stolicy możemy również odwiedzić znane butiki, showroomy i sklepy zaopatrzone w marki z najwyższej półki.

Polscy projektanci: Zofia Chylak

Victoria Moss poświęciła sporą część artykułu Zofii Chylak, projektantce, której torebki w ciągu zaledwie kilku lat stały się jednym z najbardziej pożądanych dodatków. 31-letnia designerka, choć początkowo chciała zostać operatorem filmowym, obecnie dyktuje trendy, będące inspiracją dla wielu działających w tej branży twórców.

W wielu zestawieniach to właśnie jej nazwisko figuruje tuż obok Macieja Zienia, Gosi Baczyńskiej, Dawida Wolińskiego, czy Roberta Kupisza. Redaktor portalu telegraph.co.uk podsumowała działalność Zofii Chylak oraz innych polskich projektantów słowami: Jeśli coś posiada metkę Made in Poland, fashioniści tego pragną.

Warszawa nową stolicą mody?

W modowym rankingu polskich miast 2019 opracowanego przez autorów Galerii Marek, Warszawa wygrała w aż czterech kategoriach (eventy modowe, salony i butiki, influencerzy modowi, znani projektanci). W pozostałych dwóch (szkoły mody i centra handlowe) statuetki zdobył Kraków oraz Poznań.

Siła warszawskiej mody to nie tylko oblegane przez gwiazdy i marki premium największe targi oraz pokazy. To także mnóstwo mniejszych wydarzeń, gdzie swój talent prezentują młodzi, niezależni projektanci – podkreślają twórcy rankingu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Warszawa

Styl uliczny Warszawy wyróżnia się niesztampowym podejściem do mody. Zarówno młode, jak i dojrzałe osoby podkreślają swoją indywidualność, sprawnie żonglując trendami.

Warszawa

Jedną z polskich projektantek, która oferuje warszawiakom niebanalne i eleganckie dodatki jest Zofia Chylak.

Warszawa

Projektantka została doceniona na arenie międzynarodowej. Artykuł Victorii Moss dla portalu Telegraph dotyczył właśnie jej działalności oraz interesujących stylizacji, jakie możemy spotkać na warszawskich ulicach.

Warszawa

Stolica Polski przoduje również w wielu modowych rankingach, w tym z 2019 roku, przygotowanego przez Galerię Marek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Levi’s x Open’er 2019 MAKE IT PERSONAL. Najlepsze fesitwalowe outfity
  2. LEVI’S® x STRANGER THINGS. Wyjątkowa kolekcja inspirowana serialem Netflixa
  3. Najmodniejsza biżuteria 2019. Trendy w biżuterii, które pokochały kobiety
  4. Z czym nosić białe spodnie? Zainspiruj się najświeższymi trendami i wyglądaj szałowo
  5. Stylizacje do pracy 2019. Najmodniejsze zestawy do biura

Źródło: telegraph.co.uk, instagram.com